BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 20 КВІТНЯ 2001 року |

"Оскар" - добрий стимул для інвесторів

ШОУ-БІЗНЕС

Фабіян ПУХ© ПОСТУП
Цього року 5 кіностудій (Universal, DreamWorks, Sony, USA Networks і Walt Disney), фільми яких були відзначені американською кіноакадемією, можуть розраховувати на додаткові прибутки. Вважається, що номінація плюс “Оскар” можуть сприяти тому, що прибутки від фільму зростуть навіть до 30%. Хоча траплялися й ще більш значні результати. Наприклад, коли кілька років тому стрічку “Танці з вовками” було номіновано на 12 “Оскарів”, прибутки від фільму підскочили майже на 50%.

Наскільки великим буде зростання доходів кінокомпаній і як довго воно триватиме, залежить від різних обставин, у тому числі й від стадії “життєвого циклу” фільму, на якій йому присуджується премія, вартості його виробництва та спроможності студії витягнути з фільму додатковий прибуток (окрім касових зборів).

Саме нагорода за найкращу стрічку приносить студії найбільші прибутки. Ще одним із чинників є витрати на рекламу і маркетинг. На створення великої кінокартини в середньому студія витрачає 52 млн. дол., із яких понад 20 млн. становлять рекламні та маркетингові витрати. Ще принаймні 5 млн. іде на те, щоби “розкрутити” номінанта на “Оскар” – ще до прийняття рішення про переможців, – із надією на те, що згодом він зможе зібрати більше голосів членів Академії кіномистецтва. У випадку, якщо фільм не зуміє випередити конкурентів, ці мільйони доларів виявляться витраченими на вітер, що може завдати великих збитків студії, але у разі перемоги касовий успіх компенсує всі додаткові витрати. У період з 1995 по 1999 роки темпи зростання витрат на рекламу і маркетинг з боку кіностудій були досить стійкими і становили 9% на рік. Для порівняння: у 1980 році вартість фільму становила в середньому 9,4 млн. дол., із яких на рекламу і маркетинг витрачалося 3,5 млн. дол.

Гонорари кінозірок – інша стаття витрат, яка викликає сильний головний біль у керівництва кіностудій. Студії, фільми яких отримують “Оскари”, залучають найпопулярніших акторів і актрис, що, безсумнівно, означає, що цим студіям доведеться враховувати мільйонні суми гонорарів для цих акторів, а також для режисерів і авторів сценаріїв. За словами кінофахівців, актори “вищого класу”, майстерність яких користується високим попитом на кіностудіях, можуть вимагати за участь у фільмі винагороди до 20 млн. доларів. Упродовж останніх років ця цифра залишалася доволі стійкою, але “зірки” стають дедалі вимогливішими, тож, окрім гонорарів за зйомки, отримують тепер ще й частку прибутків від продажу квитків і прокату відеокасет. Непогані гонорари отримують і “оскароносні” режисери. Зокрема, режисер Джеймс Кемерон за роботу над фільмом “Титанік” – найбільш касовим в історії Голлівуду – заробив 75 мільйонів доларів.

Важливим є також і те, на якому етапі “життя” фільм отримує “Оскара”. Касові збори, як правило, істотно збільшуються тоді, коли нагорода присуджується фільму невдовзі після першого виходу на екран, а не тоді, коли його прокат у кінотеатрах уже наближається до кінця. Прибутки студії також можуть значно збільшитися, якщо присудження “Оскара” відбувається напередодні виходу відеокасет із записом фільму-переможця. Експерти вважають, що навіть сама лише номінація на престижну нагороду іноді значно покращує збори від продажу квитків і відеопрокату. Так, фільм “Зелена миля”, який був висунутий на “Оскар” у 4 номінаціях, але так і не отримав жодної нагороди, зібрав 124 млн. дол. до дати номінації – і ще 11 млн. (9% від суми, отриманої раніше) – після цього. Прибутки творців минулорічного переможця – стрічки “Краса по-американському” – до номінації становили
75 млн. дол., а після неї виросли на 33%. Касові збори від прокату фільму “Правила Дому Сидру”, який висувався на “Оскар” за 5 номінаціями, з яких отримав дві, після номінації на “Оскар” збільшилися на 27 млн. дол.

POSTUP - ПОСТУП
№60 (718),
20 КВІТНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Конституційний переворот
·Поблизу Львова перекинувся автобус із пасажирами

ПОГЛЯД
·"Армагеддон" у філармонії?
·Особливості вітчизняної демократії

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Михайло Гладій шукає порозуміння з учителями
·Журналістам погрожували "екскурсією" у "воронку"
·Чи повернеться довіра до львівського пива
·Ющенка від відставки рятували у Львові
·Убито приватного таксиста
·"Відродження" працюватиме по-новому

РАКУРС
·"Реформування вугільної галузі є одним із першочергових завдань",-
·"Щоби знайти кошти, спочатку необхідно знайти власника",-
·Лебедина пісня вугільної галузі?
·Концепція стратегічного розвитку вуглевидобувної промисловості

ПОСТУП З КРАЮ
·Хав"єр Солана натисне на Україну
·Двоголове самоврядування з переворотом
·Спроба самоспалення в парламенті
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·"Оскар" - добрий стимул для інвесторів
·Бідні здобули перемогу над багатими
·Ящур загрожує кросівкам
·Білоруси ловлять іноземних шпигунів

АРТ-ПОСТУП
·Хореографія львівської марки
·Наєнко - розкіш, яку варто цінувати
·Найкраще починається з дитинства
·У подарунок Ангелові

АВТО-ПОСТУП
·НОВИНКИ
·Нові віяння автомоди
·З"їв пігулку - і тверезий
·Автогіганти програють суди

СПОРТ-ПОСТУП
·На нас знову чекає півфінал "Баварія" - "Реал"
·Футбольний талант збунтувався
·"Сталь" подає в суд на російську газету
·"Львівська Політехніка" завершила сезон

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Річі Блекмор дебютує як кіноактор
·Роббі Вільямс приєднався до Queen
·Ремоун помер від раку