BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 20 КВІТНЯ 2001 року |

Ющенка від відставки рятували у Львові

ОПОЗИЦІЯ

Тетяна НАГОРНА

Учора у Львові Громадський комітет “За правду!” розпочав чергову акцію на підтримку уряду Віктора Ющенка, відставка якого в процесі нинішніх слухань у Верховній Раді стала реальною перспективою найближчих днів.

“Насправді зараз вирішується майбутнє нашої держави, і ми не можемо дозволити собі промовчати. Усунення Ющенка з посади прем’єр-міністра означатиме цілковитий відхід від того курсу реформ, які він розпочав...”, – говорить співкоординатор ГК “За правду!” Віталій Загайний. Публічно виявляти свою підтримку діючому прем’єрові “заправдівці” почали вчора з того, що вранці об 11.00 знесли до пам’ятника Іванові Франку купу сухого гілляччя (Богу дякувати, за спиною Каменяра – парк) та зіржавілий автомобільний кузов, а вже ближче до обіду сформували з того щось на зразок барикад.

О 15.00 на площі перед головним корпусом ЛНУ сформувалася колона, яка вирушила до офісів обласних організацій тих політичних партій, представники яких у Верховній Раді голосували за визнання роботи уряду незадовільною, а також прямо чи опосередковано задекларували готовність відправити Ющенка у відставку. Щоправда, спочатку “заправдівці” планували пікетувати приватні помешкання самих депутатів – Фурдичка, Місюри, Ткачука, Голуба та Строгова, однак вирішили, що це буде не надто зручно і тому прийшли із транспарантами до партійних офісів львівських обласних організацій СДПУ(о), НДП, Демсоюзу та партії “Яблуко”. Не пощастило тільки Олександрові Голубу. Оскільки його партія – КПУ – офісу у Львові не має, то учасники ГК “За правду!” таки змушені були докучати своєю активною громадською позицією сусідам і батькам комуніста. “Я не дуже розумію, чому ці люди до нас прийшли, – сказав “Поступові” батько Олександра Голуба Володимир. – Політик – мій син, а не я. Він сам приймає рішення, і я на них впливу не маю, мати не хочу і вважаю, що це нормально, коли доросла людина є самостійною, а тим більше – в таких питаннях. Перед сусідами мені теж не має бути соромно, бо всі вони знають, хто мій син, і, тим не менше, підтримують зі мною добрі стосунки”.

Навряд чи вплине ця протестна акція й на інших народних депутатів, які зібралися голосувати за відставку чинного прем’єр-міністра. Так, заступник голови ЛОО СДПУ(о) Юрій Скрипченко сказав нам, що, звісно, повідомить своє київське керівництво про влаштований “заправдівцями” пікет, однак ініціювати зміну вже прийнятих політрадою рішень навіть не збирається. “Відставка Ющенка необхідна, бо нинішній уряд не впорався зі своїм завданням. – Це позиція усієї нашої партії, і міняти її я не бачу підстав, – заявив Скрипченко. – А от якщо цей Громадський комітет має якісь претензії до нашої обласної організації, то ласкаво просимо, хай приходять – поговоримо”.

Учора члени львівської НДП повідомили про заплановане пікетування (із самісінького ранку) центральний офіс, однак реакції на час підготовки номера з Києва до них ще не надходило. Інша річ, що вчора ж таки обласна організація Народно-демократичної партії разом із львівськими організаціями ще семи політичних партій (ДПУ, ЛПУ(о), РХП, УСПП, “Молода Україна”, “Міжрегіональний блок реформ” та партії “Солідарність жінок України”) підписалася під заявою на підтримку “реформаторського курсу Віктора Ющенка”, оскільки вважає, що хоч цей уряд і припустився певних помилок та прорахунків, та все ж і надалі залишається гарантом стабільності у суспільстві.

Натомість категорично проти такої оцінки ситуації партія “Яблуко”, на підвіконня львівського офісу якої “заправдівці” в процесі вчорашнього пікету акуратно виклали на знак протесту з десяток понадкушуваних однойменних (до партії) плодів. Слід зазначити, що пікетування “Яблука” було одним із найменш чисельних. Загалом до учорашньої акції приєдналося не більше сотні людей – здебільшого студенти. Однак барикаду біля пам’ятника Франкові “заправдівці” мають намір утримувати аж до того часу, коли питання відставки уряду голосуватиметься у Верховній Раді. “Попередньо планується, що ця барикада стоятиме до наступного четверга. І мені наразі важко сказати, що ми робитимемо потім. Події розгортаються так стрімко, що спланувати щось годі.
До того ж усе залежатиме від того, як поведеться сам Віктор Ющенко, якщо його все-таки звільнять”, – говорить Віталій Загайний.

POSTUP - ПОСТУП
№60 (718),
20 КВІТНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Конституційний переворот
·Поблизу Львова перекинувся автобус із пасажирами

ПОГЛЯД
·"Армагеддон" у філармонії?
·Особливості вітчизняної демократії

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Михайло Гладій шукає порозуміння з учителями
·Журналістам погрожували "екскурсією" у "воронку"
·Чи повернеться довіра до львівського пива
·Ющенка від відставки рятували у Львові
·Убито приватного таксиста
·"Відродження" працюватиме по-новому

РАКУРС
·"Реформування вугільної галузі є одним із першочергових завдань",-
·"Щоби знайти кошти, спочатку необхідно знайти власника",-
·Лебедина пісня вугільної галузі?
·Концепція стратегічного розвитку вуглевидобувної промисловості

ПОСТУП З КРАЮ
·Хав"єр Солана натисне на Україну
·Двоголове самоврядування з переворотом
·Спроба самоспалення в парламенті
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·"Оскар" - добрий стимул для інвесторів
·Бідні здобули перемогу над багатими
·Ящур загрожує кросівкам
·Білоруси ловлять іноземних шпигунів

АРТ-ПОСТУП
·Хореографія львівської марки
·Наєнко - розкіш, яку варто цінувати
·Найкраще починається з дитинства
·У подарунок Ангелові

АВТО-ПОСТУП
·НОВИНКИ
·Нові віяння автомоди
·З"їв пігулку - і тверезий
·Автогіганти програють суди

СПОРТ-ПОСТУП
·На нас знову чекає півфінал "Баварія" - "Реал"
·Футбольний талант збунтувався
·"Сталь" подає в суд на російську газету
·"Львівська Політехніка" завершила сезон

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Річі Блекмор дебютує як кіноактор
·Роббі Вільямс приєднався до Queen
·Ремоун помер від раку