BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX |

Монополію порушено

Підприємство "Львівтеплоенерго" отримало можливість закуповувати електроенергію без посередництва "Львівобленерго"

З ПЕРШИХ УСТ

Іванка ПОПОВИЧ© ПОСТУП
“Поступ” уже писав про рішення міської ради створити альтернативне до “Львівобленерго” джерело постачання електроенергії міським споживачам. І ось нещодавно “Львівтеплоенерго”, яке вже має дві ліцензії – на виробництво та продаж електроенергії, було прийнято у члени ДП “Енергоринок”. Таким чином, підприємство має право працювати на рівні з обласними енергетиками, закуповуючи електроенергію автономно. Як від цього виграють споживачі? Це ми вирішили з’ясувати в директора “Львівтеплоенерго” Ігоря Марчака.

– Членство в “Енергоринку”, першою чергою, дає нам можливість та юридичне право відкрито купувати енергію на енергоринку за регульованим тарифом. І, скажімо, “Львівелектротранс”, який стане одним із перших наших клієнтів, протягнувши кабель від ТЕЦ-1 до власної підстанції, зможе отримувати електроенергію практично за тією ж ціною, за якою ми її купуватимемо. Відпаде необхідність платити ВАТ “Львівобленерго” за транспортування. На сьогодні існує електрокабелювання від ТЕЦ-1 до підстанції на вулиці Сахарова, що належить “Львівобленерго”, але їй уже
70 років. Тому в будь-якому випадку необхідно прокладати нову електромережу.

– А генеруючих потужностей ТЕЦ-1 достатньо, щоби це міське комунальне підприємство забезпечити електроенергією?

– Наразі недостатньо, але паралельно ведемо роботу зі збільшення генеруючих потужностей ТЕЦ-1. Уже незабаром розпочнемо монтажні роботи зі встановлення другого турбогенератора на ТЕЦ-1. Це дасть можливість збільшити навантаження на ТЕЦ-1 до 25 МВт. Ці додаткові потужності дозволять нам не лише повністю забезпечувати свої потреби, а й надлишок енергії продавати за цінами, що будуть нижчими навіть від цін на енергоринку. Окрім того, готуємо проект на встановлення газотурбінної установки потужністю 50 МВт. Коли цей проект буде втілено, то зможемо продавати електроенергію усім комунальним підприємствам, зокрема тому ж “Львівводоканалу” та бюджетним організаціям – закладам медицини й освіти. А якщо вдасться поетапно створювати свою мережу в місті, то, очевидно, ми зможемо поставляти і продавати електроенергію на договірній основі ще й комерційним структурам.

– Усім відомо, що якраз комунальні підприємства Львова є чи не найбільшими боржниками ВАТ “Львівобленерго”. Адже доки вони не розрахуються за спожиту електроенергію, доти вони не зможуть купувати електроенергії у вас?

– Безумовно, що так. Ніхто не зможе купувати електроенергію в інших постачальників, якщо матиме заборгованості перед ВАТ “Львівобленерго”. А оскільки майже всі комунальні підприємства Львова мають або поточну, або минулорічну заборгованість перед ВАТ “Львівобленерго”, то на першому етапі ми постачатимемо електроенергію, куплену в “Енергоринку”, бюджетним закладам, які заборгованостей не мають. Згодом до них долучатимуться ті, хто владнав свої проблеми із “Львівобленерго”.

Зважаючи на ситуацію, що склалася сьогодні, я думаю, що рішення міської влади про організацію власного виробництва електричної енергії є абсолютно зрозумілим. Потенційні потужності ТЕЦ-1 сягають 70 МВт, а міська комуналка фактично стільки ж споживає.

– По суті, можна стверджувати, що міська влада вирішила створити абсолютно альтернативну енергопостачальну компанію “Львівобленерго”?

– Я особисто не можу цього стверджувати. Хочу наголосити на тому, що міська влада поставила переді мною конкретне завдання альтернативного міського енергозабезпечення і я його намагаюся виконати. Львів має велику проблему з енергопостачанням. Це стосується як “Львівелектротрансу”, так і, скажімо, “Львівводоканалу”. Тому я думаю, що департамент шляхом створення власного виробництва електроенергії вирішив забезпечити комунальні підприємства міста електроенергією і таким чином вирішити проблему принаймні на першому етапі для комунальних підприємств, від роботи яких залежить нормальне життя міста.

POSTUP - ПОСТУППЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Плющ у тенетах
·У Бельгії зазнав аварії український літак?

ПОГЛЯД
·Монополію порушено
·Каміння не мовчить
·Цирк несвободи

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Проводитиметься нова експертиза води поблизу сміттєзвалища
·Осередки партій протистоять центральним офісам
·Кров Білозора закликає до дій?
·Хто куди, а ми - у безробітні
·Каміння не мовчить
·Хто возитиме пільговиків?
·Про пенсію треба думати замолоду

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Генпрокуратура - проти експертизи ФБР
·Тарифи на електроенергію зростуть

ПОСТУП У СВІТ
·Чорногорія: за півроку до Незалежності?
·Багатообіцяючий ІХ з"їзд Компартії
·П"ять років без Джохара Дудаєва
·СВІТООГЛЯД

ЗДОРОВИЙ ПОСТУП
·Болить серце? Попий чайку!
·Про успіх хіміотерапії можна дізнатися заздалегідь
·Хвороба гарних ніг
·Люди, що ставлять на ноги
·Захочеш одружитися - ще не так схуднеш

ПОСТУП НАУКИ І ТЕХНОЛОГІЙ
·Злодії псуватимуть килимки
·Нові таємниці Хеопса
·Створено суперлітак
·Усесвіт - результат вибуху
·Кіборг із мозком вугра

ДУХОВНИЙ ПОСТУП
·ХРОНІКА
·Митрополита Андрея Шептицького не зрозуміли ні Польща, ні Ватикан

КНИЖКОВИЙ ПОСТУП
·Книжка року-2000
·Свобода і демократія

АРТ-ПОСТУП
·НАША АФІША
·Названо лауреатів Пулітцерівської премії
·Вічне місто розвалюється
·Як створювати картини в себе в головах
·Фройд замість Сезанна
·"Гамлета" вилучила цензура

СПОРТ-ПОСТУП
·Скажений "Алавес" чи потужний "Ліверпуль"?
·Карпов, Каспаров і Крамник - проти ФІДЕ
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Рікі Мартін - гвалтівник