BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX |

Усесвіт - результат вибуху

ПОХОДЖЕННЯ КОСМОСУ

Євген ГУЛЕВИЧ

Учені-фізики та астрономи з Кембріджа й американського Інституту аерокосмічних досліджень із Прінстона вигадали нову теорію походження Всесвіту. Нинішня більш чи менш відома всім теорія повідомляє, що космос постав під час вибуху вогняної, розпеченої до 10 мільярдів градусів кулі, що луснула, внаслідок чого космос моментально почав розширюватися. Нова теорія стоїть на тому, що фізичний багатовимірний Усесвіт виник 15 мільярдів років тому в результаті зіткнення цього досі не матеріального Всесвіту з іншим Усесвітом, який, імовірно, існує десь паралельно й досі.

Нова гіпотеза дозволяє, по-перше, створити робочу модель взаємозв’язків часу, матерії та простору, які склалися перед “вибухом”, а по-друге, пояснює деякі характерні особливості розвитку і будови нашого Всесвіту, зокрема, наприклад, чому він розширюється саме так, як це відбувається тепер.

Неспеціаліста в цих астрономічних теоріях може вразити масштаб явищ, якими оперують учені, а також і деякі їхні висновки. Так, нова космологічна модель припускає, що час і простір існували задовго до того, як наш Усесвіт “вибухнув” у нову фізичну реальність. Згідно із твердженнями вчених, Усесвіт почав своє існування як тривимірна пустка, вакуум посеред багатовимірного простору. Згодом його почало притягати до іншого такого ж Усесвіту, вони вирівнялися один відносно одного і зіштовхнулися уздовж своїх поверхонь. І тоді стався вибух.

Як каже Пол Стейндгард із прінстонського інституту, один із винахідників теорії, спочатку Всесвіт був тихим і порожнім. Дуже повільно, за слабкого притягання, Всесвіти зіткнулися, і це спричинило появу частинок та енергії.

Останні спостереження за фоновим випромінюванням із кордонів космосу, себто за тими реліктами ранніх космічних початків, показують неймовірну однорідність цього випромінювання з усіх напрямків. Це означає, за Стейндгардом, що Всесвіт в усіх своїх теренах є дивовижно однорідним: “Це так само, як два кухарі по різні боки Землі раптом, не змовляючись, приготували водночас дві однакові страви”.

Ще один дослідник, Джастін Гаурі, стверджує, що під час зіткнення енергія від того велетенського руху перетворилася на фізичну матерію та випромінювання. Пояснюючи консистенцію Усесвіту, дослідники припускають, що в космічній тканині утворилися незначні дрижі, з яких і постали галактики і сама широкомасштабна структура Всесвіту.

Нова модель спирається також на важкозрозумілу простому смертному теорію струн, яка тлумачить субатомну структуру всіх відомих науці елементарних частинок і наголошує на тому, що Всесвіт якнайтісніше пов’язаний із мікросвітом. “Усі ці ідеї про ультраранній Усесвіт показують, що існують зв’язки між космосом та мікросвітом”, – каже професор сер Мартін Ріс із Кембріджа. І це, мабуть, найдивовижніше, про що, відтак, мусять знати люди.

POSTUP - ПОСТУППЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Плющ у тенетах
·У Бельгії зазнав аварії український літак?

ПОГЛЯД
·Монополію порушено
·Каміння не мовчить
·Цирк несвободи

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Проводитиметься нова експертиза води поблизу сміттєзвалища
·Осередки партій протистоять центральним офісам
·Кров Білозора закликає до дій?
·Хто куди, а ми - у безробітні
·Каміння не мовчить
·Хто возитиме пільговиків?
·Про пенсію треба думати замолоду

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Генпрокуратура - проти експертизи ФБР
·Тарифи на електроенергію зростуть

ПОСТУП У СВІТ
·Чорногорія: за півроку до Незалежності?
·Багатообіцяючий ІХ з"їзд Компартії
·П"ять років без Джохара Дудаєва
·СВІТООГЛЯД

ЗДОРОВИЙ ПОСТУП
·Болить серце? Попий чайку!
·Про успіх хіміотерапії можна дізнатися заздалегідь
·Хвороба гарних ніг
·Люди, що ставлять на ноги
·Захочеш одружитися - ще не так схуднеш

ПОСТУП НАУКИ І ТЕХНОЛОГІЙ
·Злодії псуватимуть килимки
·Нові таємниці Хеопса
·Створено суперлітак
·Усесвіт - результат вибуху
·Кіборг із мозком вугра

ДУХОВНИЙ ПОСТУП
·ХРОНІКА
·Митрополита Андрея Шептицького не зрозуміли ні Польща, ні Ватикан

КНИЖКОВИЙ ПОСТУП
·Книжка року-2000
·Свобода і демократія

АРТ-ПОСТУП
·НАША АФІША
·Названо лауреатів Пулітцерівської премії
·Вічне місто розвалюється
·Як створювати картини в себе в головах
·Фройд замість Сезанна
·"Гамлета" вилучила цензура

СПОРТ-ПОСТУП
·Скажений "Алавес" чи потужний "Ліверпуль"?
·Карпов, Каспаров і Крамник - проти ФІДЕ
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Рікі Мартін - гвалтівник