BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX |

Панамериканський союз вільної торгівлі

Його створення непокоїть не лише антиглобалістів

ЗОНА

Стефан СКВОРЕЛ© ПОСТУП
У канадському місті Квебек учора завершився “саміт двох Америк”, присвячений створенню зони вільної торгівлі, до якої ввійдуть 34 країни регіону.

Пропуском до вступу в зону панамериканського спільного ринку стане відповідність певним політичним вимогам. Учасники зустрічі підписали резолюцію, яка забороняє участь у союзі недемократичних країн. Зараз на континенті, на думку американських політиків, залишилася тільки одна така країна – Куба.

Сьогодні на американському континенті уже діє дві торговельні угоди. Північноамериканська угода про вільну торгівлю (NAFTA) від 1994 року, яка об’єднує Канаду, Мексику і США, регулює торгові тарифи і враховує поступове створення зони вільної торгівлі у Західній півкулі до 2005 року. Аналогічним об’єднанням на півдні є угода про загальний ринок Півдня (MERCOSUR), куди входять Аргентина, Бразилія, Парагвай та Уругвай.

Підписана на саміті угода декларує намір створити зону вільної торгівлі до 2005 року. Проте, як саме слід це зробити, між країнами-учасницями саміту виникли суттєві розбіжності. Наприклад, президент США Буш і прем’єр-міністр Канади Жан Кретьєн заявляють, що створення вільної торгової зони відкриє ринки Північної, Центральної і Південної Америці, так що всі країни Західної півкулі зможуть користуватися здобутками економічного і технологічного прогресу. Президент Коста-Рики Мігель Анхель Родрігес вважає, що розширення принесе процвітання країнам з невеликою економікою.

Однак інші країни регіону, зокрема держави Центральної Америки й Карибського басейну, мають протилежну думку. Вони бояться, що в результаті відкриття ринків їхня економіка не витримає конкуренції з такими гігантами, як США, Канада, Бразилія й Аргентина. Побоюється конкуренції із США й Канадою і Бразилія, яка зараз для захисту багатьох галузей своєї економіки вдається до практики протекціонізму, запроваджуючи тарифні бар’єри на імпорт.

У Сполучених Штатах також далеко не всі підтримують ідею створення величезного панамериканського вільного ринку. Профспілки в США зазначають, що створення вільної зони може призвести до втрати робочих місць, оскільки американські фірми шукатимуть дешеву робочу силу в країнах Латинської Америки. Екологічні групи ставлять свої вимоги, наприклад, щоб країни, що розвиваються, змінили свої закони з захисту навколишнього середовища відповідно до американських і канадськимих стандартів.

Традиційно на саміт з’їхалися не тільки політики – усі три дні саміту супроводжувалися демонстраціями й сутичками противників лібералізації торгівлі з поліцією. Серед тих, хто брав участь у протестах, були анархісти і радикальна молодь, зокрема зі США, які влаштовували аналогічні демонстрації у Сіетлі, коли там у 1999 році проходила нарада ВТО, і торік у Празі – під час зустрічі Світового банку і МВФ. Вони виступають проти глобалізації світової економіки, коли iphone 6 купить в москве, чи будь-який інший товар в будь-якому іншому кутку земної кулі не становить проблеми, наголошуючи, що це відповідає інтересам тільки багатих країн і великих міжнародних корпорацій. Методи їх дій були такі ж, як і у Сіетлі та Празі. Вони кидали в поліцейських камені й пляшки. У відповідь поліція використовувала кийки, сльозогінний газ і гумові кулі. За даними поліції, загальна кількість учасників демонстрацій становила майже 30 тисяч чоловік, з них 2 тисячі поводилися не дуже мирно. У бійках постраждало 57 активістів і 34 поліцейських. Заарештовано понад 150 чоловік.

Цікаво, що багатьох політиків вуличні протести, здається, уже зовсім не турбують. Держсекретар США Колін Павелл навіть заявив з цього приводу: “Старий піхотинець завжди пам’ятає запах казарми, який схожий на запах сльозогінного газу і марихуани”.

POSTUP - ПОСТУППЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·"Карпатам" розв"яжуть ноги?
·Студенти голодують за Ющенка

ПОГЛЯД
·НРУ переходить в опозицію?
·Влада йде в народ
·Штампи у свідомості

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·ІНЦИДЕНТИ
·Перевізники стають банкрутами
·А через скільки років тут буде місто-сад?
·КІЛЬКА СЛІВ

НАША СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·Телефон перестане бути дефіцитом?
·Освячено "колиску" козацької чайки
·До візиту Папи готуються і злочинці
·З думкою про мертвих
·На ЛТБ з"явиться нова "мильна опера"

ПОСТУП З КРАЮ
·Дмитро Корчинський: Приємно, що громадян, готових кидатися каменюками в міліцію, стає більше
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Парламент обрали, на черзі - референдум?
·Терористи вимагали припинення війни у Чечні
·"Жучки" в міністерстві оборони
·Роковини першого геноциду століття

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Політична криза збиває ціну на українські обленерго
·Панамериканський союз вільної торгівлі
·"Бориславська нафтова компанія" працює щораз успішніше
·ЕКОНОВИНИ

АРТ-ПОСТУП
·Структурні сади в оновленому залі
·Відчинено вікно мистецького світу Леоніда Пономаренка
·АРТ-НОВИНИ
·Духовна учта
·Три іпостасі музики Шумана

ЛИСТИ ДО ПОСТУПУ
·ЛИСТИ ДО ПОСТУПУ

СПОРТ-ПОСТУП
·Люїс "умер" від удару Рахмана і позбувся усіх титулів
·Феноменальна реакція ФІДЕ
·"Реал" - майже чемпіон Прімеро
·"Львівська пивоварня" - чемпіон першої ліги
·Пляжний волейбол - постійний олімпійський вид спорту
·"До активного життя - через рекреаційний спорт"
·Лідери перемагають, а "Карпати" знову програють
·Дві поразки від фіналіста Кубка Кубків

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Девід Бові, Шерил Кроу і Pearl Jam переспівають пісні The Who