BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 19-25 КВІТНЯ 2001 року |

Уряд використав останній шанс

Кабінет Ющенка взяв тайм-аут, який планує використати для розробки стратегії

ЗВІТ УРЯДУ

Роман ВИБРАНОВСЬКИЙ, Київ

Цього тижня політичне життя країни буде сфокусоване навколо долі уряду Віктор Ющенка. У вівторок Віктор Ющенко виступив у Верховній Раді, два дні депутати обговорювали його спіч – і лише сьогодні, 19 квітня, депутати збираються голосувати щодо недовіри уряду.

Та все ж уже на початку нинішньої антиурядової кампанії у парламенті виникли деякі особливості, які дозволяють засумніватися в тому, що сьогодні депутати поставлять крапку в питанні щодо подальшої долі нинішнього уряду. Для того, аби Віктор Ющенко втратив нинішню посаду, достатньо 226 голосів, а тим часом парламент України вже у вівторок підтримав ініціативу Компартії і включив до порядку денного питання про відповідальність уряду Віктора Ющенка. За це рішення 17 квітня проголосували 252 депутати, 62 – проти, 8 – утрималися, 83 не голосували. Від участі в голосуванні утрималися фракції “Батьківщина”, обидві фракції Рухів, “Реформи-Конгрес”, частково – фракція Партії зелених і групи “Солідарність”.

Була також пропозиція негайно голосувати щодо недовіри уряду, але її відкинув спікер Іван Плющ, який зазначив, що голосувати можна буде лише після того, як депутати почують звіт уряду. Відповідаючи на заклики комуністів, які вимагали негайного включення до порядку денного й розгляду питання про відповідальність уряду, він заявив: “Ви не можете збором підписів змінювати регламент”. Зауважимо, що прем’єр має конституційне право на те, щоби відтермінувати голосування щодо його звіту на 5 днів, і Ющенко скористався ним ще у вівторок. Прем’єр попросив депутатів не розглядати сьогоднішній звіт як “звіт відповідальності” і додав, що уряд хоче спочатку почути оцінку депутатами його діяльності, а потім сформувати систему захисту. Отже, прем’єр намагається останнє слово залишити за собою, а відтак голосування може відбутися не цього, а наступного тижня.

Під час виступу у парламенті Віктор Ющенко заявив, що ті кола, які сьогодні виступають проти уряду, виступають і проти інтересів України, а курс, який проводить уряд, є перешкодою на їх шляху. Прем’єр закликав депутатів припинити ворожнечу й сісти за стіл переговорів, а під час обговорення звіту уряду керуватися суто українськими інтересами.

Коли відбувалися вівторкові парламентські слухання, під будівлею Верховної Ради чотири проурядові партії – НРУ, УНР, ПРП та КУН – організували пікет чисельністю до 3 тисяч осіб, а до сесійної зали внесли понад 50 коробок із підписами на підтримку Кабінету Віктора Ющенка. Коробки були розміщені навколо парламентської трибуни і повністю її закрили. Поінформовані джерела стверджують, що в них є понад
1 мільйон підписів на підтримку курсу реформ уряду Ющенка.

Наразі чимало депутатів пропрезидентських фракцій вважають відставку Кабміну майже вирішеною справою, однак представники проурядових фракцій зазначають, що багато що залежатиме від остаточної позиції глави держави. Сам Президент протягом останніх днів висловився на підтримку уряду: в інтерв’ю британському виданню Fіnansіal Tіmes Леонід Кучма сказав, що у разі відставки Ющенка йому доведеться йти до церкви та ставити свічку за долю України. Однак, на думку оглядачів, на визначення Президента може вплинути інформація про готовність США надати політичний притулок майорові Миколі Мельниченку. Ющенка часто називають проамериканським прем’єром, який має неабияку підтримку з-за океану, тож ускладнення у відносинах зі Сполученими Штатами можуть безпосередньо вплинути на долю прем’єра, чого не виключає і сам Віктор Ющенко. “Я не впевнений, що тут є якась логіка, але я переконаний, що цю алогічність будуть експлуатувати”, – зазначив із цього приводу сам прем’єр.

POSTUP - ПОСТУП
№59 (717),
19-25 КВІТНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Смертний гріх во ім"я милосердя?

ПОГЛЯД
·Смертний гріх во ім"я милосердя?
·Ющенко став почесним львів"янином
·Зачаровані на схід

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Очорнюючи мертвих, б"ють по живих
·Поляки зацікавлені в будівництві нафтопроводу
·Рівень злочинності зріс
·"Світоч" скорочує працівників
·Галичани вплинули на нардепів
·Аудитори зберуться у Львові

ПОСТУП З КРАЮ
·Уряд використав останній шанс
·Мельниченко і Мирося Гонгадзе - громадяни США?

ОСОБИСТІСТЬ У ПОСТУПІ
·Дамоклів меч Ющенка
·Ліцензійна війна парламенту з Нацрадою
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·Медіатерапія по-російськи
·На Близькому Сході буде війна?
·Шрьодер знайшов могилу свого батька
·Японська принцеса вагітна

КРИМІНАЛЬНИЙ ПОСТУП
·За картярський борг позбулися сейфа
·Кримінальне працевлаштування
·Труп у "Пакардії"

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

ПОСТУП КОМП"ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
·Користувачі можуть змінити світ!
·Проблеми запису "золотих" дисків
·Що таке Burn Proof і з чим його їдять?
·PC-NEWS

АРТ-ПОСТУП
·Спагетті для євровух
·До храму досконалих форм та вічних ідей
·"Дивізія Галичина" в галереї "Гердан"
·Борисові Возницькому - 75!

ОСОБИСТІСТЬ У ПОСТУПІ
·Справжня жінка

СПОРТ-ПОСТУП
·Англо-іспанське протистояння триває
·Який склад - такий і результат
·"Манчестер Юнайтед" - чемпіон
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Джордж Гаррісон не витримує важких спогадів
·ФОТОГРАФІЯ