BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX |

Каміння не мовчить

АРХІТЕКТУРА

Ірина БЖЕЗІНСЬКА

Закінчення. Початок – стор. 2

Цього року вирішено знешкодити причини руйнування будинків у центральній частині міста, зосібна провести капітальні ремонти інженерних споруд і дахів будинків. До слова, уже проводяться роботи із заміни колектора на Міцкевича, 9.

Продовжуються роботи і в палаці Бандинеллі, де на першому поверсі буде Музей пошти. Можливо, вдасться завершити реставрацію і палацу Потоцьких, який передано під філію картинної галереї. Для завершення робіт планується залучити кошти Міністерства культури.

Опрацьовуються й альтернативні способи відновлення львівських будинків. Так, деякі будинки отримали нового власника, який за кілька років має довести їх до ладу. Це, наприклад, стосується будинку на Міцкевича, 10, що вже належить “Львівнафтопродукту”. Продано і готель “Україна”. Інвестиційний конкурс очікує і на Галицький ринок у комплексі із навколишніми будинками. Будинок № 16 на вулиці Театральній пропонувалося передати польському товариству для створення національного центру у Львові. Проте будинок їм не сподобався. Тому і цю споруду вирішено продати.

Начальник управління обліку і розподілу житла департаменту житлового господарства Олег Поручинський розповів, що протягом останніх двох років нових власників знайшли 15 будинків, зокрема на площах Ринок, 27,
Соборній, 12 а, вулицях Друкарській, 9, Сербській, 3. Міська рада взяла на себе відселення мешканців із цих будинків, і на сьогодні не відселено лише кілька сімей. Цього року на продаж буде виставлено ще 4 будинки. Найвагомішою умовою для інвестора було якнайшвидше відновлення будинку і здача його в експлуатацію.

Начальник міської інспекції “Держархбудконтроль” Роман Стецьків найпоширенішою проблемою архітектурних пам’яток вважає нерівномірне фарбування фасаду. Це стосується, наприклад, будинків на Городоцькій, 89 (де розмістилася “Ощадкаса”) та пр. Шевченка, 23 (тут є кав’ярня, туристичне агентство та офіс). При виявленні даних фактів працівники інспекції намагаються переконати підприємців у неестетичності такого плану робіт. Адже іншого впливу інспекція не має, бо, відповідно до адміністративного кодексу України, за такі дії штрафувати має адмінкомісія при райдержадміністрації за поданням ЖЕКів. А штраф становить від 1 до 5 неоподаткованих мінімумів.

Доволі часто в архітектурних пам’ятках полюбляють пробивати двері на першому поверсі, зокрема, для влаштування крамниць, кафе. Найчастіше власник починає роботи, тільки-но отримавши дозвіл райдержадміністрації, не маючи всіх необхідних документів. За такі дії інспекція видає припис зупинити роботи і нараховує штрафи.

“В інспекції за кожним районом закріплено одного працівника, що недостатньо”, – говорить Роман Стецьків. Тому саме для контролю за архітектурними пам’ятками планується створити спеціальну структуру, виникнення якої передбачено Законом України про охорону історичної спадщини. За словами Р. Стецьківа, наразі вирішується, якому відомству її буде підпорядковано.

POSTUP - ПОСТУППЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Плющ у тенетах
·У Бельгії зазнав аварії український літак?

ПОГЛЯД
·Монополію порушено
·Каміння не мовчить
·Цирк несвободи

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Проводитиметься нова експертиза води поблизу сміттєзвалища
·Осередки партій протистоять центральним офісам
·Кров Білозора закликає до дій?
·Хто куди, а ми - у безробітні
·Каміння не мовчить
·Хто возитиме пільговиків?
·Про пенсію треба думати замолоду

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Генпрокуратура - проти експертизи ФБР
·Тарифи на електроенергію зростуть

ПОСТУП У СВІТ
·Чорногорія: за півроку до Незалежності?
·Багатообіцяючий ІХ з"їзд Компартії
·П"ять років без Джохара Дудаєва
·СВІТООГЛЯД

ЗДОРОВИЙ ПОСТУП
·Болить серце? Попий чайку!
·Про успіх хіміотерапії можна дізнатися заздалегідь
·Хвороба гарних ніг
·Люди, що ставлять на ноги
·Захочеш одружитися - ще не так схуднеш

ПОСТУП НАУКИ І ТЕХНОЛОГІЙ
·Злодії псуватимуть килимки
·Нові таємниці Хеопса
·Створено суперлітак
·Усесвіт - результат вибуху
·Кіборг із мозком вугра

ДУХОВНИЙ ПОСТУП
·ХРОНІКА
·Митрополита Андрея Шептицького не зрозуміли ні Польща, ні Ватикан

КНИЖКОВИЙ ПОСТУП
·Книжка року-2000
·Свобода і демократія

АРТ-ПОСТУП
·НАША АФІША
·Названо лауреатів Пулітцерівської премії
·Вічне місто розвалюється
·Як створювати картини в себе в головах
·Фройд замість Сезанна
·"Гамлета" вилучила цензура

СПОРТ-ПОСТУП
·Скажений "Алавес" чи потужний "Ліверпуль"?
·Карпов, Каспаров і Крамник - проти ФІДЕ
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Рікі Мартін - гвалтівник