BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX |

Хвороба гарних ніг

СЕЗОН

Дмитро ДУБАНЕВИЧ

Уже буквально за лічені дні розпочнеться сезон коротких спідниць і напівоголених тіл. Відтак, прекрасній половині людства варто вже зараз подумати про те, як ті ноги і тіло будуть незабаром виглядати. Особам протилежної статі (а в переважній більшості саме на них розрахована ця демонстрація) таки приємніше дивитися на стрункі та звабливі ніжки... А їх перший і головний ворог – целюліт. Для того, щоб боротися з ворогом – треба його вивчити. Розуміння динаміки розвитку целюліту дозволить нам не доводити ситуацію до занедбаної “апельсинової шкірки” і зупинити ворога на підході до цього стану. Косметологи виділяють кілька стадій целюліту.

Стадія перша. З’являється невеличкий набряк і припухлість. Шкіра на цій стадії ще рівна і гладка, але довше гояться порізи і синці. В організмі починається уповільнення венозного кровообігу і циркуляції лімфи, процес затримки рідини в підшкірній жировій клітковині, у міжклітинній рідині поступово скупчуються шлаки.

Стадія друга. Набряки зростають. Виникає незначна горбистість, помітна здебільшого при напруженому стані м’язів. Венозна система вже не справляється з тією кількістю рідини, яку необхідно виводити з організму. У зв’язку з цим зростає тиск усередині тканин. Рідина скупчується і стискає вени, перекриваючи можливість для відтоку. Жирові відкладення стають щільними через те, що збільшився набряк і тканини напружилася.

Стадія третя. При збиранні шкіри в складку видно виражену “апельсинову шкірку”. Рідина починає здавлювати артерії. Розвивається сполучна тканина у вигляді сіточки, подібної до бджолиних стільників. Поверхневі вени ніг не справляються зі своєю роботою. У капілярах застоюється кров. Стінка капілярів слабшає. Проникність стінки судин зростає. Кров і лімфа надходять у тканини.

Деякі вени і капіляри слабшають настільки, що тріскають. З’являються ущільнення зі склеротичних жирових клітин – мікронодулі. На шкірі з’являються синці, що не проходять. Цю стадію також називають мікронодулярною.

Стадія четверта. Целюліт стає помітним, і до нього підходять усі неприємні епітети: “ямочки”, “горби”, “апельсинова шкірка”, “строката ковдра”.
Горбистість яскраво виражена при розслабленому стані м’язів. Мікронодулі об’єднуються в макронодулі. Продовжується розростання сполучної тканини.

Через недостатнє кровопостачання шкіра в целюлітних зонах холодна і має синюшний відтінок. Пощипування шкіри викликає біль. Макронодулі іноді іменуються просто “нодулі” або “целюлітні камені”.

Іноді виділяють п’яту і шосту стадії – збільшення площі целюлітних ділянок і ступеня виразності. Целюліт уже з’являється на передпліччях та руках.

У визначенні та трактуванні целюліту думки вчених розходяться. Фізіологи відносять целюліт до вторинних статевих ознак. Початкова стадія хвороби, на думку більшості, є не патологією, а фізіологічною особливістю жіночого організму. На думку вчених з Інституту атеросклерозу РАЕН, целюліт є віковим порушенням обміну речовин у підшкірній жировій клітковині. Наявність початкових стадій означає, що в організмі настав дисбаланс – проблема, яка розвивається зсередини і лише потім виходить назовні. Єдиної думки з приводу того, де закінчується целюліт-норма і починається целюліт-патологія, немає. Більшість лікарів уважає, що целюліт – це суто косметична вада. Натомість косметологи кажуть, що це не що інше, як захворювання.

Спробуємо розсудити і помирити вчених, медиків і косметологів: напевно, перші три стадії целюліту можна називати косметичним дефектом, але четверта – уже патологія. Зрештою, в усіх випадках і на всіх стадіях целюліту таки хочуть позбутися – вилікуватися. А про секрети лікування поговоримо вже у наступному номері.

POSTUP - ПОСТУППЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Плющ у тенетах
·У Бельгії зазнав аварії український літак?

ПОГЛЯД
·Монополію порушено
·Каміння не мовчить
·Цирк несвободи

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Проводитиметься нова експертиза води поблизу сміттєзвалища
·Осередки партій протистоять центральним офісам
·Кров Білозора закликає до дій?
·Хто куди, а ми - у безробітні
·Каміння не мовчить
·Хто возитиме пільговиків?
·Про пенсію треба думати замолоду

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Генпрокуратура - проти експертизи ФБР
·Тарифи на електроенергію зростуть

ПОСТУП У СВІТ
·Чорногорія: за півроку до Незалежності?
·Багатообіцяючий ІХ з"їзд Компартії
·П"ять років без Джохара Дудаєва
·СВІТООГЛЯД

ЗДОРОВИЙ ПОСТУП
·Болить серце? Попий чайку!
·Про успіх хіміотерапії можна дізнатися заздалегідь
·Хвороба гарних ніг
·Люди, що ставлять на ноги
·Захочеш одружитися - ще не так схуднеш

ПОСТУП НАУКИ І ТЕХНОЛОГІЙ
·Злодії псуватимуть килимки
·Нові таємниці Хеопса
·Створено суперлітак
·Усесвіт - результат вибуху
·Кіборг із мозком вугра

ДУХОВНИЙ ПОСТУП
·ХРОНІКА
·Митрополита Андрея Шептицького не зрозуміли ні Польща, ні Ватикан

КНИЖКОВИЙ ПОСТУП
·Книжка року-2000
·Свобода і демократія

АРТ-ПОСТУП
·НАША АФІША
·Названо лауреатів Пулітцерівської премії
·Вічне місто розвалюється
·Як створювати картини в себе в головах
·Фройд замість Сезанна
·"Гамлета" вилучила цензура

СПОРТ-ПОСТУП
·Скажений "Алавес" чи потужний "Ліверпуль"?
·Карпов, Каспаров і Крамник - проти ФІДЕ
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Рікі Мартін - гвалтівник

 

лучшая в москве вышивка на одежде машинами