BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 19-25 КВІТНЯ 2001 року |

КРАЄВИД

“Справу грибників” розгляне суд

Управління Служби безпеки України в Чернігівській області завершило розслідування кримінальної справи щодо заарештованої у вересні 2000 року групи осіб, які нібито готувалися до насильницького повалення державного ладу України. Нагадаємо, що 22 вересня минулого року прес-центр СБУ поширив повідомлення про виявлення групи осіб – мешканців Чернігівської, Запорізької та Сумської областей, які розробили план дій, почали формування бойових груп, з’ясовували дислокацію військових частин і місць зберігання зброї, обговорювали способи її захоплення та визначили перелік об’єктів для проведення диверсійно-терористичних акцій (Чорнобильська АЕС, гребля Київського водосховища, магістральні газопроводи) для дестабілізації ситуації в країні. Крім того, за повідомленням СБУ, ці особи виготовили листівки із закликами до збройного повстання. Усі підозрювані є членами Всеукраїнського союзу радянських офіцерів, а до складу “Реввоєнради” входили 18 чоловік. Утім, українська преса дуже скептично оцінила успіх спецслужб, а оскільки більшість т. зв. “заколотників” була віком від 65 до 72 років, ЗМІ охрестили розслідування “справою грибників”, мовляв, на топографічних мапах пенсіонери-офіцери фіксували зовсім не військові об’єкти, а місця збирання грибів. У будь-якому разі, остаточну оцінку тому, що ж насправді відбувалося минулого вересня, тепер даватиме суд.

Жердицького судитимуть у Німеччині?

Інтернет-видання “Форум” повідомляє, що німецьке розслідування щодо депутата Верховної Ради України, колишнього президента АТ “Градобанк” Віктора Жердицького вже завершене, справа буде передана в суд Ганновера. Поки що в суд спрямовано лише частину матеріалів обвинувачення, а решта ще розслідуються. У прокуратурі Ганновера не підтвердили, але й не спростували цю інформацію. Нагадаємо, що
В. Жердицький був затриманий у Ганновері 11 жовтня 2000 року місцевими правоохоронними органами при спробі зняти зі свого рахунку в банку 50 тисяч доларів. Його звинуватили в розкраданні 86 мільйонів німецьких марок, що їх німецький уряд надав для українських жертв нацистських репресій. В Україні цю справу сприймають неоднозначно: антиурядові кола намагаються у зв’язку з цим знайти компромат проти Віктора Ющенка, а прихильники прем’єра звинувачують владу, яка спричинилася до фінансового занепаду “Градобанку”, що врешті-решт призвело до появи звинувачень проти Жердицького.

Знайдено рахунки майора Мельниченка

Швейцарська поліція розслідує обставини появи рахунку, відкритого третіми особами на ім’я Миколи Мельниченка – колишнього працівника Служби охорони Леоніда Кучми, причетного до появи записів із президентського кабінету. Про це агентству АИФ-Новости повідомило джерело в правоохоронних органах України. Зокрема, увагу поліцейських привернув факт, що на цей рахунок, який з’явився приблизно місяць тому, упродовж цього часу переказали майже мільйон доларів США. Хто конкретно переказував ці гроші, достеменно невідомо, йдеться лише про те, що вони надійшли з філіалу одного з американських банків.

До Європи з Росією...

У парламенті України створене міжфракційне об’єднання “В Європу – разом із Росією”. Ініціатори створення об’єднання повідомили, що його метою є реалізація програми українсько-російської співпраці, покликаної сприяти входженню України в сім’ю європейських народів та участі України в перспективних геоекономічних проектах. У першу чергу об’єднання “В Європу – разом із Росією” має намір ініціювати підписання між Україною і Російською Федерацією угод про координацію діяльності в ПАРЄ. До об’єднання увійшли 32 народні депутати, очолив його син екс-голови СБУ Андрій Деркач. Експерти пов’язують родину Деркачів із російським бізнесом, який прагне приватизувати українські підприємства.

POSTUP - ПОСТУП
№59 (717),
19-25 КВІТНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Смертний гріх во ім"я милосердя?

ПОГЛЯД
·Смертний гріх во ім"я милосердя?
·Ющенко став почесним львів"янином
·Зачаровані на схід

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Очорнюючи мертвих, б"ють по живих
·Поляки зацікавлені в будівництві нафтопроводу
·Рівень злочинності зріс
·"Світоч" скорочує працівників
·Галичани вплинули на нардепів
·Аудитори зберуться у Львові

ПОСТУП З КРАЮ
·Уряд використав останній шанс
·Мельниченко і Мирося Гонгадзе - громадяни США?

ОСОБИСТІСТЬ У ПОСТУПІ
·Дамоклів меч Ющенка
·Ліцензійна війна парламенту з Нацрадою
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·Медіатерапія по-російськи
·На Близькому Сході буде війна?
·Шрьодер знайшов могилу свого батька
·Японська принцеса вагітна

КРИМІНАЛЬНИЙ ПОСТУП
·За картярський борг позбулися сейфа
·Кримінальне працевлаштування
·Труп у "Пакардії"

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

ПОСТУП КОМП"ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
·Користувачі можуть змінити світ!
·Проблеми запису "золотих" дисків
·Що таке Burn Proof і з чим його їдять?
·PC-NEWS

АРТ-ПОСТУП
·Спагетті для євровух
·До храму досконалих форм та вічних ідей
·"Дивізія Галичина" в галереї "Гердан"
·Борисові Возницькому - 75!

ОСОБИСТІСТЬ У ПОСТУПІ
·Справжня жінка

СПОРТ-ПОСТУП
·Англо-іспанське протистояння триває
·Який склад - такий і результат
·"Манчестер Юнайтед" - чемпіон
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Джордж Гаррісон не витримує важких спогадів
·ФОТОГРАФІЯ