BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX |

Плющ у тенетах

Скандал навколо відсторонення спікера від ведення сесії може стати першим серйозним кроком до відставки Президента

НОВА РЕВОЛЮЦІЯ

Наталя ПАВЛЮКОВА© ПОСТУП
Учора спікер Верховної Ради Іван Плющ не виконував своїх обов’язків під час чергового засідання парламенту. Він знову потрапив до урядової лікарні у Феофанії під Києвом із діагнозом “загострення радикуліту”.

Знаменно, що Іван Плющ, який перебував у Феофанії ще з березня, повернувся до виконання своїх обов’язків саме 17 квітня, у день звіту уряду. Він виявився чи не найбільшим захисником Віктора Ющенка у парламенті, принаймні саме завдяки Плющу позавчора, 19 квітня, на голосування не було винесене питання про відставку уряду, як того емоційно вимагали депутати з фракції КПУ. Через блокування комуністами трибуни і роботи Верховної Ради спікер закрив четвергове сесійне засідання. А ввечері того ж дня інформаційні агентства повідомили, що фракції КПУ, СДПУ(о), “Трудова Україна” та “Яблуко” зібрали 226 підписів за відсторонення Івана Плюща від виконання обов’язків спікера на кілька днів.

Учора, тобто наступного дня після збору підписів, у парламенті знову спалахнув скандал. Зокрема, народний депутат Валерій Асадчев заявив, що Івана Плюща фізично усунули від виконання обов’язків. Він також наголосив, що засідання парламенту є нелегітимним, оскільки у головуючого віце-спікера Віктора Медведчука немає офіційного доручення вести засідання від чинного спікера. Протест Асадчева підтримали представники фракцій НРУ та УНР.

Приєдналися до них також “Батьківщина” та “Реформи-Конгрес”. Зрештою, після відповіді Віктора Медведчука, що він має офіційне доручення про ведення засідання і що довідка про стан здоров’я спікера вже готується, парламентарії зайняли свої місця.

Причини такої дивної ситуації навколо особи спікера “Поступу” прокоментував народний депутат Тарас Чорновіл. За його словами, комуністично-олігархічна більшість (яку представляють, на думку Чорновола, саме ті фракції, які збирали підписи про відсторонення від роботи Івана Плюща) робить усе можливе для того, щоби прискорити відставку Ющенка, і йде задля цього навіть на порушення регламенту. Така поспішність, як вважає Тарас Чорновіл, зумовлена тим, що ці люди є невпевненими у своїх силах і бояться втратити час. Учора вже ніхто не підтверджував факту збирання підписів про відсторонення спікера від виконання обов’язків, але зате з’явилася інформація, що Іван Плющ знову хворий. “Можливо, це зумовлено вказівкою з Банкової (Адміністрації Президента. – Ред.), адже постать Івана Плюща є надто знаковою, – говорить Тарас Чорновіл. – Я думаю, що Кучма може взяти ситуацію у свої руки і припинити тиск на Ющенка. Він розуміє, що у разі обрання прем’єром Сергія Тигипка, що є дуже ймовірним, розіграється варіант Єльцина-Путіна. Тоді відставка Кучми буде неминучою”.

Те, наскільки тепер Президент спроможний впливати на ситуацію, можна буде побачити наступного вівторока, 24 квітня. Саме цього дня Верховна Рада визначатиме дату голосування про висловлення недовіри уряду Віктора Ющенка.

Тож якщо Іван Плющ не зможе головувати на сесії або, наприклад, буде відправлений у відставку (цього теж не варто виключати), то таємний план олігархів щодо зміни влади (що передбачає відставки прем’єра, спікера та Президента) практично почне здійснюватися. За цією схемою вже не буде суттєвим те, як відбуватиметься відставка Віктора Ющенка (відразу чи після відставки Івана Плюща), однак, що дуже ймовірно, після заміни прем’єра та спікера під загрозою наступної відставки може опинитися й сам Леонід Кучма.

P. S. Як повідомило агентство УНІАН із посиланням на джерело в парламенті, лідери комуністичної та олігархічних фракцій узгодили рішення про зміну керівництва Верховної Ради та тих голів комітетів, які належать до проурядових фракцій. За словами джерела, згідно з планами, 24 квітня має бути прийняте рішення про відставку уряду й практично водночас буде здійснено зміну керівництва парламенту та низки комітетів. Спікером Верховної Ради нібито має стати Віктор Медведчук (фракція СДПУ(о)), а його першим заступником – Станіслав Гуренко (фракція КПУ). Від керівництва комітетами заплановано усунути Олександра Турчинова (комітет із питань бюджетної політики, фракція “Батьківщина”), Валерія Альошина (комітет із питань фінансів і банківської діяльності, фракція УНР), Олександра Гудиму (комітет із питань ПЕК та ядерної безпеки, фракція УНР). За окремим планом, як свідчить джерело, розробляється програма внесення змін у Конституцію про переділ повноважень між Президентом та парламентом на користь останнього.

POSTUP - ПОСТУППЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Плющ у тенетах
·У Бельгії зазнав аварії український літак?

ПОГЛЯД
·Монополію порушено
·Каміння не мовчить
·Цирк несвободи

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Проводитиметься нова експертиза води поблизу сміттєзвалища
·Осередки партій протистоять центральним офісам
·Кров Білозора закликає до дій?
·Хто куди, а ми - у безробітні
·Каміння не мовчить
·Хто возитиме пільговиків?
·Про пенсію треба думати замолоду

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Генпрокуратура - проти експертизи ФБР
·Тарифи на електроенергію зростуть

ПОСТУП У СВІТ
·Чорногорія: за півроку до Незалежності?
·Багатообіцяючий ІХ з"їзд Компартії
·П"ять років без Джохара Дудаєва
·СВІТООГЛЯД

ЗДОРОВИЙ ПОСТУП
·Болить серце? Попий чайку!
·Про успіх хіміотерапії можна дізнатися заздалегідь
·Хвороба гарних ніг
·Люди, що ставлять на ноги
·Захочеш одружитися - ще не так схуднеш

ПОСТУП НАУКИ І ТЕХНОЛОГІЙ
·Злодії псуватимуть килимки
·Нові таємниці Хеопса
·Створено суперлітак
·Усесвіт - результат вибуху
·Кіборг із мозком вугра

ДУХОВНИЙ ПОСТУП
·ХРОНІКА
·Митрополита Андрея Шептицького не зрозуміли ні Польща, ні Ватикан

КНИЖКОВИЙ ПОСТУП
·Книжка року-2000
·Свобода і демократія

АРТ-ПОСТУП
·НАША АФІША
·Названо лауреатів Пулітцерівської премії
·Вічне місто розвалюється
·Як створювати картини в себе в головах
·Фройд замість Сезанна
·"Гамлета" вилучила цензура

СПОРТ-ПОСТУП
·Скажений "Алавес" чи потужний "Ліверпуль"?
·Карпов, Каспаров і Крамник - проти ФІДЕ
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Рікі Мартін - гвалтівник