ЛІГА ЧЕМПІОНІВ

Роман ДОРОШ

© ПОСТУП
1/4 фіналу. Матчі-відповіді

“Баварія” (Німеччина) – “Манчестер Юнайтед” – 2:1 (перший матч 1:0) (Елбер 5', Шоль 40' – Гігз 49').

Напередодні цієї зустрічі команда Алекса Фергюссона стала достроково чемпіоном Англії. А от клуб Отмара Хіцфельда несподівано вдома поступився “Шальке” – 1:3 – і віддав першу сходинку. Ця поразка настільки роздратувала тренера баварців, що він усіх гравців позбавив святкування Великодня. Гравці чемпіона Німеччини усі три дні свят перебували на базі, де тренерський склад “Баварії” вказував гравцям на їх помилки. Схоже, уроки, дані тренерами, дуже швидко забезпечили добрі плоди, а тому вже в дебюті матчу Елбер після передачі Тарната відкрив рахунок. Проте такий перебіг подій не надто налякав “Манчестер” – і він усією командою рушив уперед. Далі свої здібності змушений був показувати Олівер Кан, але й він на 20-й хвилині був безсилий після пострілу головою Кола, та цього разу Кана підстрахували захисники, а Єреміс виніс м’яч з порожніх воріт. Здавалося, ще трохи – і гості таки доб’ються свого, та час минав, а господарі, побудувавши свою гру на контратаках, на 40-й хвилині провели зразковий контрвипад, точним ударом завершений Шолем.
Здавалося, що – все, англійцям вже нічого “не світить”. Та на початку другого тайму Гігз повернув британцям надію. І все ж, як показали подальші події на футбольному полі, це була тільки надія. Незважаючи на всі зусилля Сколза, Шерінгема, Кола, Йорка, Кіна та інших гравців із “Манчестер Юнайтед”, більше засмутити Кана вони так і не змогли.

За 5 хвилин до закінчення матчу Шерінгем втратив останню нагоду зрівняти рахунок. Що ж, диво більше не повторилося, а Отмар Хіцфельд помстився “Манчестеру” за фінал Ліги чемпіонів дворічної давності. І навіть більше: цей наставник здобуває над командою Фергюссона уже четверту перемогу. Спершу він це зробив із дортмунтською “Борусією”, а тепер і з “Баварією”. Цікаво, що після своєї першої перемоги над командою Фергюссона підопічні Хіцфельда перемогли у Лізі чемпіонів. І, здається, цього разу він теж дуже близький до того, щоби повторити цей успіх. Та найімовірніше, що ця перемога стане можливою лише після перемоги на іспанським “Реалом”.

“Реал” (Іспанія) – “Галатасарай” (Туреччина) – 3:0 (2:3) (Рауль 15', 38', Ельгера 29')

Турецький чемпіон знову довів свою неспроможність здобувати на виїзді принаймні нічию. Усі надії турецьких фанів були поховані після 38-ї хвилини, коли Рауль оформив свій дубль і довів рахунок до цілком непристойного – 3:0.
Загалом, турки, як і в Стамбулі, повністю провалили перший тайм. І якщо вдома їм усе ж таки вдалося здобути перемогу в другому таймі, то у Мадриді в другому таймі гості не зуміли забити бодай один гол. У чому ж річ? Так, кілька разів шведський суддя Фріск симпатизував іспанцям, коли не призначив пенальті за порушення правил із боку Роберто Карлоса. Та це був радше маленький сплеск активності турків. Цього вечора вони мало нагадували команду, що має право грати у півфіналі. А те, що саме “Королівський клуб” став учасником півфіналу, – цілком закономірне явище. Сьогодні “Галатасарай” просто не може грати на рівних з “Реалом”: навіть домашня перемога команди Мірчу Луческу була радше поразкою самих гравців “Реалу”, які занадто швидко повірили у перемогу. Та на те він і “Королівський клуб”, щоби робити з поразок вчасні висновки. Загалом, сьогодні команда Вінсенте Дель Боске є у першості Іспанії непереможною. Схоже, звитяжна хода мадридців продовжується й у Лізі.

Тепер на нас знову чекає повторення минулорічного півфіналу “Реал” – “Баварія”. Тоді іспанці були сильнішими. Але Отмар Хіцфельд зробив висновки зі своїх поразок. Здається, переможець саме цієї пари і стане тріуфатором Ліги чемпіонів. При всій повазі до “Валенсії” та “Лідса”, вони за своїм потенціалом трохи поступаються “Баварії” та “Реалу”. До речі, не виключено, що нас, окрім минулорічного півфіналу, чекатиме й минулорічний фінал – звичайно, якщо туди потраплять “Валенсія” та “Реал”. Хоча найбільшим відкриттям цьогорічної Ліги, звичайно, є команда Девіда О’Лірі. Вона всім нагадує Попелюшку (минулого року саме так усі називали минулорічне відкриття Ліги – “Валенсію”). Але, як би там не було, час усе розставить по місцях.
Єдине, що відомо вже сьогодні, – нас чекає чергове свято європейського футболу. І це – найголовніше.