BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 20 КВІТНЯ 2001 року |

Двоголове самоврядування з переворотом

Луганські депутати захоплюють владу і тиснуть на місцеве телебачення

СКАНДАЛ

Ольга ЯЦЕНКО© ПОСТУП
У Луганську спалахнув скандал: у середу вранці депутати міської ради захопили приміщення Луганського міськвиконкому і не пустили на роботу мера Анатолія Ягоферова. Протистояння між мером та депутатами в Луганську триває вже давно, однак із площини абсурдних рішень і часом смішних учинків частини депутатів воно перейшло у площину активних протиправних дій.

Нагадаємо, що минулого місяця близько дві третини депутатів від складу ради провели альтернативне засідання сесії, на якому було вирішено позбавити мера повноважень, а також усунути з посади і секретаря ради та виконкому Олександра Гусенцева. Як повідомила “Поступу” старший редактор відділу інформації міської телекомпанії “Ефір-1” Олена Прівен, голосування проводилося з багатьма порушеннями регламенту: воно тривало 3 дні, урни для бюлетенів були саморобними. Відповідно до цього голосування, депутати обрали нового секретаря Володимира Пристюка і заявили, що ініціюватимуть загальноміський референдум із перелічених вище питань. Мер міста Луганська Анатолій Ягоферов, обраний у 1998 році, відмовився визнавати результати голосування і пообіцяв провести альтернативний референдум, головним питанням якого буде переобрання повного складу депутатів міської ради.

Поки ситуація оберталася в юридичному полі, частина депутатів вирішила не зволікати і самостійно позбавити мера повноважень. У середу будинок Луганського міськвиконкому взяла під охорону приватна фірма, яка тепер здійснює пропускний режим, запроваджений депутатською більшістю на чолі з новим секретарем міської ради Володимиром Пристюком. О 7.00 ранку в приміщення міськвиконкому не був допущений А. Ягоферов та особи, які його підтримують. “У момент колотнечі біля будинку міськвиконкому виникнула небезпечна ситуація, – розповіла “Поступу” Олена Прівен, – двоє жінок потрапили у лікарню з тілесними ушкодженнями, а одного чоловіка добряче потовкли ногами”.

Колотнечею навколо приміщення міськради справа не завершилася. Оскільки міська телекомпанія “Ефір-1” весь час транслювала всі ці події в прямому ефірі, то до обіду в середу частина депутатів, противників мера, прийшла до будинку ТК “Ефір-1” із рішенням нового секретаря ради про відставку діючого директора телекомпанії. Але дії депутатів виглядали надто агресивними, тож охорона телекомпанії не впустила їх у будинок. Пізніше прийшли учасники комітету захисту місцевого самоврядування (комітет створили прихильники Анатолія Ягоферова) – і “бунтарі” відступили. “Вже увечері, коли прямий ефір завершився і мав з’явитися на екранах блок вечірніх програм, – каже Олена Прівен, – почалися якісь перешкоди, ніби хтось спробував відімкнути нашу компанію від передавача”. Та пізніше ситуація начебто стабілізувалася, і телекомпанія запрацювала у звичному режимі.

Що ж стосується причин, через які виникнув цей конфлікт, то їх аж кілька. Мер Луганська Анатолій Ягоферов переконаний, що все це робиться з відома і за підтримки керівництва обласної адміністрації. За його словами, Луганська облдержадміністрація найбільше зацікавлена у його відставці. До речі, у середу ж, після невдалих спроб потрапити до міськвиконкому, прихильники мера провели мітинг біля Луганської обласної державної адміністрації. Але губернатор – Олександр Єфремов – неодноразово заявляв, що не має жодного стосунку до цієї справи і втручатися у конфлікт не буде.

Наразі легітимність вчинків міської депутатської меншості та результатів голосування розглядають міська й обласна прокуратури. Як повідомила “Поступ” Олена Прівен, ще передучора міський прокурор дав припис, у якому рекомендує депутатам залишити приміщення міськвиконкому. Наразі обидві конфліктуючі сторони за участі прокуратури провели переговори з метою вирішити протистояння, однак все свідчить про те, що напруження зберігається.

POSTUP - ПОСТУП
№60 (718),
20 КВІТНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Конституційний переворот
·Поблизу Львова перекинувся автобус із пасажирами

ПОГЛЯД
·"Армагеддон" у філармонії?
·Особливості вітчизняної демократії

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Михайло Гладій шукає порозуміння з учителями
·Журналістам погрожували "екскурсією" у "воронку"
·Чи повернеться довіра до львівського пива
·Ющенка від відставки рятували у Львові
·Убито приватного таксиста
·"Відродження" працюватиме по-новому

РАКУРС
·"Реформування вугільної галузі є одним із першочергових завдань",-
·"Щоби знайти кошти, спочатку необхідно знайти власника",-
·Лебедина пісня вугільної галузі?
·Концепція стратегічного розвитку вуглевидобувної промисловості

ПОСТУП З КРАЮ
·Хав"єр Солана натисне на Україну
·Двоголове самоврядування з переворотом
·Спроба самоспалення в парламенті
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·"Оскар" - добрий стимул для інвесторів
·Бідні здобули перемогу над багатими
·Ящур загрожує кросівкам
·Білоруси ловлять іноземних шпигунів

АРТ-ПОСТУП
·Хореографія львівської марки
·Наєнко - розкіш, яку варто цінувати
·Найкраще починається з дитинства
·У подарунок Ангелові

АВТО-ПОСТУП
·НОВИНКИ
·Нові віяння автомоди
·З"їв пігулку - і тверезий
·Автогіганти програють суди

СПОРТ-ПОСТУП
·На нас знову чекає півфінал "Баварія" - "Реал"
·Футбольний талант збунтувався
·"Сталь" подає в суд на російську газету
·"Львівська Політехніка" завершила сезон

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Річі Блекмор дебютує як кіноактор
·Роббі Вільямс приєднався до Queen
·Ремоун помер від раку