BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 14-15 КВІТНЯ 2001 року |

Парламент готовий звільнити Ющенка

Головний фронт підтримки прем"єра - не в парламенті, а в суспільстві: у багатьох рейтингах Віктор Ющенко наразі перебуває серед лідерів

НЕДОВІРА

Наталя ПАВЛЮКОВА© ПОСТУП
Депутати Верховної Ради зібрали достатню кількість голосів для того, щоби відправити уряд Віктора Ющенка у відставку. Учора в секретаріаті Верховної Ради було зареєстровано 238 голосів депутатів, які прагнуть розглянути питання про відповідальність уряду.

Нагадаємо, що розгляд питання про недовіру урядові було ініційовано фракцією Компартії, а для того, щоб ідея відставки уряду була успішно втілена, необхідно 226 голосів “за”. Розгляд і голосування плануються на четвер
19 квітня – через два дні після звіту
уряду у Верховній Раді.

Процес збору підписів завершився активним висловлюванням думок, що ж тепер чекає на першого і поки що єдиного прем’єра-реформатора? Чимало полі–тиків з оточення прем’єра вважають відставку Ющенка та його уряду дуже ймовірною: це видно навіть із того, як проурядові депутати почали розробляти стратегію й тактику захисту прем’єра. Водночас сам Віктор Ющенко вважає свою майбутню відставку недоречною з тих міркувань, що це матиме дуже погані наслідки для країни (як у політичному, так і в економічному плані). Крім того, на думку прем’єра, політики, які об’єдналися проти нього, не здатні сформувати новий ефективний уряд. Віктор Ющенко також поспівчував новому прем’єру, який прийде у разі його відставки: враховуючи те, що вже через 10 місяців відбудуться парламентські вибори, робота нового уряду буде надзвичайно складною, допускає чинний прем’єр.

Кількість голосів за розгляд відставки уряду збільшилася в основному за рахунок представників фракції “Регіони України”, яку контролює Микола Азаров, керівник Державної податкової адміністрації України та один з імовірних претендентів на крісло прем’єра (до речі, саме він іще недавно запевняв, що не голосуватиме за відставку Ющенка). На те, щоби бути запропонованими Леонідом Кучмою на посаду прем’єр-міністра, претендують також голова СДПУ(о) Віктор Медведчук та лідер “Трудової України” Сергій Тигипко.

Однак така позірна активність кандидатів на чільне урядове крісло може виявитися даремною: на думку оглядачів, після звіту 17 квітня виконання програми “Реформи заради добробуту” буде визнано незадовільною, але самої відставки уряду не станеться. Така ситуація може виникнути тому, що невідомою залишається позиція Президента Леоніда Кучми. Микола Томенко, наприклад, стверджує, що навіть якщо парламент і проголосує за висловлення недовіри кабінету Ющенка, Президент не підпише документів про його відставку. Перший віце-прем’єр України Юрій Єхануров також вважає відставку уряду малоймовірною. На його думку, ще не всі депутати ознайомилися зі звітними документами і приймали рішення про розгляд питання про недовіру на емоційному рівні.

Наразі головний козир Ющенка – не в парламенті, а в суспільстві, яке його суттєво підтримує. За рейтингами Ющенко все ще залишається на другому – після Юлії Тимошенко – місці. Крім того, станом на вчора все ще не поставили своїх підписів представники фракцій НДП, Партії зелених, УНР, НРУ, “Реформи-Конгрес”, СПУ, “Батьківщини”, а також групи “Солідарність”.

Щоправда, представники НДП заявили, що вони не будуть підтримувати Ющенка, бо він їх про це не просив. А СПУ не може дійти згоди всередині партії, а через це й не сформовано остаточну позицію. Зважаючи на все це, звіт для уряду буде дуже непростим – навіть якщо не станеться відставки...

POSTUP - ПОСТУП
№58 (716),
14-15 КВІТНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Великоднє диво

ПОГЛЯД
·Великоднє диво
·Вітаємо усіх з нагоди світлого Христового Воскресіння!
·Керівники області вітають із Великоднем
·Мир у Господі!

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·За воду, якої не отримали, платитимемо далі
·Самбір хоче грошей
·Студенти судитимуться між собою?
·Депутати підтримали освітян
·КІЛЬКА СЛІВ

НАША СТОЛИЦЯ
·Екологи садитимуть дерева й навчатимуть
·"Хаммери" модернізуватимуть у Львові
·Старі й нужденні отримали подарунки
·Електротранспорт може зупинитися

ПОСТУП З КРАЮ
·Хронічне розчарування
·Парламент готовий звільнити Ющенка
·Радіо "Континент" таки позбавили ліцензії
·Українських дітей навчатимуть патріотизму
·Україна - найбідніша. Ну то й що?

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Чорний хаос у Цинциннаті
·Страту покажуть по телебаченню
·Убивство під час ефіру

ЗДОРОВИЙ ПОСТУП
·Інфаркт лікуватимуть клітинами мозку
·Лікуємо ячмінь самотужки
·Весна та її наукове пояснення
·Варденафіл замість віагри
·Як вибирати окуляри?
·Хворий залишився без донорської нирки

ПОСТУП НАУКИ І ТЕХНОЛОГІЙ
·Звідки взялося золото
·Глобальне потепління - неминуче
·Кажан і муха - спецагенти
·Телефонний аналог Інтернету
·Доісторична... бормашина

ДУХОВНИЙ ПОСТУП
·Наслідки переслідувань Церкви в Україні
·Коли має бути Свято міста святого Юра?

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Поп-арт під різними соусами
·"Розп"яття" Джотто повертається
·Помер лідер Modern Jazz Quartet

СПОРТ-ПОСТУП
·"Шахтар" знову приїде до Києва
·Кривдника "Динамо" дискваліфікували
·Чемпіонка України налаштована принести "золото" "Львівській Політехніці"
·НХЛ: великий чеський слід
·СПОРТ-БЛІЦ
·"Ромі" погрожують судом

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР