BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 14-15 КВІТНЯ 2001 року |

Страту покажуть по телебаченню

США

Михайло МИШКАЛО

Американці знову здивували весь світ. Страта Тімоті Маквея, якого американський суд визнав винним в організації вибуху в 1995 році в урядовому будинку в Оклахома-сіті, відбудеться 16 травня о 7 годині ранку за місцевим часом і транслюватиметься по кабельному телебаченню.

Неймовірно, але Маквей сам попросив, щоби не тільки сім’ям жертв, але і цілій Америці було дозволено спостерігати за його стратою. Мотивує він це просто: раз уряд заявляв, що його жертвами стали не тільки ті, хто загинув, але й сама Америка, то всі американці мають отримати доступ до такого захоплюючого видовища, як його страта. Як не дивно, але прохання цього психопата було відхилене. Халяви не буде. Це – “ексклюзивне” кіно. Трансляцію в прямому ефірі дозволено буде побачити тільки родичам тих, хто загинув, а також тим, кому “пощастило” бути на місці трагедії і залишитися при цьому живим. Нагадаємо, що кількість жертв вибуху сягнула цифри 168 осіб, у тому числі 19 дітей. Півтисячі чоловік
отримали поранення.

Виглядати страта має так. Маквея з ніг до шиї замотають у простирадло і зв’яжуть шнурками. Після цього відкриється завіса, за якою сидітимуть близько 30 свідків і офіційний представник, який і доповість про готовність.

Засудженому автомат введе речовину, від якої він втратить свідомість, а потім речовину, від якої перестануть працювати легені, а наприкінці – смертельну дозу, від якої зупиниться серце. Якщо ж автомат дасть збої, у кімнату смерті увійде спеціальний лікар, який сам зробить ін’єкцію.

Зараз Маквей намагається (і треба сказати – не без успіху) використати мас-медіа і створити собі образ мученика, який постраждав від рук федерального уряду. Уряд, у свою чергу, намагається обмежити його доступ до преси, представники якої жадають узяти інтерв’ю в цього вурдалака.
Журналістам дозволено розмовляти з Маквеєм усього 15 хвилин на день. Дві компанії й узагалі ведуть боротьбу за ексклюзивне право транслювати страту в прямому ефірі через Інтернет. Liveontheweb.com і Entertainment Network Inc звернулися до уряду США з проханням дозволити їм поставити в камері смертників відеокамери, за допомогою яких транслюватиметься страта Маквея.

Федеральна влада США відхилила ці прохання. Проте Liveontheweb.com і Entertainment Network Inc вважають, що своєю відмовою влада порушила право громадян на вільне отримання інформації, і звернулась у Федеральне бюро з виконання вироків із проханням дозволити трансляцію. Liveontheweb.com називає себе “народною” і вважає, що трансляція страти стане чудовим прикладом і повчанням для всіх злочинців.

У маленьке містечко Терр Хойт, штат Індіана, стікаються журналісти. Їх очікується близько двох тисяч. Одна з місцевих компаній вже здає журналістам “розкішні намети” і мотоколяски для гольфу, в яких їм запропоновано пересуватися по “чудових галявинах” біля тюрми. У містечко також прибувають розмаїті активісти. Уряд планує заходи на випадок безпорядків у місті, а також у разі масової втечі зеків у момент страти чи захоплення ними заручників. З цією метою створюється спеціальний центр. Уряд також намагатиметься уникнути повторення подій 1989 року, коли на страту серійного вбивці Теда Банді зібралися люди, які несли моделі електричних стільців і розмахували пательнями.

POSTUP - ПОСТУП
№58 (716),
14-15 КВІТНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Великоднє диво

ПОГЛЯД
·Великоднє диво
·Вітаємо усіх з нагоди світлого Христового Воскресіння!
·Керівники області вітають із Великоднем
·Мир у Господі!

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·За воду, якої не отримали, платитимемо далі
·Самбір хоче грошей
·Студенти судитимуться між собою?
·Депутати підтримали освітян
·КІЛЬКА СЛІВ

НАША СТОЛИЦЯ
·Екологи садитимуть дерева й навчатимуть
·"Хаммери" модернізуватимуть у Львові
·Старі й нужденні отримали подарунки
·Електротранспорт може зупинитися

ПОСТУП З КРАЮ
·Хронічне розчарування
·Парламент готовий звільнити Ющенка
·Радіо "Континент" таки позбавили ліцензії
·Українських дітей навчатимуть патріотизму
·Україна - найбідніша. Ну то й що?

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Чорний хаос у Цинциннаті
·Страту покажуть по телебаченню
·Убивство під час ефіру

ЗДОРОВИЙ ПОСТУП
·Інфаркт лікуватимуть клітинами мозку
·Лікуємо ячмінь самотужки
·Весна та її наукове пояснення
·Варденафіл замість віагри
·Як вибирати окуляри?
·Хворий залишився без донорської нирки

ПОСТУП НАУКИ І ТЕХНОЛОГІЙ
·Звідки взялося золото
·Глобальне потепління - неминуче
·Кажан і муха - спецагенти
·Телефонний аналог Інтернету
·Доісторична... бормашина

ДУХОВНИЙ ПОСТУП
·Наслідки переслідувань Церкви в Україні
·Коли має бути Свято міста святого Юра?

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Поп-арт під різними соусами
·"Розп"яття" Джотто повертається
·Помер лідер Modern Jazz Quartet

СПОРТ-ПОСТУП
·"Шахтар" знову приїде до Києва
·Кривдника "Динамо" дискваліфікували
·Чемпіонка України налаштована принести "золото" "Львівській Політехніці"
·НХЛ: великий чеський слід
·СПОРТ-БЛІЦ
·"Ромі" погрожують судом

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР