BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення




Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 20 КВІТНЯ 2001 року |

"Армагеддон" у філармонії?

Останніми акордами гала-концерту на конкурсі "Юні таланти Львова" стали сигнали карети "швидкої допомоги"

ДОГРАЛИСЯ

Ірина ПРИСЯЖНА



© ПОСТУП
Трагічно завершилася церемонія нагородження переможців конкурсу “Юні таланти Львова” для декого з його учасників та їхніх педагогів. З вини організаторів це святкове дійство мало не перетворилося на сумнозвісний “червоноградський армагеддон”.

Щоправда, цього разу обійшлося тілесними травмами для небагатьох, хоч, зрештою, не в кількості справа, а в самому факті! Жодного вибачення потерпілі так і не дочекалися ні від керівництва закладу, в якому відбувалося нагородження, ні від чиновників міськради, які курували проведення конкурсу.

Справді, створити конкурс, який би сприяв зростанню професійного рівня юних музикантів, не був корумпований, мав авторитетне журі і чітку організацію, – нелегко. Не без проблем відбувалося й становлення “Юних талантів Львова”. Та чомусь виникало таке враження, що конкурс влаштували не для втіхи дітям, а для галочки в чиновницьких звітах. Та апогеєм зневаги до праці дітей і викладачів стало цьогорічне нагородження дипломантів.

Як свідчать батьки, дітей зібрали за годину до початку концерту, хоч сам концерт з невідомих причин розпочали із запізненням на півгодини.

Розпорядники урочистості звеліли посадити дітей, які здобули в конкурсі I, II і III місця, у перші ряди: “щоб їм зручніше було виходити на сцену”. Однак тільки володарів I місця нагородили на сцені, причому із “тонким” педагогічним тактом запропонувавши вибрати або диплом, або конверт із грошовою винагородою. Решту переможців оголосили загальним списком (навіть не називаючи спеціальність та вчителя дитини). Прізвище хлопчика, якого журі відзначило за оригінальність гри на кобзі, взагалі забули зачитати. І що комусь дитячі сльози, коли отримати нагороди на сцену запросили не учнів, а директорів шкіл? Видавши директорам стосик книжечок, спровадили зі сцени і їх (мовляв, потім у себе в школах роздасте подарунки дітям). Цим не тільки принизили директорів, а й плюнули в душу дітям та педагогам за їхню працю, не кажучи вже про родичів, яких, не відомо для чого, кликали з квітами на це свято. Така “церемонія нагородження” спрофанувала саму ідею проведення конкурсу.

Щоб якось виправити ситуацію, викладачі попросили директорів музичних шкіл все-таки вийти на сцену і привітати своїх учнів саме в цьому залі. Коли одна з учениць та її вчителька саме збиралися зійти зі сцени разом із квітами й дипломом, у залі раптово згасло світло. Дитина і вчитель впали в партер. Крім людських криків, у мороці щось розібрати було неможливо. Цей жах тривав доти, доки літній електрик не увімкнув рубильника, нарікаючи на те, що дітям не вільно виходити на сцену й бігати там. Щоправда, залишалося незрозумілим: хто має пильнувати поважного віку вчительку, яка, хоч і не бігала по сцені, а також під час вимкнення світла впала в партер і начорно потовклася (її із забійними гематомами відвіз додому чоловік ще перед тим, як приїхала “швидка” за викликом до дитини).

Сполотнілі від шоку й болю двоє розпластаних тіл лежали під сценою. Їх тільки чудом не затовкли в темряві. Серед батьків юних музикантів виявився медик, який порадив не підводити потерпілих до приїзду лікарів – адже від падіння з такої висоти можуть бути переломи, ушкодження хребта і струс мозку. Незабаром “швидка” надала дитині першу допомогу. Цього разу смертельних випадків не було, але реальна загроза таки існувала.

Цікаво, що директор філармонії Орест Баран ані слухом не чув про випадок на конкурсі “Юні таланти Львова”. Про обурення батьків організацією церемонії нагородження конкурсантів він довідався тільки від журналіста “Поступу”.

“Такого інциденту не було, – категорично заперечив Орест Баран у телефонній розмові. – Філармонія не є організатором конкурсу “Юні таланти Львова”. За проведення цього заходу відповідає міський відділ культури, з яким філармонія уклала угоду про оренду концертного залу на 2 години. Все, що стосується недоліків конкурсу, належить з’ясовувати з організаторами”.

Скидалося на те, що керівництво філармонії тільки через непоінформованість не йме віри очевидному. А про те, що це не вигадка, не інсинуації незадоволених батьків і не журналістські пошуки сенсацій, свідчили концертний запис на відео, який зафіксував вимкнення світла, і задокументований виклик “швидкої” з лікарні на вул. Орлика. Заперечувати ці неспростовні факти було б просто не порядно. Тому до честі заступника директора філармонії він таки зажадав пояснень від електриків, які підтвердили, що знеструмлення усе ж мало місце, але не з їхньої вини. Оскільки все обійшлося, електрики не вважали за потрібне відразу ставити до відома начальство про цей випадок.

“Ніхто нічого собі не зламав, хоч справді хтось там упав. Це трапилося через те, що діти під час концерту бігали по сцені, а місто на якусь секунду вимкнуло світло, – підсумував після з’ясування обставин заступник директора філармонії Юрій Корчинський і ще раз наголосив, – це місто вимкнуло світло у всьому кварталі, ми за це не відповідаємо. Так само не відповідаємо за поведінку дітей на сцені. За це мусять відповідати батьки.”.

Такої ж думки щодо поведінки дітей і завідувач відділу мистецтв міськради Євстахія Шимчук: “Нічого аж такого страшного не трапилося, просто після закінчення концерту якійсь дівчинці захотілося вийти на сцену, коли в залі вже гасили світло. Вона там бігала і впала невисоко, десь із третьої сходинки. Звісно, дитина є дитина, вона не може сидіти на місці, батькам важко їх стримувати, рухливі діти падають часто, і в тому нічого нема особливого. Ця ж дитина не так вдарилася, як просто перелякалася. Я спеціально затрималася до приїзду “швидкої”, щоб переконатися, чи все гаразд.

Лікарі не виявили жодних тривожних симптомів і порекомендували мамі поспостерігати за дитиною впродовж дня, чи не з’являться якісь наслідки.

Наскільки я знаю, з дівчинкою усе добре, і історія не варта такого галасу.

Дивує інше: чому люди помічають тільки негатив, а до позитиву байдужі? Чому ніхто не поцікавиться, яких зусиль ми докладаємо, щоб цей конкурс відбувся і щоб діти були гідно винагороджені?”.

Як повідомила “Поступ” Є. Шимчук, цьогоріч відділ культури здобув справжню перемогу над фінансовим управлінням, виборовши можливість вперше нагородити дітей не тільки дипломами й книжечками від “Просвіти” й видавництва “Червона калина”, а й цінними подарунками (фірмові диктофони з радіоприймачем вартістю до 100 гривень) та грошовою премією в розмірі 117 гривень (без вирахувань).

Їх отримали вісім дітей, які здобули перші місця, та чотири особи, які отримали гран-прі. “Саме на цьогорічному конкурсі діти отримали щасливу можливість прийняти ці подарунки з рук такого відомого поета, як Богдан Стельмах”, – зазначила Є. Шимчук. – Що ж до організації конкурсу, вважаю, що він проведений на високому рівні. Ми дуже вдячні журі, якому довелося переслухати конкурсну програму 120 учнів і відібрати з них 80 гідних.

Найкраще серед учасників показали себе найменші – 8-10-літні музиканти, вперше участь у конкурсі брали учні й спеціальної музичної школи
ім. С.Крушельницької, які вчаться за дещо іншими програмами. Святково виглядали музиканти ансамблю ударних інструментів школи № 2 у нових костюмах, спеціально пошитих до цієї оказії”.

Є. Шимчук пояснила також і деякі організаційні моменти самого концерту: “Оскільки гала-концерт і церемонія нагородження повинні були укластися у відведений термін, відповідно, сам захід вимагав певної дисциплінованості.

Зрештою, в цьому є і якийсь виховний момент: діти мусили дотримуватися сценарію. До речі, сценарист наперед передбачив, що зачитування прізвищ усіх відзначених не залишить часу на виступи. А концерт, до слова, почався із запізненням не на півгодини, а хвилин на 6-8: струнному ансамблю консерваторії, який відкривав церемонію, треба було переодягнутися у сценічні костюми. Усе, що відбувалося на концерті, було продуманим і виправданим.

Цьогорічне нагородження було найкраще з усіх попередніх, це підтримує віру в дітей, що у них із цим конкурсом відкриваються світлі перспективи”.

Хотілося б вірити...

POSTUP - ПОСТУП
№60 (718),
20 КВІТНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Конституційний переворот
·Поблизу Львова перекинувся автобус із пасажирами

ПОГЛЯД
·"Армагеддон" у філармонії?
·Особливості вітчизняної демократії

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Михайло Гладій шукає порозуміння з учителями
·Журналістам погрожували "екскурсією" у "воронку"
·Чи повернеться довіра до львівського пива
·Ющенка від відставки рятували у Львові
·Убито приватного таксиста
·"Відродження" працюватиме по-новому

РАКУРС
·"Реформування вугільної галузі є одним із першочергових завдань",-
·"Щоби знайти кошти, спочатку необхідно знайти власника",-
·Лебедина пісня вугільної галузі?
·Концепція стратегічного розвитку вуглевидобувної промисловості

ПОСТУП З КРАЮ
·Хав"єр Солана натисне на Україну
·Двоголове самоврядування з переворотом
·Спроба самоспалення в парламенті
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·"Оскар" - добрий стимул для інвесторів
·Бідні здобули перемогу над багатими
·Ящур загрожує кросівкам
·Білоруси ловлять іноземних шпигунів

АРТ-ПОСТУП
·Хореографія львівської марки
·Наєнко - розкіш, яку варто цінувати
·Найкраще починається з дитинства
·У подарунок Ангелові

АВТО-ПОСТУП
·НОВИНКИ
·Нові віяння автомоди
·З"їв пігулку - і тверезий
·Автогіганти програють суди

СПОРТ-ПОСТУП
·На нас знову чекає півфінал "Баварія" - "Реал"
·Футбольний талант збунтувався
·"Сталь" подає в суд на російську газету
·"Львівська Політехніка" завершила сезон

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Річі Блекмор дебютує як кіноактор
·Роббі Вільямс приєднався до Queen
·Ремоун помер від раку