BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 20 КВІТНЯ 2001 року |

Михайло Гладій шукає порозуміння з учителями

ОСВІТА

Зоряна ОНИШКЕВИЧ

Голова Львівської облдержадміністрації Михайло Гладій учора відвідав середню спеціалізовану школу №80 із поглибленим вивченням іспанської мови, аби на власні очі побачити ситуацію, що склалася в освіті. Відвідини школи, за словами губернатора, пов’язані з ознайомчим процесом в області.

Пан Гладій запевнив освітян, що, перебуваючи протягом деякого часу в уряді, й гадки не мав, що у Львові виникла така проблема з учительськими колективами.
А відтак, починаючи “розгрібати” усі проблеми, які за його відсутності склалися в області, виявив бажання “поговорити з учителями”. “Чи зможемо ми віднайти певний компроміс? – запитує Михайло Гладій. – Адже під час війни втрати мають обидві сторони, а тому зараз потрібно робити так, щоб якомога менше було втрат”. “Немає питання про самоціль страйку, – пояснює директор СШ №80 Ірина Даць, – зараз ідеться про те, що нелегка праця вчителя повинна бути і пошанована в грошах, й оцінена морально”.

Від керівника області вчительський колектив школи хотів отримати відповіді, чи насправді все, що декларує уряд, буде зроблено, а не залишиться на рівні голослівних обіцянок, як реально можуть допомогти мер міста та голова ОДА львівським учителям. Також учителів хвилювало питання, чи скорочення бюджетної сфери впливатиме на скорочення освіти.

Михайло Гладій визнав вимоги освітян справедливими, проте відразу ж зазначив, що виконати їх влада наразі не зможе. Для повного погашення боргу перед учителями, який виник за декілька років за ст. 57 Закону України “Про освіту”, потрібно
4,7 млрд. грн., а в цьогорічному бюджеті на освіту виділено всього 6 млрд. грн. Збільшення фінансування освіти відбудеться вже наступного року, запевнив учителів Михайло Гладій. Зі свого боку, облдержадміністрація та місцева влада робитимуть усе, щоб покращити матеріально-технічну базу шкіл, виділятимуть кошти на ремонти і будування освітніх закладів.

Натомість голова страйкового комітету школи Ольга Колиба висловила певну недовіру й поцікавилась у голови адміністрації, чи відбулась би подібна розмова, якби вчителі не вийшли свого часу на вулиці. “Ми знаємо, що гроші в державі є, але, мабуть, ними погано розпоряджаються. Вчителі справно виконують свої обов’язки, чому ж держава кидає нас на дно, чому досі не могли знайти належного фінансування? Якщо місцева влада має обмежену компетенцію й не може повністю відповідати за невиплачені гроші, то принаймні не заважайте нам. Нехай наші вимоги почують ті, хто компетентний, ми ж порадимо, де взяти гроші”. Подальші виступи вчителів були ще критичнішими.

Начальник управління освіти Львівської ОДА Михайло Брегін, нещодавно призначений на посаду, також бажає загасити конфлікт. Він повідомив учителів, що зараз за ініціативою прем’єр-міністра України Віктора Ющенка створена робоча група, до якої увійшли члени страйккомів та представники обласної і місцевої влади. Вони відбувають до Києва, де заплановано зустрічі у міністерствах освіти та фінансів щодо виконання вимог учителів. Як далі розвиватимуться події, чи вдасться знайти компромісне рішення, чи вчителі таки вийдуть на страйк, “Поступ” обіцяє і надалі інформувати своїх читачів.

POSTUP - ПОСТУП
№60 (718),
20 КВІТНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Конституційний переворот
·Поблизу Львова перекинувся автобус із пасажирами

ПОГЛЯД
·"Армагеддон" у філармонії?
·Особливості вітчизняної демократії

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Михайло Гладій шукає порозуміння з учителями
·Журналістам погрожували "екскурсією" у "воронку"
·Чи повернеться довіра до львівського пива
·Ющенка від відставки рятували у Львові
·Убито приватного таксиста
·"Відродження" працюватиме по-новому

РАКУРС
·"Реформування вугільної галузі є одним із першочергових завдань",-
·"Щоби знайти кошти, спочатку необхідно знайти власника",-
·Лебедина пісня вугільної галузі?
·Концепція стратегічного розвитку вуглевидобувної промисловості

ПОСТУП З КРАЮ
·Хав"єр Солана натисне на Україну
·Двоголове самоврядування з переворотом
·Спроба самоспалення в парламенті
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·"Оскар" - добрий стимул для інвесторів
·Бідні здобули перемогу над багатими
·Ящур загрожує кросівкам
·Білоруси ловлять іноземних шпигунів

АРТ-ПОСТУП
·Хореографія львівської марки
·Наєнко - розкіш, яку варто цінувати
·Найкраще починається з дитинства
·У подарунок Ангелові

АВТО-ПОСТУП
·НОВИНКИ
·Нові віяння автомоди
·З"їв пігулку - і тверезий
·Автогіганти програють суди

СПОРТ-ПОСТУП
·На нас знову чекає півфінал "Баварія" - "Реал"
·Футбольний талант збунтувався
·"Сталь" подає в суд на російську газету
·"Львівська Політехніка" завершила сезон

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Річі Блекмор дебютує як кіноактор
·Роббі Вільямс приєднався до Queen
·Ремоун помер від раку