BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX |

Влада йде в народ

Відтепер кожен зможе "поплакати на плечі" заступника керівника області

ІНІЦІАТИВА

Іванка ПОПОВИЧ© ПОСТУП
Незабаром у Львівській облдержадміністрації на розпорядження її голови Михайла Гладія буде запроваджено нововведення – кожного дня з 10.00 до 12.00 на телефонні запитання мешканців відповідатимуть заступники керівника області. Причому, як повідомив на прес-конференції журналістам керівник апарату ОДА Микола Лазуркевич, графік і телефонні номери, за якими почергово працюватимуть заступники, будуть опубліковані у львівських газетах для того, щоби мешканці області могли чітко зорієнтуватися, стосовно якого питання в який день до котрого із заступників телефонувати.

“Михайло Гладій у своїх завданнях чітко наголосив на тому, що відділ звернень громадян до обласної адміністрації повинен працювати відкритіше, оскільки він є візитною карткою обласної адміністрації для більшості тих мешканців області, що звертаються до нас із проханнями, – говорить Микола Лазуркевич. – Окрім прямої телефонної лінії буде запроваджено виїзд по районах області для того, щоб малозабезпечені мешканці області, котрі з різних причин не в стані приїхати до Львова, могли прямо спілкуватися із представниками влади на місцях”.

На думку Миколи Лазуркевича, саме таке близьке спілкування мешканців області із заступниками голови та начальниками управлінь дасть можливість зробити певний соціологічний моніторинг про проблеми населення. Хоча, з огляду на проведений аналіз у відділі звернень, він переконаний, що громадян, першою чергою малозабезпечених, цікавлять проблеми надання матеріальної допомоги для встановлення приладів обліку води, електроенергії, газу, а також проблеми, пов’язані з виплатою пенсій та заробітних плат у бюджетній сфері. Лише за минулий рік із резервного фонду області було виділено 100 тисяч гривень для малозабезпечених, відповідно до їхніх звернень та прохань. За даними Миколи Лазуркевича, за останні роки спостерігається певна тенденція до зниження кількості звернень – якщо у 1999 році звернулося 12 тисяч мешканців області, то у 2000 році – лише 10 тисяч, а за перший квартал цього року неповних 2,5 тисячі. На його думку, це зменшення можна логічно пояснити майже повною відсутністю заборгованості з виплати пенсій та заробітних плат у бюджетній сфері по всій області. Найбільше звернень зафіксовано від мешканців міст – Львова, Дрогобича, Червонограда та Турківського, Сокальського, Пустомитівського і Миколаївського районів.

Ще одним важливим питанням, яке обговорювалося під час прес-конференції Миколи Лазуркевича, стала проблема роботи відділу взаємодії з правоохоронними органами та з питань оборонної і мобілізаційної роботи. На сьогодні в області є 9 установ відбування покарань, в яких перебуває близько 10 тисяч засуджених. І чи не основною проблемою є фінансування їхнього утримання, харчування та медичного забезпечення. “На превеликий жаль, державний бюджет виділяє лише 17% коштів від потреб на харчування засуджених в області, а на медичне обслуговування ще менше, – говорить Микола Лазуркевич. – Тому зрозумілим є залучення цієї категорії населення до комерційної діяльності на території закладів. Ми віддаємо перевагу нескладним столярним замовленням, в основному, це виготовлення парт для шкіл”. Однак вироблена продукція оподатковується абсолютно аналогічно, як і будь-яка продукція, виготовлена на меблевих комбінатах та у спеціалізованих майстернях. Тому якщо ціни на продукцію є однаковими, то якість дуже часто різниться, а змушувати замовників брати продукцію саме у трудових колоній чи в тюремних закладів ніхто не може. Відтак, на думку Миколи Лазуркевича, зацікавити замовників можна лише нижчою ціною, а для цього необхідно змінити систему оподаткування для цих закладів.

Наступним питанням, що обговорювалося під час прес-конференції, була проблема паспортизації населення Львівщини. За цим показником область перебуває на останньому місці в Україні. “Станом на 1 квітня паспортизовано 76% мешканців області, – повідомив Микола Лазуркевич. – Певна категорія мешканців дуже упереджено ставиться до вироблення нового українського паспорта через його двомовність. Але необхідно зазначити, що в багатьох випадках це і недоліки в роботі керівників районів та селищних рад”. Як повідомив керівник апарату ОДА, за рахунок місцевих бюджетів для малозабезпечених мешканців області вирішено питання фінансування вироблення українського паспорта.

POSTUP - ПОСТУППЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·"Карпатам" розв"яжуть ноги?
·Студенти голодують за Ющенка

ПОГЛЯД
·НРУ переходить в опозицію?
·Влада йде в народ
·Штампи у свідомості

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·ІНЦИДЕНТИ
·Перевізники стають банкрутами
·А через скільки років тут буде місто-сад?
·КІЛЬКА СЛІВ

НАША СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·Телефон перестане бути дефіцитом?
·Освячено "колиску" козацької чайки
·До візиту Папи готуються і злочинці
·З думкою про мертвих
·На ЛТБ з"явиться нова "мильна опера"

ПОСТУП З КРАЮ
·Дмитро Корчинський: Приємно, що громадян, готових кидатися каменюками в міліцію, стає більше
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Парламент обрали, на черзі - референдум?
·Терористи вимагали припинення війни у Чечні
·"Жучки" в міністерстві оборони
·Роковини першого геноциду століття

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Політична криза збиває ціну на українські обленерго
·Панамериканський союз вільної торгівлі
·"Бориславська нафтова компанія" працює щораз успішніше
·ЕКОНОВИНИ

АРТ-ПОСТУП
·Структурні сади в оновленому залі
·Відчинено вікно мистецького світу Леоніда Пономаренка
·АРТ-НОВИНИ
·Духовна учта
·Три іпостасі музики Шумана

ЛИСТИ ДО ПОСТУПУ
·ЛИСТИ ДО ПОСТУПУ

СПОРТ-ПОСТУП
·Люїс "умер" від удару Рахмана і позбувся усіх титулів
·Феноменальна реакція ФІДЕ
·"Реал" - майже чемпіон Прімеро
·"Львівська пивоварня" - чемпіон першої ліги
·Пляжний волейбол - постійний олімпійський вид спорту
·"До активного життя - через рекреаційний спорт"
·Лідери перемагають, а "Карпати" знову програють
·Дві поразки від фіналіста Кубка Кубків

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Девід Бові, Шерил Кроу і Pearl Jam переспівають пісні The Who