BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX |

Люди, що ставлять на ноги

ЛІКАРІ

Віра МАКОВСЬКА

Тільки тоді, коли опиняєшся сам на сам зі своїми проблемами, починаєш розуміти, наскільки твоє життя залежить від людей, що носять білі халати.
Лікарня, в якій я опинилася, не зовсім вписується у традиційне сприйняття – вона далеко від міського гамору, практично серед Брюховицького лісу, у ній немає звичного лікарняного запаху, коридорні вікна відчиняються просто у ліс. Це – ортопедичне відділення лікарні Львівської залізниці. Більшість його пацієнтів – діти. Очевидно, що і там не все добре, але приємно, що у тих людей вистачає гордості та гонору про те, чого нема, не згадувати.

Всі тут горді з того, що поряд із ними працює лікар Тамара Хом’як, – вона об’єкт численних лікарняних історій. Тамара Миколаївна колись довгий період пропрацювала під керівництвом славетного винахідника апарата, яким тут лікують важкі травми, академіка Ілізарова. Хоча до нього вона потрапила вже зрілим фахівцем із захищеною дисертацією і своїми методами роботи.

– У нашій роботі дуже важливо відчувати лікоть співробітника, знати, що тебе розуміють із півслова, – ділиться Тамара Миколаївна. – Такі непередбачувані ситуації є в кожній роботі, не тільки в лікарів. І жодний, навіть найбільший ас медицини, не спроможний робити чудеса сам. Це величезна робота всього колективу. І я можу сказати щиросердечно – у нас він спрацьований і міцний, у нас багато талановитих лікарів.

– Ми займаємося лише вузькою галуззю медицини – ортопедією. Символом її є викривлене дерево, до якого приставлено палицю, щоб його вирівняти.

Лікування, яким займаються у нашому відділенні, консервативне. Воно вимагає фаховості і скрупульозності від лікаря та пацієнтів, – говорить завідувач відділення В’ячеслав Євфімішин. У більшості випадків тут лікують апаратами Ілізарова, хоча, зрозуміло, апарат – не панацея, а лише медичний інструмент, проте в руках мудрого лікаря він справді творить чудеса

– Чи використовують зараз цей метод у Європі?

– Так, лікування апаратами є досить поширеним у світі? – розповідає В’ячеслав Євфімішин. – Його широко використовують в Італії, Німеччині. Якщо є якісь відмінності, то стосуються вони лише зовнішньої, естетичної сторони. Але принцип лікування залишається тим самим. Чомусь всі уже звикли, що на Заході – все краще. Але досвід показує дещо інше: не так давно ми були приємно здивовані, коли приїхав до нас хворий, який довгий час перебував у Канаді, але тамтешні медики порадили хворому полікуватися у себе на батьківщині, мовляв, у вас там краща ортопедія. Якось ця інформація просочується. Зрештою, у нас стільки людей у буквальному сенсі слова стало на ноги! Зовсім недавно, наприклад, прооперували цілу родину із Ташкента. Але основний контингент наших пацієнтів – це діти.

– Тамаро Миколаївно, що на вашу думку складніше – вирішувати теоретичні проблеми медицини чи займатися практикою?

– У мене є досвід наукової роботи, але я жодного дня прожити не можу без своїх пацієнтів. Знаєте, це феноменальний заряд енергії: за них переживаєш, скільки безсонних ночей проводиш за різними кресленнями, проектами, вивчаєш той чи інший випадок. В Ілізарова було близько п’ятисот методик, і всі вони мають своє індивідуальне застосування, але багато нового і потрібного знаходиш саме тоді, у процесі підготовки, у процесі роботи. Робота ортопеда – як робота скульптора: щось пересуваєш, щось видовжуєш, щось вкорочуєш. Але потім бачиш кінцевий результат – і дістаєш масу задоволення.

POSTUP - ПОСТУППЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Плющ у тенетах
·У Бельгії зазнав аварії український літак?

ПОГЛЯД
·Монополію порушено
·Каміння не мовчить
·Цирк несвободи

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Проводитиметься нова експертиза води поблизу сміттєзвалища
·Осередки партій протистоять центральним офісам
·Кров Білозора закликає до дій?
·Хто куди, а ми - у безробітні
·Каміння не мовчить
·Хто возитиме пільговиків?
·Про пенсію треба думати замолоду

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Генпрокуратура - проти експертизи ФБР
·Тарифи на електроенергію зростуть

ПОСТУП У СВІТ
·Чорногорія: за півроку до Незалежності?
·Багатообіцяючий ІХ з"їзд Компартії
·П"ять років без Джохара Дудаєва
·СВІТООГЛЯД

ЗДОРОВИЙ ПОСТУП
·Болить серце? Попий чайку!
·Про успіх хіміотерапії можна дізнатися заздалегідь
·Хвороба гарних ніг
·Люди, що ставлять на ноги
·Захочеш одружитися - ще не так схуднеш

ПОСТУП НАУКИ І ТЕХНОЛОГІЙ
·Злодії псуватимуть килимки
·Нові таємниці Хеопса
·Створено суперлітак
·Усесвіт - результат вибуху
·Кіборг із мозком вугра

ДУХОВНИЙ ПОСТУП
·ХРОНІКА
·Митрополита Андрея Шептицького не зрозуміли ні Польща, ні Ватикан

КНИЖКОВИЙ ПОСТУП
·Книжка року-2000
·Свобода і демократія

АРТ-ПОСТУП
·НАША АФІША
·Названо лауреатів Пулітцерівської премії
·Вічне місто розвалюється
·Як створювати картини в себе в головах
·Фройд замість Сезанна
·"Гамлета" вилучила цензура

СПОРТ-ПОСТУП
·Скажений "Алавес" чи потужний "Ліверпуль"?
·Карпов, Каспаров і Крамник - проти ФІДЕ
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Рікі Мартін - гвалтівник