BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 19-25 КВІТНЯ 2001 року |

Кримінальне працевлаштування

"Високооплачуваною роботою" за кордоном, яку обіцяли довірливим українцям, виявилося садіння ялиць у промерзлу землю

ЗАРОБІТЧАНИ

Зоряна ІЛЕНКО

Львівський обласний суд завершив слухання кримінальної справи за статтею про ошуканство. Особливої актуальності цей процес набув з огляду на те, що все більше наших співгромадян, розчарувавшись отримати нормальну роботу в рідній країні, вирушають шукати заробітчанського хліба на чужину.

Механізм вибивання грошей був доволі банальним. В Ужгороді перетнулися дороги 35-річного Івана Сінгена та 26-річного сумчанина Владислава Донця. Обидва – без роботи, але мають сім’ї. До того ж, в Івана, колишнього афганця, на утриманні троє дітей. Жити на щось треба. А за які гроші? У розмові Владислав поділився, що він є співзасновником одного із виробничо-комерційних підприємств, прибутків, щоправда, від тієї фірми не має, однак усі установчі документи та печатка в нього на руках.

Незабаром в Ужгороді з’явилося нове агентство від херсонської фірми “Реал”, директором якої став Сінген. Владислав передав йому установчі документи, печатку. До хлопців приєдналися ще кіровоградець Сергій Фадєєв та шість осіб, яких слідству не вдалося встановити. У багатьох областях України херсонська фірма відкрила широку мережу своїх філій. Лише згодом слідством буде встановлено, що агентство не мало жодної ліцензії, яка давала би право на таку діяльність. Скажімо, в Ужгороді одна із філій займалася працевлаштуванням громадян України в Чехії, Словаччині та Угорщині.

У місцевих газетах (йдеться, зокрема, і про львівські) з’явилися оголошення про працевлаштування. За 10-15 гривень можна було дізнатися про умови контракту. Часто самі умови майбутньої роботи оголошував Сінген. Він пояснював клієнтові, що треба вислати 50 доларів або 90 гривень, після чого, мовляв, його внесуть у список кандидатів на роботу. Директор обіцяв офіційне працевлаштування на хлібному або м’ясоконсервному заводах чи м’ясокомбінаті.
Переконував, що майбутня зарплата – не менше ніж 400-500 доларів.

Згідно з контрактом, клієнти, котрі влаштовувалися на працю, за “клопоти” мали би заплатити агентству певний відсоток – 200-250 доларів. Згодом людей таки переправляли за кордон, де залишали в готелі чи якомусь бараку. Про роботу ніхто і не чув. Обуреним та ошуканим не залишалося нічого іншого, як звертатися в місцеві правоохоронні органи.

Весною 1998 року послугами “Реалу” вирішив скористатися один львів’янин, колишній геодезист. Однак зорієнтувавшись, про що йдеться, він відразу створив у Львові офіс від дніпропетровської фірми “Філія Міжнародного інституту соціології та праці України”, від імені якої і почав діяти. За аналогією до своїх ужгородських “колег”, він відіслав у газети рекламні оголошення і створив власну агенцію для вербування клієнтів. Групи бажаючих працевлаштуватися він відвозив до Ужгорода, де передавав їх Сінгену або ж Донцеві. А там діяли вже за готовими сценаріями.

Ужгородські колеги були задоволені активністю львів’янина. Згодом він же на свій розсуд почав набирати групи для “роботи” в Іспанії, Італії, Ізраїлі. Зрозуміло, що вартість “поїздки” туди була набагато дорожчою.

На судовому процесі один із адвокатів поцікавився у потерпілих, а чи ретельно вчитувалися вони у зміст угоди, яку підписували, оскільки там написано, що філія... лише надає інформаційну допомогу щодо законодавства та умов працевлаштування в тих країнах. І жодного слова про те, що вона займається самим працевлаштуванням.

Слідство визначило, що всього ділки обдурили довірливих громадян на
15 тисяч доларів та 4 тисячі гривень. Хоча самі правоохоронці переконані, що сума набагато більша, оскільки далеко не всі потерпілі звернулися до них із заявами.

Захищаючись, шахраї переконували на суді, що декого вони все ж таки реально влаштували на роботу. Скажімо, в одному лісництві, посеред зими працедавці заставили “наймитів” садити в промерзлу землю саджанці ялиць. Цікавим є і той факт, що оплата була від виробітку – за кожну висаджену ялицю нараховували лише три крони.

Хоча Сінген і Донець перебували в СІЗО понад рік, вони потрапили під амністію і були звільнені в залі суду
з-під варти. Львів’янинові ж перепало більше...

POSTUP - ПОСТУП
№59 (717),
19-25 КВІТНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Смертний гріх во ім"я милосердя?

ПОГЛЯД
·Смертний гріх во ім"я милосердя?
·Ющенко став почесним львів"янином
·Зачаровані на схід

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Очорнюючи мертвих, б"ють по живих
·Поляки зацікавлені в будівництві нафтопроводу
·Рівень злочинності зріс
·"Світоч" скорочує працівників
·Галичани вплинули на нардепів
·Аудитори зберуться у Львові

ПОСТУП З КРАЮ
·Уряд використав останній шанс
·Мельниченко і Мирося Гонгадзе - громадяни США?

ОСОБИСТІСТЬ У ПОСТУПІ
·Дамоклів меч Ющенка
·Ліцензійна війна парламенту з Нацрадою
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·Медіатерапія по-російськи
·На Близькому Сході буде війна?
·Шрьодер знайшов могилу свого батька
·Японська принцеса вагітна

КРИМІНАЛЬНИЙ ПОСТУП
·За картярський борг позбулися сейфа
·Кримінальне працевлаштування
·Труп у "Пакардії"

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

ПОСТУП КОМП"ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
·Користувачі можуть змінити світ!
·Проблеми запису "золотих" дисків
·Що таке Burn Proof і з чим його їдять?
·PC-NEWS

АРТ-ПОСТУП
·Спагетті для євровух
·До храму досконалих форм та вічних ідей
·"Дивізія Галичина" в галереї "Гердан"
·Борисові Возницькому - 75!

ОСОБИСТІСТЬ У ПОСТУПІ
·Справжня жінка

СПОРТ-ПОСТУП
·Англо-іспанське протистояння триває
·Який склад - такий і результат
·"Манчестер Юнайтед" - чемпіон
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Джордж Гаррісон не витримує важких спогадів
·ФОТОГРАФІЯ