BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 19-25 КВІТНЯ 2001 року |

Справжня жінка

Розмова із співачкою Тамарою (Тамріко) Гверцителі

ПРЯМА МОВА© ПОСТУП
– Тамріко, легко чи важко приїжджати до Грузії?

– Неможливо не приїжджати, я так сказала б. Знаєш, за чим сумую все життя? За грузинськими застіллями. Це та атмосфера, з якої я почерпнула і черпаю до цих пір енергію і наснагу. От ніби так само в Росії, Америці чи Парижі сидять за столом сім чоловік, співають, а не те. Кожний грузин незалежний, поліфонічний, він не масовий і за столом веде свою партію, ні під кого не підстроюється. До речі, Стравінський колись сказав, що якби почув раніше цю поліфонічну музику, то писав би по-іншому.

... Знаєш, коли я дивлюсь на емігрантів на Заході, які намагаються стати американцями, мені стає їх шкода. Творчі люди мене зрозуміють: що б ти не робив, на якій би мові я не співала: французькій, івриті, англійській – коріння все одно не приховаєш. Я рада, що мій син Сандро, який зараз живе в Нью-Йорку, не намагається стати американцем. Цього я над усе боялася, але навіть натяку на проблему не було.

– Мужчини в житті Тамріко...

– Їх троє: Сандро, перший чоловік і теперішній чоловік. Але головний мій чоловік у житті – музика, а все решта крутиться навколо неї. Скажи, ну яка б нормальна жінка, а тим більше грузинська, покинула сина, чоловіка і поїхала працювати за кордон?! Але по-іншому я не можу.

– А що це за історія з твоїм весіллям і гостею Маргарет Теччер?

– Люди люблять легенди (сміється). У момент, коли ми з першим чоловіком розписувались, Маргарет Теччер привезли показати кращий у Тбілісі ЗАГС. От і вся історія.

– Тоді ще одна легенда - Мішель Лєгран.

– Узагалі я не обговорюю особистих питань із пресою... Можу сказати тільки одне: неможливо грати на роялі в чотири руки розкішну музику і не любити свого партнера у цей момент.

1991 року агент Тамріко послав Мішелю Лєгранові касету співачки. І її помітили, а потім запросили в Париж. Навіть сьогодні, через десять років, коли все склалося, вона з радістю, із трепетом у голосі розповідає про це диво. Тоді її мало хто зрозумів, дехто з грузинської преси навіть назвав її зрадницею. Зате сьогодні її називають Богинею. І ніхто не згадує, що в Грузії Тамріко буває два рази на рік. Офіційно співачка живе у Нью-Йорку, а фактично вона належить усьому світові.

– Розкажи про свого другого чоловіка, американця, який закохався, кажуть, так, що сам не повірив.

– Ми познайомилися в Нью-Йорку, у спільних знайомих юристів (другий чоловік співачки – адвокат – Авт.). Він не знав, що я співачка, просто побачив і закохався. В нас було багато різного, нормальна грузинсько-американська love story. Сьогодні вони із Сандро і моєю мамою Інною Володимирівною живуть у Нью-Йорку. А я далі їжджу по світу і дзвоню їм кожного дня, сумую.

– Ти зараз більше часу проводиш у Москві, ніж в Америці. Не хотіла б, щоби син повернувся в Москву, чи він хоче залишитися в Америці?

– Я поки що про це не думаю. Йому ще довго вчитися, потім побачимо. Думаю, він сам має це вирішувати. Та чує моє серце, що він буде таким самим дитям усесвіту, як я, як його мама.

– Твоя постійна відсутність не позначається на сімейних стосунках?

– Доволі багато наших знайомих сімей на Заході живуть приб лизно в такий же спосіб. Я не кажу, що це добре, це – нормально для людей, з яких кожний хоче самореалізуватися. Думаю, навіть якби ми жили в одному місті, то проводили не більше часу разом, ніж зараз.

– Але, напевно, бувають моменти, коли сум пересилює розум, або коли жіноче начало просить сімейного тепла, і його відсутність вводить у депресію.

– Буває різне. В мене бували навіть психічні зриви, коли невдачі переживаєш на самоті. Все буває, це ж життя. Якщо вже зовсім самотньо, кидаю все, сідаю на літак – і або в Нью-Йорк, або в Тбілісі. Взагалі, ми намагаємося мінімум (це коли вже дуже завантажений графік) раз на місяць зустрічатися в сімейному колі. Останнім часом зустрічаємося в Нью-Йорку, бо син не може відриватися від навчання.

... От ми із Сандро говорили “по душах” останній раз, і дійшли висновку, що немає нічого складнішого, ніж людські стосунки, і немає нічого страшнішого, ніж їх відсутність. От моя мама все життя мене виховує, а я все одно їй щодня дзвоню. До речі, я можу годинами говорити по телефону, обожнюю це заняття. Мій особистий рекорд – чотири години.

– На сцені ти горда, темпераментна жінка.

– Я така і є. Я дуже темпераментна людина, легко запалююся. Але легко й остигаю. Я вмію ризикувати, кидатися в події з головою. Саме тому не дозволяю собі цього в коханні. Я могла б, напевно, стати жінкою декабриста. З дитинства мріяла про мужчину, який міг би піти на пожертви заради мене.

... До речі, от журналісти весь час говорять про мене, що я на сцені втілюю образ гордовитої жінки. А я так не вважаю: я втілюю образ жінки, яка очікує кохання. Вона не думає про пожертви і вигоди, вона чекає кохання, щоб йому повністю віддатися. Я бачила багато закоханих жінок, але маю сказати, що саме в очікуванні кохання жінка найчарівніша, найпрекрасніша. Коли все тільки на рівні натяків, символіки, прихованих несміливих бажань, без конкретики.
Кожного разу, коли жінка в очікуванні кохання, вона ніби розкривається по-новому, знову стає 16-річною. Я бачила пари, які зберігають свіжість почуттів і стан очікування дива впродовж багатьох років. Але це рідкість, це, напевно, і є справжнє жіноче щастя.

– А ти вважаєш себе щасливою жінкою?

– Я не знаю, чи жінка-актриса взагалі може бути щасливою. Щастя містить у собі елемент спокою, а в нас життя – суцільна буря. Але я щаслива людина.

– Тебе можна назвати співачкою, яка розповідає про жіночу долю. А яка вона, по-твоєму, справжня жінка?

Тамріко робить паузу, випрямляє спину і піднімає підборіддя. Саме в такі моменти розумієш, як важливо вміти витримувати паузу в розмові.

– Справжня жінка? Це я.

З усмішкою на устах Ґверцителі продовжує паузу. Тільки тепер я розумію безглуздість запитання.

– ... Коли говорю про жіноцтво, постійно згадую свою улюблену Цвєтаєву: “Боже, не суди, ти не був Жінкою на землі...” Зрештою, чого приховувати: мене дуже багато чого навчив Париж. Перше, що мені тут сказали: справжня жінка приховує дві речі – вік і парфуми . Саме в Парижі я набула смаку, навчилася поводити себе так, щоб у тобі з перших секунд відчували жінку. Хоча, знаєте, думаю, напевно, секрет справжньої жінки не в тому, що вона вміє правильно поводитися і вишукано вдягатися. Це повинно бути в ній самій. Якщо ти відчуваєш себе справжньою жінкою, так тебе бачать й інші.

– Кілька років тому збулася твоя велика творча мрія – ти зіграла в кіно, та ще і роль, яку хотіла.

– Так, два роки тому я знялася у фільмі Георгія Параджанова “Жінка в пустелі”, де зіграла головну жіночу роль. Дуже яскрава, лірична роль. До речі, музику до фільму я також писала сама, чим пишаюся не менше (сміється).
Якщо серйозно, це дуже цікава робота, я відкрила для себе багато чого нового. Шкода, що кіномистецтво в Росії на сьогодні в такому стані, що розраховувати на нові запрошення не доводиться. Зате є пропозиції в Америці на зйомки у мюзиклах. Думаю, прийму пропозиції, мені цікаво себе спробувати у постановках західного типу, хоча сказати, що їхні герої мені близькі, я не можу.

– А як з оперою, ти так себе і не спробувала?

– Поки що ні, на жаль. 1992 року я була вже дуже близько до здійснення цієї мрії, але французький продюсер, який запропонував роботу в опері, помер. І я мрію далі.

– Я чула, ти готуєш якийсь особливий альбом для Грузії.

– Я вже практично його завершую і маю сказати, що так я вже не хвилювалась десятиріччями. По-перше, грузинська музика в основному чоловіча, з жіночої – в більшості колискові. А я вирішила ризикнути і взяти на себе чоловічі партії. По-друге, я хочу зробити це якомога краще, а в удосконаленні немає меж. По-третє, я дуже боюся не сподобатися своїм співвітчизникам. Сама знаєш, найближчі люди – настрогіші судді.

– Ти ж відома визнана співачка, гордість Грузії, звідки хвилювання?

– В мені немає самовпевненості. Впевненість є, бо набута працею, а от самовпевненості немає, а вона так часто потрібна.

– А може, це комплекс через нетиповість серед інших представників шоу-бізнесу?

– Дуже не люблю цього слова “шоу-бізнес”. Якою дешевою одномоментністю пахне. Зрештою, ні. Я нормально себе почуваю. Думаю, найскладніше в мене вже позаду. Якщо я стільки вистояла, то вже можу сказати, що перемогла.

– Можливо, банальне питання, але все ж: спробуй назвати свою ціну слави.

– Ціна надзвичайно велика. Але найстрашніше навіть не це. Найстрашніше, що будь-яка слава тимчасова. Навіть у найвідоміших композиторів чи письменників бувають спади. Я знаю точно, що слава оманлива і що ціна більша, ніж сама слава. Але знати мало; невідомо, наскільки я розумію це, ще не прийшов час це перевіряти. Поки що я відчуваю себе у головній ролі і намагаюсь бути на висоті.

Ми допиваємо вино, і я зрозуміла, що не задала основного грузинського запитання:

– Тамріко, зовсім несподіване питання: який твій улюблений тост?

– Я зараз, можливо, виглядатиму банальною, але це традиційний перший і останній під час будь-якого грузинського застілля тост “за мир у всьому світі”. Колись я ставилася до нього з іронією. Але коли бачиш на вулицях натовпи жінок у чорному і заплаканих дітей, розумієш, що в них немає найголовнішого – мирного неба над головою.

Це був останній тост застілля зі справжньою грузинською Жінкою Тамріко Ґверцителі...

Розмовляла Галина ЯНИШІВСЬКА

POSTUP - ПОСТУП
№59 (717),
19-25 КВІТНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Смертний гріх во ім"я милосердя?

ПОГЛЯД
·Смертний гріх во ім"я милосердя?
·Ющенко став почесним львів"янином
·Зачаровані на схід

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Очорнюючи мертвих, б"ють по живих
·Поляки зацікавлені в будівництві нафтопроводу
·Рівень злочинності зріс
·"Світоч" скорочує працівників
·Галичани вплинули на нардепів
·Аудитори зберуться у Львові

ПОСТУП З КРАЮ
·Уряд використав останній шанс
·Мельниченко і Мирося Гонгадзе - громадяни США?

ОСОБИСТІСТЬ У ПОСТУПІ
·Дамоклів меч Ющенка
·Ліцензійна війна парламенту з Нацрадою
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·Медіатерапія по-російськи
·На Близькому Сході буде війна?
·Шрьодер знайшов могилу свого батька
·Японська принцеса вагітна

КРИМІНАЛЬНИЙ ПОСТУП
·За картярський борг позбулися сейфа
·Кримінальне працевлаштування
·Труп у "Пакардії"

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

ПОСТУП КОМП"ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
·Користувачі можуть змінити світ!
·Проблеми запису "золотих" дисків
·Що таке Burn Proof і з чим його їдять?
·PC-NEWS

АРТ-ПОСТУП
·Спагетті для євровух
·До храму досконалих форм та вічних ідей
·"Дивізія Галичина" в галереї "Гердан"
·Борисові Возницькому - 75!

ОСОБИСТІСТЬ У ПОСТУПІ
·Справжня жінка

СПОРТ-ПОСТУП
·Англо-іспанське протистояння триває
·Який склад - такий і результат
·"Манчестер Юнайтед" - чемпіон
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Джордж Гаррісон не витримує важких спогадів
·ФОТОГРАФІЯ