BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 20 КВІТНЯ 2001 року |

Хав"єр Солана натисне на Україну

Президент називає загрозу виключення України з Ради Європи антиукраїнською акцією. Однак вітчизняна влада не поспішає виправляти ситуацію в країні

УКРАЇНА-ЄВРОПА

Олег КОНИК© ПОСТУП
“Якщо Захід та Європейський Союз довго вивчатимуть Україну, то це сприятиме зростанню електорату, якому нав’язують думку, що Україна не потрібна Заходу”, – заявив представник з питань зовнішньої політики та безпеки Європейського Союзу Хав’єр Солана. Він у середу прибув в Україну з дводенним візитом, щоби зустрітися з Президентом Леонідом Кучмою, спікером парламенту Іваном Плющем, а також провести переговори з міністром закордонних справ Анатолієм Зленком.

Ще напередодні приїзду цього високого чиновника ЄС оглядачі передбачали, що українській владі варто чекати чергових претензій з боку Європи щодо затягування розслідування справи Георгія Ґонґадзе. Як відомо, Хав’єр Солана у лютому вже відвідував Україну, і тоді справа зниклого журналіста з Інтернет-видання “Українська правда” в переліку тем, що обговорювалися, була далеко не останньою. Крім того, у середині минулого місяця ЄС дуже різко висловився щодо політичної ситуації в Україні – зокрема, останні дії Леоніда Кучми в цій західній організації були розцінені як такі, що суперечать принципам демократичного суспільства. Ця оцінка стосувалася відомої заяви Президента України, в якій він запропонував українським чиновникам визначитися зі своїми політичними поглядами – або повністю відмежуватися від опозиції, або добровільно залишити займані посади. Наразі, як повідомляють офіційні джерела, Солана обговорив із Кучмою шляхи інтеграції України в ЄС та питання співпраці. Крім того, представник Євросоюзу цікавився опозиційними рухами в нашій державі і вимагав продовження курсу реформ.

Чи буде зроблено якісь висновки з цього візиту, покаже час. Поки що ж українська сторона намагалася продемонструвати всі демократичні досягнення останнього часу. Зокрема, Іван Плющ переконував гостя у стійкому розвитку економіки, і хоча політичні сили сприймають таке зростання по-різному, це свідчить про становлення демократії та плюралізму...

Із візитом Солани збіглося загострення відносин між Україною та Радою Європи. Рекомендації моніторингового комітету ПАРЄ про припинення членства нашої держави в цій європейській організації Леонід Кучма назвав під час зустрічі з українською делегацією в ПАРЄ антиукраїнською акцією. Вітчизняна влада не на жарт побоюється, що ПАРЄ на квітневій сесії почне розгляд питання про виключення України з Ради Європи, а у своїх останніх інтерв’ю в московській пресі (“Труд” та “Российская газета”) Леонід Кучма говорить, що мета цієї кампанії – примусити його достроково залишити посаду Президента. Відтак під час сесії ПАРЄ 23-27 квітня до Страсбурга терміново відряджають главу МЗС Анатолія Зленка, який і займеться вирішенням проблем, створених т. зв. “антиукраїнською акцією”.

Загалом, складається враження, що, з одного боку, влада свідомо намагається викликати антиєвропейські протести в суспільстві (мовляв, ми ж виконуємо свої зобов’язання, приймаємо необхідні закони, будуємо демократію, розхвалюємо економічні здобутки), а з іншого боку, влада не демонструє якихось позитивних зрушень у розслідуванні справи Ґонґадзе, розвитку свободи слова та дотримання прав людини. Пояснення просте: чимало прийнятих законів та законодавчих актів та постанов, які хоч і можна з “натяжкою” назвати проєвропейськими, насправді не виконуються через корупцію та злочинність чиновників при владі. Сьогодні Києву вигідно залишатися у сфері інтересів Європи, щоб отримувати закордонні кредити, які однозначно зникнуть, якщо наша держава опиниться в міжнародній ізоляції.

POSTUP - ПОСТУП
№60 (718),
20 КВІТНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Конституційний переворот
·Поблизу Львова перекинувся автобус із пасажирами

ПОГЛЯД
·"Армагеддон" у філармонії?
·Особливості вітчизняної демократії

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Михайло Гладій шукає порозуміння з учителями
·Журналістам погрожували "екскурсією" у "воронку"
·Чи повернеться довіра до львівського пива
·Ющенка від відставки рятували у Львові
·Убито приватного таксиста
·"Відродження" працюватиме по-новому

РАКУРС
·"Реформування вугільної галузі є одним із першочергових завдань",-
·"Щоби знайти кошти, спочатку необхідно знайти власника",-
·Лебедина пісня вугільної галузі?
·Концепція стратегічного розвитку вуглевидобувної промисловості

ПОСТУП З КРАЮ
·Хав"єр Солана натисне на Україну
·Двоголове самоврядування з переворотом
·Спроба самоспалення в парламенті
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·"Оскар" - добрий стимул для інвесторів
·Бідні здобули перемогу над багатими
·Ящур загрожує кросівкам
·Білоруси ловлять іноземних шпигунів

АРТ-ПОСТУП
·Хореографія львівської марки
·Наєнко - розкіш, яку варто цінувати
·Найкраще починається з дитинства
·У подарунок Ангелові

АВТО-ПОСТУП
·НОВИНКИ
·Нові віяння автомоди
·З"їв пігулку - і тверезий
·Автогіганти програють суди

СПОРТ-ПОСТУП
·На нас знову чекає півфінал "Баварія" - "Реал"
·Футбольний талант збунтувався
·"Сталь" подає в суд на російську газету
·"Львівська Політехніка" завершила сезон

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Річі Блекмор дебютує як кіноактор
·Роббі Вільямс приєднався до Queen
·Ремоун помер від раку