BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 20 КВІТНЯ 2001 року |

Нові віяння автомоди

ІМПРЕЗА

Віктор КОРБУТ© ПОСТУП
Автомобіль у Лос-Анджелесі – питання статусу. Машина скаже оточуючим, хто ви та в яких колах обертаєтеся. А в Нью-Йорку автомобіль – це зайвий головний біль. Де паркуватися? Коли їздити? Як вберегти авто від викрадення? Та все ж на міжнародне автошоу в Нью-Йорку завжди чекають у його “рідному” місті з нетерпінням. Нинішнє автошоу – 101-ше, і протриває воно до 22 квітня.

Цьогорічна виставка демонструє і те, які великі ставки американських автовиробників, яким доводиться боротися не лише зі зниженням попиту і прибутків, але й зі зростанням конкуренції з боку іноземців. Жоден із секторів цієї сфери ринку не символізує зростання конкуренції так, як сектор міських “позадорожників” спортивного стилю (sport utility vehicles, SUV, що їх іноді називають “паркетними позадорожниками”) – високоприбуткових моделей, якими ще нещодавно славилися японці та європейці. А тому не стало несподіванкою те, що багато нових моделей, представлених на нью-йоркському автошоу, належали саме до цієї категорії.

Один із прикладів – новий Ford Explorer і його “побратим” по класу – Mercury Mountaineer. Торік “Форд” продав майже півмільйона “Експлорерів”, а нещодавня кампанія з відкликання нових автомобілів цієї марки свідчить про те, наскільки високими є тут ставки. У понеділок представники “Форду” заявили, що відкликають майже 56 тисяч нових “Експлорерів”, оскільки скло на їх задніх дверях визнано не вельми міцним. При цьому “Форд” не став просто розсилати листи майже 13 тисячам власникам нових машин (інші поки що перебувають в торгових павільйонах). Замість цього компанія уповноважила дилерів приїхати до власників, забрати автомобілі, відремонтувати їх – і повернути.
Компанія Chevrolet і її“друге я” – GMC – також запропонували нові SUV середнього розміру. Chevy TrailBlazer замінить на дорогах свого попередника – міський позадорожник Blazer, а GMC Envoy стане на місце Jimmy. Власний SUV представив і DaimlerChrysler – замість Jeep Cherokee концерн випускає тепер Liberty. Цей автомобіль має витримати нелегку боротьбу з іншим “Фордом” – компактним Escape, а також з родоначальниками лінії – “японцями” Toyota RAV4 і Honda CRV.

На автошоу представлено і концепт-кари, які балансують десь на межі між міськими автомобілями і спортивними. Так, GMC виставив свій останній концепт – TerraCross, низький агрегат, що, незважаючи на свої форми, може використовуватися і як кабріолет, і як вантажівка-пікап.

На перший погляд може скластися враження, що на нью-йоркському автошоу 2001 року зовсім немає традиційних автомобілів. Але це не так. Одна така модель, що перекочувала, до речі, з виставки торішньої, – це новий Ford Thunderbird. Цього разу він дебютує вже як серійна машина. Двомісний кабріолет нагадує Thunderbird п’ятдесятих років і коштує близько 35 тисяч доларів. На стенді можна знайти і концепт Chrysler Crossfire. Розроблений студентом Клівлендського інституту мистецтв дизайн Crossfire викликає асоціації з “європейцями” – Audi і Mercedes, і водночас своїми подовженими лініями кузова та майже вертикальними передніми фарами нагадує моделі Chrysler шістдесятих років.

А от концептуальний пікап HUMMER H2 SUT побудований на базі нового позадорожника HUMMER, що вже з 2003 року потрапить у серію. SUT у цьому випадку розшифровується як Sport Utility Truck. За словами розробників, новинка являє собою суміш сучасного “екстремального” позадорожника, дуже місткого за рахунок використання великої вантажної платформи, і одночасно зручного і сучасного автомобіля, що має стильний салон і новітні електронні системи, включаючи систему нічного бачення, навігаційну систему і багато чого іншого.

На виставці представлено і велику кількість концепт-карів, які використовують останні розробки в області автомобільних комп’ютерних систем. Так, компанія Volvo у своєму Volvo Safety Concept Car зробила основний натиск на безпеку. Автомобіль автоматично підлаштовує сидіння і кермо під водія, ідентифікуючи його за райдужною оболонкою ока. Під час руху вночі комп’ютер автоматично вибирає інтенсивність і форму променів від фар залежно від швидкості руху. Крім цього, автомобіль має камери заднього огляду і систему запобігання зіткненням.

POSTUP - ПОСТУП
№60 (718),
20 КВІТНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Конституційний переворот
·Поблизу Львова перекинувся автобус із пасажирами

ПОГЛЯД
·"Армагеддон" у філармонії?
·Особливості вітчизняної демократії

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Михайло Гладій шукає порозуміння з учителями
·Журналістам погрожували "екскурсією" у "воронку"
·Чи повернеться довіра до львівського пива
·Ющенка від відставки рятували у Львові
·Убито приватного таксиста
·"Відродження" працюватиме по-новому

РАКУРС
·"Реформування вугільної галузі є одним із першочергових завдань",-
·"Щоби знайти кошти, спочатку необхідно знайти власника",-
·Лебедина пісня вугільної галузі?
·Концепція стратегічного розвитку вуглевидобувної промисловості

ПОСТУП З КРАЮ
·Хав"єр Солана натисне на Україну
·Двоголове самоврядування з переворотом
·Спроба самоспалення в парламенті
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·"Оскар" - добрий стимул для інвесторів
·Бідні здобули перемогу над багатими
·Ящур загрожує кросівкам
·Білоруси ловлять іноземних шпигунів

АРТ-ПОСТУП
·Хореографія львівської марки
·Наєнко - розкіш, яку варто цінувати
·Найкраще починається з дитинства
·У подарунок Ангелові

АВТО-ПОСТУП
·НОВИНКИ
·Нові віяння автомоди
·З"їв пігулку - і тверезий
·Автогіганти програють суди

СПОРТ-ПОСТУП
·На нас знову чекає півфінал "Баварія" - "Реал"
·Футбольний талант збунтувався
·"Сталь" подає в суд на російську газету
·"Львівська Політехніка" завершила сезон

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Річі Блекмор дебютує як кіноактор
·Роббі Вільямс приєднався до Queen
·Ремоун помер від раку