BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 19-25 КВІТНЯ 2001 року |

Ліцензійна війна парламенту з Нацрадою

Радіо "Континент" та західні радіоголоси поки що продовжуватимуть мовлення

МАС-МЕДІА

Софія СОДОЛЬ

Парламентський комітет із питань свободи слова та інформації виступив проти переліцензування телерадіокомпаній. Як відомо, раніше Національна рада з питань телебачення та радіомовлення оголосила, що збирається переглянути ліцензії для мовлення в теле- та радіопросторі України.

На сьогодні вже є постраждалі від діяльності Нацради. Як писав “Поступ” у суботньому числі газети, позбавлено ліцензії київську радіостанцію “Континент”. За словами її генерального директора Сергія Шолоха, рішення зумовлене політичними мотивами, мовляв, радіостанція надає ефір українським службам Бі-Бі-Сі, “Німецької хвилі” та “Голосу Америки”, які багато критикують діяльність української влади. Представники Нацради, у свою чергу, стверджують, що причиною позбавлення ліцензії є несплата кредиту, взятого у Державного інноваційного фонду “Україна”.

Поки що радіо “Континент” продовжує мовлення. Згідно з законодавством, рішення Нацради можна оскаржити протягом 3-х місяців. Наразі “Континент” не має наміру зникати з радіопростору столиці, більше того, скидається на те, що позбавлення цієї радіостанції ліцензії призвело до заяв парламентського комітету про нелегітимність дій Нацради. Зокрема, народний депутат і секретар комітету Верховної Ради з питань свободи слова Віталій Шевченко стверджує, що Нацрада проігнорувала постанову парламенту про звіт за 2000 рік. До боротьби приєднався і Юрій Кармазін, голова комітету з боротьби з організованою злочинністю та корупцією. На його думку, парламентський комітет із питань свободи слова перевищує свої повноваження. Попри це, заяви народних депутатів поки що залишаються лише заявами. Для того, щоби вони набули якоїсь законодавчої ваги, необхідно прийняти відповідний закон, але поки це станеться, Нацрада має всі шанси закінчити переліцензування.

Що ж стосується “Континенту”, то ця радіостанція здобуває все більше підтримки. Якщо спочатку лише Бі-Бі-Сі засудило дії Нацради, то вчора вже і “Німецька хвиля” виступила з заявою на захист “Континенту”. Навіть харківська компанія “Онікс”, яка виграла конкурс на ліцензію права мовлення на колишній частоті “Континенту” 100,9 FM, має намір укласти договір про надання ефіру всім іноземним мовцям, які досі виходили на цій частоті, а також і самій радіостанції “Континент”. Одне з пояснень таких дій “Оніксу” доволі прозаїчне: річ у тім, що радіо “Континент” використовує для мовлення власний передавач, тому харківській компанії немає сенсу сваритися з колишніми власниками ліцензії.

Одним із останніх за продовження існування радіо “Континент” висловився Президент Леонід Кучма, який вважає, що Нацрада дещо поспішила з рішенням про позбавлення цієї радіостанції ліцензії. Утім, на думку експертів “Поступу”, така позиція глави держави викликана не стільки певними суперечностями в роботі Нацради, як тиском Заходу, який звинувачує українську владу в утискуванні свободи слова. Можливо також, що Леонід Кучма демонстративно відсторонюється від рішення Нацради надати ліцензію харківській компанії “Онікс”. До речі, як стверджують експерти в галузі українських ЗМІ, “Онікс” перебуває під впливом наближеного до Президента політика Віктора Пінчука, який є одним із лідерів парламентської фракції “Трудова Україна”.

POSTUP - ПОСТУП
№59 (717),
19-25 КВІТНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Смертний гріх во ім"я милосердя?

ПОГЛЯД
·Смертний гріх во ім"я милосердя?
·Ющенко став почесним львів"янином
·Зачаровані на схід

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Очорнюючи мертвих, б"ють по живих
·Поляки зацікавлені в будівництві нафтопроводу
·Рівень злочинності зріс
·"Світоч" скорочує працівників
·Галичани вплинули на нардепів
·Аудитори зберуться у Львові

ПОСТУП З КРАЮ
·Уряд використав останній шанс
·Мельниченко і Мирося Гонгадзе - громадяни США?

ОСОБИСТІСТЬ У ПОСТУПІ
·Дамоклів меч Ющенка
·Ліцензійна війна парламенту з Нацрадою
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·Медіатерапія по-російськи
·На Близькому Сході буде війна?
·Шрьодер знайшов могилу свого батька
·Японська принцеса вагітна

КРИМІНАЛЬНИЙ ПОСТУП
·За картярський борг позбулися сейфа
·Кримінальне працевлаштування
·Труп у "Пакардії"

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

ПОСТУП КОМП"ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
·Користувачі можуть змінити світ!
·Проблеми запису "золотих" дисків
·Що таке Burn Proof і з чим його їдять?
·PC-NEWS

АРТ-ПОСТУП
·Спагетті для євровух
·До храму досконалих форм та вічних ідей
·"Дивізія Галичина" в галереї "Гердан"
·Борисові Возницькому - 75!

ОСОБИСТІСТЬ У ПОСТУПІ
·Справжня жінка

СПОРТ-ПОСТУП
·Англо-іспанське протистояння триває
·Який склад - такий і результат
·"Манчестер Юнайтед" - чемпіон
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Джордж Гаррісон не витримує важких спогадів
·ФОТОГРАФІЯ