BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 19-25 КВІТНЯ 2001 року |

"Світоч" скорочує працівників

КАПІТАЛІЗМ

Тетяна НАГОРНА

Звістка про масові звільнення працівників на одному з найуспішніших підприємств Львівщини АТ “Кондитерська фабрика “Світоч” викликала неабиякий резонанс і цілу низку домислів та звинувачень на адресу керівництва фабрики.

За останні роки “Світоч” зажив слави підприємства, на якому люди цінують свої робочі місця, оскільки зарплати там, як для Львова, високі, а окрім них, працівники отримують ще деякі пільги і допомоги. Втратити таке місце праці й поповнити собою і без того величезну армію львівських безробітних – катастрофа для окремо взятої людини, а для міста – не найкращий симптом, тож “Поступ” вирішив дізнатися, чи справді на “світочанців” чекають тотальні звільнення і, якщо так, то в чому причина.

На прохідній головного виробництва “Світоча” , що на Ткацькій, 10, юрмилося з десятеро жінок і чоловіків, які чекали своєї черги зайти до відділу кадрів за довідкою, випискою чи ще Бозна яким документом. З’ясувалося, що всі вони щойно звільнилися з роботи, однак на “вбитих горем” ніхто не виглядав. “Та ви що! Ви знаєте, які гроші нам виплачують при звільненні? То великі гроші! У нас тут цілу філію закривають, але всім, хто там працював, пропонували залишитися на “Світочі” або перейти на іншу роботу. Так-от, більшість, коли дізналися про розміри компенсації, вирішили піти...”, – сказав один із уже колишніх працівників “Світоча” . Згодом директор відділу кадрів і соціальних питань АТ “Світоч” Богдан Вибрановський підтвердив: “Так, ми закриваємо вафельно-цукеркове виробництво, що на вулиці Шептицьких, і нас із цього приводу вже замучили перевірками. Нікого на вулицю ми не викидаємо – всіх бажаючих працевлаштовуємо, а хто не хоче і звільняється, тому виплачуємо 12 окладів плюс 1,5 тисячі гривень. Окрім цього, тим, кому мало залишилося до пенсії, виплачуватимемо по 100 гривень щомісяця і одноразово по 500 і 700 гривень тим, хто пропрацював на підприємстві, відповідно, більше 30 і 35 років”.

Таким чином, із 279 працівників філії “Світоча” на вул. Шептицьких надалі залишатися на підприємстві виявило бажання лише 120, решта, очевидно, візьме гроші й піде під скорочення, хоча сьогодні, коли філія допрацьовує свої останні дні, звільнилося лише 30 осіб.

Наразі кондитерська фабрика “Світоч”, окрім свого основного виробництва на Ткацькій, має ще дві філії – уже згадану вафельно-цукеркову на вул. Шептицьких та виробництво печива в Старому Яричеві Кам’янка-Бузького району.

Проблема у підприємства із виробництвом на вул. Шептицьких виникла давно, адже розташоване воно в центрі міста, прямо посеред житлового масиву і в 1992 році не витримало перевірки санепідеміологів. Припис був однозначний: виробництво заборонити, філію закрити. Однак виконання цього рішення з року в рік відкладалося, доки “Світоч” відшуковував для себе нову ділянку, куди можна було б перенести своє виробництво. Однак так і не віднайшов, а проблема вирішилася сама по собі, коли минулого року підприємство закупило і встановило в себе на території основного виробництва лінію із виробництва вафель “ХААС”, яка у півтора рази перевершує продуктивність усього виробництва філії на вул. Шептицьких та яку обслуговує усього 95 працівників (на вул. Шептицьких, нагадаємо, працювало 279).

“Газети підняли шум, кричать, що ми людей скорочуємо, що падає виробництво, що от, ми об’єдналися з “Нестле”, і воно диктує нам свої умови, попираючи наші інтереси. Насправді із філією на Шептицьких, якій уже 120 років, була ціла купа проблем і приписи санепідемстанції – це ще не все. Обладнання, на якому там працювали, зношене і фізично, і морально; вантажівкам, які привозять туди сировину і забирають готову продукцію, годі заїхати. Ми – акціонерне товариство і намагаємося робити своє виробництво ефективним, а критерієм ефективності є аж ніяк не кількість працівників, а зріст виробництва в тоннажі і по грошах, кількості сплачених податків і т.д. Від того, що наше виробництво стає ефективнішим, краще і працівникам: ростуть зарплати, додаткові виплати тощо. До того ж ми, не хворіємо на гігантоманію і хочемо, щоби усі наші цехи були зосередженні в одному місці – це, до речі, теж ефективніше”, – сказав Богдан Вибранівський, але заспокоїв, що філію “Світоча” в Старому Яричеві наразі ніхто не збирається закривати. Натомість виробництво на вул. Шептицьких збираються продати і оскільки воно є власністю підприємства, то, відповідно, “Світоч” й оголосить конкурс на “найкращого” покупця на майже півгектара землі в центрі Львова разом із триповерховими будівлями ще чинних нині цехів.

POSTUP - ПОСТУП
№59 (717),
19-25 КВІТНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Смертний гріх во ім"я милосердя?

ПОГЛЯД
·Смертний гріх во ім"я милосердя?
·Ющенко став почесним львів"янином
·Зачаровані на схід

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Очорнюючи мертвих, б"ють по живих
·Поляки зацікавлені в будівництві нафтопроводу
·Рівень злочинності зріс
·"Світоч" скорочує працівників
·Галичани вплинули на нардепів
·Аудитори зберуться у Львові

ПОСТУП З КРАЮ
·Уряд використав останній шанс
·Мельниченко і Мирося Гонгадзе - громадяни США?

ОСОБИСТІСТЬ У ПОСТУПІ
·Дамоклів меч Ющенка
·Ліцензійна війна парламенту з Нацрадою
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·Медіатерапія по-російськи
·На Близькому Сході буде війна?
·Шрьодер знайшов могилу свого батька
·Японська принцеса вагітна

КРИМІНАЛЬНИЙ ПОСТУП
·За картярський борг позбулися сейфа
·Кримінальне працевлаштування
·Труп у "Пакардії"

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

ПОСТУП КОМП"ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
·Користувачі можуть змінити світ!
·Проблеми запису "золотих" дисків
·Що таке Burn Proof і з чим його їдять?
·PC-NEWS

АРТ-ПОСТУП
·Спагетті для євровух
·До храму досконалих форм та вічних ідей
·"Дивізія Галичина" в галереї "Гердан"
·Борисові Возницькому - 75!

ОСОБИСТІСТЬ У ПОСТУПІ
·Справжня жінка

СПОРТ-ПОСТУП
·Англо-іспанське протистояння триває
·Який склад - такий і результат
·"Манчестер Юнайтед" - чемпіон
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Джордж Гаррісон не витримує важких спогадів
·ФОТОГРАФІЯ