BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 20 КВІТНЯ 2001 року |

З"їв пігулку - і тверезий

ПРИМОЧКИ

Віктор КОРБУТ

Дискусія на тему “Хто навчив українців пити?” точиться вже давно. Однак треба визнати, що тепер чи не кожне українське застілля не обходиться без оковитої і, як правило, спорожнюється не одна плящина. А після посиденьок нерідко з’ясовується, що потрібно сідати за кермо та кудись їхати.

Один мій знайомий на кожній такій вечірці випиває одразу 50-100 грамів горілки або вина, а потім уже нічого не п’є. Проте, зважаючи на його комплекцію, можна припустити, що за 4-5 годин від нього вже не буде чути запаху алкоголю. Інший – завжди має так званий “антиполіцай” і покладає на нього неабиякі сподівання.

Певен, багато читачів чули про цей препарат, та, мабуть, мало хто знає, що ідея винаходу прийшла до голови ісландця Хіаті Іенсона у 1981 році. Це й справді унікальний засіб, що цілком рятує від будь-яких запахів із рота протягом декількох хвилин після його вживання, у тому числі й від запаху алкоголю. Виробники препарату стверджують, що він “знищує запах з рота на молекулярному рівні”, а не просто маскує його, витісняючи власним ароматом. У 1982 році секретна формула “антиполіцая” була запатентована в США, але він і надалі виробляється в Ісландії.

Існує і ще один досить популярний препарат для знищення запаху – Stop. Але принцип його дії, якщо вірити анотаціям, зовсім інший. Препарат націлений на термінове виведення алкоголю з організму. Причому в комплект “індивідуального захисту” входять чотири препарати. Перший – на зразок підготовчого. Другий – завдяки “високим сорбційним властивостям” зв’язує в шлунково-кишковому тракті алкоголь, що надійшов, “істотно сповільнює всмоктування його в кров і, відповідно, зменшує ступінь сп’яніння”. Майже аналогічну дію має третій препарат. А останній заспокоює нервову систему потерпілого в пиятиці, стимулює дихання, серцево-судинну діяльність. Мабуть, потрібно мати неабияку пам’ять, щоби під час пиятики приймати ці складові через годину-півтори – і нічого не переплутати. У цьому випадку протиалкогольний комплект “збільшить вашу фізіологічну норму прийому алкоголю на 250-400 відсотків”. Але скажіть, який дурень буде пити, щоби не п’яніти?

Та не слід забувати, що, як уже писав “Авто-Поступ”, львівським “даішникам” (принаймні за їх власними словами) достатньо лише трохи поспілкуватися з водієм, аби зрозуміти, в якому той стані. Тож краще не покладатися на всілякі там винаходи та хитрощі, а просто дотримуватися букви закону.

P. S. У 1999 році мер Нью-Йорка запровадив оригінальний спосіб боротьби з п’яницями за кермом. Після засвідчення факту їзди в нетверезому стані у водія просто конфісковували автомобіль. Засіб впливу виявився настільки ефективним, що кількість затримань і арештів за обвинуваченням у керуванні транспортним засобом “під мухою” скоротилася в кілька разів, а число ДТП, які сталися з вини п’яного водія, зменшилося на 40%. В Австрії з водіїв, у крові яких виявлено понад 0,5 проміле алкоголю, стягується штраф до 50 тисяч шилінгів (близько 4 тис. дол.). При повторному виявленні підвищеного вмісту алкоголю в крові порушникові загрожує суттєвіший штраф і позбавлення прав водія терміном на місяць, а його страхова компанія має повне право відмовитися від відшкодування збитків при можливій аварії у нетверезому стані. У Польщі нещодавно набув чинності закон, який збільшує покарання за водіння автомобіля в нетверезому стані. Наявність алкоголю в крові означає позбавлення прав водія на термін до 10 років. Автокатастрофа ж відправить нетверезого водія за ґрати на термін до 12 років.

POSTUP - ПОСТУП
№60 (718),
20 КВІТНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Конституційний переворот
·Поблизу Львова перекинувся автобус із пасажирами

ПОГЛЯД
·"Армагеддон" у філармонії?
·Особливості вітчизняної демократії

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Михайло Гладій шукає порозуміння з учителями
·Журналістам погрожували "екскурсією" у "воронку"
·Чи повернеться довіра до львівського пива
·Ющенка від відставки рятували у Львові
·Убито приватного таксиста
·"Відродження" працюватиме по-новому

РАКУРС
·"Реформування вугільної галузі є одним із першочергових завдань",-
·"Щоби знайти кошти, спочатку необхідно знайти власника",-
·Лебедина пісня вугільної галузі?
·Концепція стратегічного розвитку вуглевидобувної промисловості

ПОСТУП З КРАЮ
·Хав"єр Солана натисне на Україну
·Двоголове самоврядування з переворотом
·Спроба самоспалення в парламенті
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·"Оскар" - добрий стимул для інвесторів
·Бідні здобули перемогу над багатими
·Ящур загрожує кросівкам
·Білоруси ловлять іноземних шпигунів

АРТ-ПОСТУП
·Хореографія львівської марки
·Наєнко - розкіш, яку варто цінувати
·Найкраще починається з дитинства
·У подарунок Ангелові

АВТО-ПОСТУП
·НОВИНКИ
·Нові віяння автомоди
·З"їв пігулку - і тверезий
·Автогіганти програють суди

СПОРТ-ПОСТУП
·На нас знову чекає півфінал "Баварія" - "Реал"
·Футбольний талант збунтувався
·"Сталь" подає в суд на російську газету
·"Львівська Політехніка" завершила сезон

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Річі Блекмор дебютує як кіноактор
·Роббі Вільямс приєднався до Queen
·Ремоун помер від раку