BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення




Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 19-25 КВІТНЯ 2001 року |

PC-NEWS

Adobe почала продавати After Effects 5.0. 9 квітня 2001 компанія Adobe Systems Inc. оголосила про початок продажу нової версії популярного пакета для пост-монтажної обробки і накладення спецефектів у цифровому відео – After Effects 5.0. Пакет буде продаватися в двох варіантах: скромніший – Standard Version; повніший – Production Bundle. Ось далеко не повний список нових функцій і вдосконалень версії 5.0: – тривимірний композитинг – комбінування 2D і 3D-шарів, інтерактивне керування анімацією шарів і їх взаємодією з камерами, джерелами світла і тінями; – парентинг – вказання ієрархічних зв’язків між шарами, що дозволяє автоматично накладати всі ефекти “батьківського” шару на “дочірній”; – не деструктивні векторні інструменти малювання (тільки Production Bundle) – можливість накладення окремих векторних елементів і настройки їх взаємодії з кадрами; – підтримка 16 біт на канал (тільки Production Bundle).

Вийшла Opera 5.1. Оновився до версії 5.1 справді непоганий бровзер Opera. Поліпшена робота з мишкою, багато операцій тепер можна здійснювати оригінальними способами. Наприклад, якщо натиснути праву кнопку миші і посунути її спочатку вгору, а потім вниз, викликається перезавантаження сторінки. Але для нас основною перевагою Opera є її швидкість завантаження сторінок, сумісність із звичним IE за кнопками швидкого виклику, а також те, що всі сторінки відкриваються в одному вікні, не захаращуючи панель завдань. Стягнути обновку можна на Opera.com, там же є подробиці про те, що змінилося порівняно з 5.0.

DivX тепер є на всіх платформах. Open-source проект OpenDivX портований тепер практично на всі системи. Нагадаємо, що в цьому форматі нині дуже популярно зберігати, передавати і продавати нелегальні копії фільмів, а на ринках замість популярних раніше дводискових VideoCD лежать тільки фільми у форматі DivX. OpenDivX тепер працює під MacOS, Amiga, iPAQ і Microsoft Windows, ядро портоване на MIPS, StrongARM, TriMedia і Phillips, надалі планується просування на пристрої set-top box. Хтось влучно зауважив – як MP3 для музики, так DivX для відео. З моменту анонсу в 1999 році кодек було стягнуто понад 15 мільйонів разів. Детальніше – на сайті http://divx.ctw.cc/

Microsoft нав’язує WMA і каструє MP3. За останніми даними, для цифрування музики з CD в Windows XP перевагу буде віддано формату WMA, а у кодека MP3 планується врізати доступні для стиснення смуги передавання даних, знизивши таким чином якість цифрування композицій. Безумовно, WMA становить більший інтерес для звукозаписуючих компаній, ніж MP3, що взагалі не має ніяких систем захисту від копіювання, але так утискати можливості користувачів... З іншого боку, нікому не заборонено ставити для оцифрування сторонні утиліти і кодеки, функціональність яких MS не зможе врізати.

POSTUP - ПОСТУП
№59 (717),
19-25 КВІТНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Смертний гріх во ім"я милосердя?

ПОГЛЯД
·Смертний гріх во ім"я милосердя?
·Ющенко став почесним львів"янином
·Зачаровані на схід

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Очорнюючи мертвих, б"ють по живих
·Поляки зацікавлені в будівництві нафтопроводу
·Рівень злочинності зріс
·"Світоч" скорочує працівників
·Галичани вплинули на нардепів
·Аудитори зберуться у Львові

ПОСТУП З КРАЮ
·Уряд використав останній шанс
·Мельниченко і Мирося Гонгадзе - громадяни США?

ОСОБИСТІСТЬ У ПОСТУПІ
·Дамоклів меч Ющенка
·Ліцензійна війна парламенту з Нацрадою
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·Медіатерапія по-російськи
·На Близькому Сході буде війна?
·Шрьодер знайшов могилу свого батька
·Японська принцеса вагітна

КРИМІНАЛЬНИЙ ПОСТУП
·За картярський борг позбулися сейфа
·Кримінальне працевлаштування
·Труп у "Пакардії"

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

ПОСТУП КОМП"ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
·Користувачі можуть змінити світ!
·Проблеми запису "золотих" дисків
·Що таке Burn Proof і з чим його їдять?
·PC-NEWS

АРТ-ПОСТУП
·Спагетті для євровух
·До храму досконалих форм та вічних ідей
·"Дивізія Галичина" в галереї "Гердан"
·Борисові Возницькому - 75!

ОСОБИСТІСТЬ У ПОСТУПІ
·Справжня жінка

СПОРТ-ПОСТУП
·Англо-іспанське протистояння триває
·Який склад - такий і результат
·"Манчестер Юнайтед" - чемпіон
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Джордж Гаррісон не витримує важких спогадів
·ФОТОГРАФІЯ