Журналістам погрожували "екскурсією" у "воронку"
СБУ
Зоряна ІЛЕНКО
Учора представники УНА-УНСО оголосили безстрокове пікетування УСБУ у Львівській області. Основні вимоги залишаються ті самі – звільнення заарештованих учасників подій 9 березня. Тим часом, як стверджує керівник одного із підрозділів УСБУ Євген Сенів, окремі вимоги політичних партій та УНА-УНСО Львівщини було виконано частково.
Зокрема, Богдан Ваврик зустрічався із деякими представниками, які підписалися під заявою із вимогами. Однак, на думку керівників УНА-УНСО, така “співпраця” із УСБУ не є плідною, оскільки досі батьки заарештованих дітей не знають їхньої долі, і навіть не знають, хто зі слідчих займається розслідуванням кримінальних справ стосовно затриманих. Як зауважив Євген Сенів, прізвищ слідчих вони не мають права повідомляти, бо це – таємниця слідства. Також Євген Сенів сказав, що всі вимоги вони передали до Києва, і вже найближчими днями пікетуючі отримають відповідь зі столиці. Крім того, вже сьогодні Богдан Ваврик зустрінеться із матір’ю Андрія Шкіля – Марією. У попередній зустрічі, за словами представників УСБУ, не було відмовлено, її лише відклали.
УНА-УНСО і надалі стверджує, що заарештовані – це політичні в’язні, і їх необхідно негайно звільнити. Тому вчора було розповсюджено листівки, в яких, зокрема, є і такий вислів: “УНА-УНСО зорієнтована на революцію”.
На запитання журналістів, чи готове УСБУ до революції, заступник начальника цієї служби, Олександр Іванченко, зауважив, що залежить, про яку революцію йдеться, оскільки наразі “унсовці” свої політичні погляди і наміри висловлюють конституційними методами.
Тим часом один із працівників УСБУ, який назвався прапорщиком Захарченком, цілком “не конституційно” повівся із журналістами, які намагалися отримати офіційний коментар від керівництва УСБУ стосовно безстрокового пікетування. Він емоційно оголосив: “Шкода, що це не КГБ, от було б тут КГБ, вас кинули б у “воронок” і вивезли звідси...”. Правда, куди саме, Захарченко не повідомив.
Заступник начальника УСБУ Олександр Іванченко сказав, що СБУ “нікого нікуди не вивозить”, а те, як повелися із журналістами, пообіцяв з’ясувати і дати цьому компетентну оцінку. Також Олександр Іванченко просив представників мас-медіа не сприймати подібний трафунок як інцидент між УСБУ і “четвертою владою”.
До речі, учора мало би відбутися перше судове слухання у справі заарештованих у Києві членів УНА-УНСО. Мали слухати справу Руслана Зайченка, але засідання відклали. А щодо Андрія Шкіля, то наступного тижня в Печерському райсуді розглядатимуть клопотання про його звільнення.
|
|