BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX |

Тарифи на електроенергію зростуть

Причиною очікуваного подорожчання електроенергії для населення на 20-30% є завершення приватизації шести обленерго, покупці яких вимагають 100% оплати послуг

ЕНЕРГЕТИКА

Любов ВИТКОВИЧ© ПОСТУП
Наступного вівторка уряд планує продати останні три з шести обласних електророзподільчих компаній. Завершення приватизації обленерго матиме два наслідки: по-перше, держбюджет поповниться значною сумою грошей, а по-друге, як оцінюють експерти, на 20-30% зростуть тарифи на електроенергію для населення. Подорожчання має статися передусім тому, що головною умовою учасників конкурсу з продажу обленерго є встановлення нової методики визначення тарифів.

На конкурс-продаж будуть запропоновані пакети акцій “Севастопольобленерго”, “Херсонобленерго” та “Кіровоградобленерго”, а головними претендентами на їх купівлю, як повідомив речник Фонду державного майна, є дві іноземні компанії – іспанська Union Fenosa International та словацька Vychodoslovenske Energeticke Zavody S. P. Нагадаємо, що цього вівторка (подія збіглася з днем звіту Віктора Ющенка у парламенті) були продані пакети акції першої трійки енергорозподільчих компаній. Одним із переможців тендеру стала американська компанія AES Washington Holdings B.V., яка придбала “Київобленерго” та “Рівнеобленерго”. “Житомиробленерго” придбала вже згадувана вище словацька компанія Vychodoslovenske Energeticke Zavody S.P. Бюджет має отримати загалом понад 564 млн. грн. – і це безсумнівний успіх, адже ціни продажу перевищили початкову ціну в середньому в 1,5 разу і, більше того, – удвічі перевищили максимальну ціну продажу подібних компаній на біржових торгах!

Однак уже зараз існують побоювання, що навколо конкурсу 24 квітня буде більше проблем. По-перше, на ціну може негативно вплинути політична нестабільність в державі (хтозна, чи святкували би Кабмін та ФДМ успіх після цього вівторка, якби продаж обленерго відбувся після звіту уряду?), а по-друге, дві з компаній – “Кіровоградобленерго” та “Херсонобленерго” мають великі борги.
Показовим має бути конкурс на “Херсонобленерго”, яка має борг 300 млн. грн.: “Платити за компанію 250 млн. грн. із боргом 20-30 млн. грн. – то для іноземного інвестора є несуттєвою річчю, але прийти до компанії, вартість якої 250 млн. грн., а борги – 300 млн. грн. – зовсім інша справа”, – заявив днями голова спеціальної контрольної комісії Верховної Ради з приватизації Олександр Рябченко. На його переконання, купити обленерго з боргами могли б українські інвестори. Проте жодна українська компанія не могла брати участі у приватизації розподільчих електрокомпаній. Принаймні офіційно, адже відомо, що скромна словацька фірма неформально представлятиме на конкурсі саме український капітал.

По суті, Україна продає енергокомпанії під єдину обіцянку – повна, стовідсоткова оплата електроенергії. Окрім того, тарифи фактично прив’язали до долара, отже, будь-які коливання курсу національної валюти автоматично будуть позначатися на кінцевих споживачах. У середньому через запровадження нових правил встановлення цін на електроенергію тарифи зростуть на 10%. На думку експертів, населення платитиме 0,18-0,19 грн. за кВт/год. Зараз кінцеві споживачі оплачують 0,14 грн. за кВт./год., середня реальна ціна транзиту та поставки української електроенергії становить 0,22 грн. – решту доплачує держава. Якщо зважити на дуже низьку рентабельність обленерго, на застарілість технологій, на повний моральний та фізичний знос системи і на боргову яму підприємств, то стає зрозуміло, що підвищення тарифів просто неминуче.

POSTUP - ПОСТУППЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Плющ у тенетах
·У Бельгії зазнав аварії український літак?

ПОГЛЯД
·Монополію порушено
·Каміння не мовчить
·Цирк несвободи

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Проводитиметься нова експертиза води поблизу сміттєзвалища
·Осередки партій протистоять центральним офісам
·Кров Білозора закликає до дій?
·Хто куди, а ми - у безробітні
·Каміння не мовчить
·Хто возитиме пільговиків?
·Про пенсію треба думати замолоду

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Генпрокуратура - проти експертизи ФБР
·Тарифи на електроенергію зростуть

ПОСТУП У СВІТ
·Чорногорія: за півроку до Незалежності?
·Багатообіцяючий ІХ з"їзд Компартії
·П"ять років без Джохара Дудаєва
·СВІТООГЛЯД

ЗДОРОВИЙ ПОСТУП
·Болить серце? Попий чайку!
·Про успіх хіміотерапії можна дізнатися заздалегідь
·Хвороба гарних ніг
·Люди, що ставлять на ноги
·Захочеш одружитися - ще не так схуднеш

ПОСТУП НАУКИ І ТЕХНОЛОГІЙ
·Злодії псуватимуть килимки
·Нові таємниці Хеопса
·Створено суперлітак
·Усесвіт - результат вибуху
·Кіборг із мозком вугра

ДУХОВНИЙ ПОСТУП
·ХРОНІКА
·Митрополита Андрея Шептицького не зрозуміли ні Польща, ні Ватикан

КНИЖКОВИЙ ПОСТУП
·Книжка року-2000
·Свобода і демократія

АРТ-ПОСТУП
·НАША АФІША
·Названо лауреатів Пулітцерівської премії
·Вічне місто розвалюється
·Як створювати картини в себе в головах
·Фройд замість Сезанна
·"Гамлета" вилучила цензура

СПОРТ-ПОСТУП
·Скажений "Алавес" чи потужний "Ліверпуль"?
·Карпов, Каспаров і Крамник - проти ФІДЕ
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Рікі Мартін - гвалтівник