BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX |

ХРОНІКА

Смерть священика в Сибіру

На сам Великдень, 15 квітня, у селі Ярцево в Красноярському краї в капличці було знайдено тіло 76-річного греко-католицького священика Івана (Яна) Фронцкевича. Тіло священика було зв’язане, на голові знайдено сліди ударів та тортур. За деякими даними, підозрюваний у вбивстві місцевий мешканець, котрий нещодавно був випущений з ув’язнення, затриманий міліцією. Отець Фронцкевич народився у 1924 році у Новому Сончі (Польща), у 1986 році був висвячений у візантійському обряді в Лівні і в квітні 1993 року скерований митрополитом Бейруту для місійної діяльності в Сибір. До його парафії належали 13 громад на величезній території – від Єнісейська до Норильська та Диксона. Серед його парафіян залишалось багато колишніх засланців, зокрема, з України, та їх нащадків. Апостольський адміністратор Східного Сибіру, єпископ Єжи Мазур уважає смерть о. Фронцкевича мученицькою. “Вона стане символом надії для відродженого християнства у Сибіру – землі сповідників віри та мучеників”, – сказав він.

Робітники-священики

У французькому місті Страсбур відбудеться перший міжнародний з’їзд священиків-робітників. За даними секретаріату цього католицького руху, у з’їзді візьмуть участь близько 450 священиків – з Європи, Латинської Америки, Африки та Кореї. Рух священиків-робітників виник 60 років тому у Франції в часи II-ї світової війни. 1954 року Папа Пій XII істотно обмежив його діяльність, наказавши католицькому духівництву залишити заводи і профспілки.
Цілком реабілітований II Ватиканським собором, сьогодні цей рух нараховує у Франції до 600 членів. Як повідомив голова національного секретаріату руху П’єр Ніобе, священики-робітники поділяють “цінності робітників” і беруть активну участь як у парафіяльному житті, так і в дебатах на соціальні теми. Більшість є членами профспілок, а деякі беруть участь у діяльності руху, який виступає проти процесів глобалізації. Як і в цілому у французькому духівництві, середній вік священиків-робітників дуже високий: дві третини членів руху або вже на пенсії, або наближаються до цього віку.

Церква в Намібії виступила на захист гомосексуалістів

Рада Церков Намібії (РЦН) виступила на захист гомосексуалістів і лесбіянок, підтвердивши, що при цьому вона не відступає від Біблії, яка, як відомо, негативно ставиться до гомосексуалізму. Місцева преса повідомляє, що заява, зроблена під час чергової щорічної конференції РЦН, стала реакцією на закиди щодо прихильників “одностатевого кохання” з боку президента Намібії Сема Нуйоми, який назвав їх “безбожниками”. У заяві йдеться, що 50 церковних лідерів, членів РЦН, “відкидають будь-які форми дискримінації за ознакою сексуальної орієнтації”. У документі також підкреслюється, що “кожна людина рівною мірою має право на захист, гарантії цивільних прав і рівності, як це передбачено Біблією і намібійською конституцією”.

Марек Сівєц не зневажав Римського папи ?

Районна прокуратура у польському місті Остжешові припинила слідство у справі зневаги глави іноземної держави та образи релігійних почуттів щодо керівника Бюро національної безпеки президентської адміністрації Марека Сівєца. У вересні 1997 року, виходячи з вертольота на місцевому летовищі, імітуючи Івана Павла ІІ, хрестив присутніх та цілував землю. Такою поведінкою він розважав президента Александра Кваснєвського. Запис цього епізоду був показаний на польському телебаченні напередодні минулорічних президентських виборів. Тоді Марек Сівєц добровільно подав у відставку, яка однак не була прийнята президентом. Тепер він реабілітований і польською прокуратурою, хоча багато поляків уважають, що він образив їх релігійні почуття та особу, яка є найбільшим для них моральним авторитетом, – Папу Івана Павла ІІ.
Передбачається, що рішення районної прокуратури буде опротестоване у вищих інстанціях.

POSTUP - ПОСТУППЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Плющ у тенетах
·У Бельгії зазнав аварії український літак?

ПОГЛЯД
·Монополію порушено
·Каміння не мовчить
·Цирк несвободи

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Проводитиметься нова експертиза води поблизу сміттєзвалища
·Осередки партій протистоять центральним офісам
·Кров Білозора закликає до дій?
·Хто куди, а ми - у безробітні
·Каміння не мовчить
·Хто возитиме пільговиків?
·Про пенсію треба думати замолоду

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Генпрокуратура - проти експертизи ФБР
·Тарифи на електроенергію зростуть

ПОСТУП У СВІТ
·Чорногорія: за півроку до Незалежності?
·Багатообіцяючий ІХ з"їзд Компартії
·П"ять років без Джохара Дудаєва
·СВІТООГЛЯД

ЗДОРОВИЙ ПОСТУП
·Болить серце? Попий чайку!
·Про успіх хіміотерапії можна дізнатися заздалегідь
·Хвороба гарних ніг
·Люди, що ставлять на ноги
·Захочеш одружитися - ще не так схуднеш

ПОСТУП НАУКИ І ТЕХНОЛОГІЙ
·Злодії псуватимуть килимки
·Нові таємниці Хеопса
·Створено суперлітак
·Усесвіт - результат вибуху
·Кіборг із мозком вугра

ДУХОВНИЙ ПОСТУП
·ХРОНІКА
·Митрополита Андрея Шептицького не зрозуміли ні Польща, ні Ватикан

КНИЖКОВИЙ ПОСТУП
·Книжка року-2000
·Свобода і демократія

АРТ-ПОСТУП
·НАША АФІША
·Названо лауреатів Пулітцерівської премії
·Вічне місто розвалюється
·Як створювати картини в себе в головах
·Фройд замість Сезанна
·"Гамлета" вилучила цензура

СПОРТ-ПОСТУП
·Скажений "Алавес" чи потужний "Ліверпуль"?
·Карпов, Каспаров і Крамник - проти ФІДЕ
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Рікі Мартін - гвалтівник