BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 14-15 КВІТНЯ 2001 року |

Депутати підтримали освітян

Щоправда, самі освітяни вважають прийняте ними звернення до уряду надто малою допомогою

ОСВІТА

Маріанна РОМАНЕНКО, Вікторія ПРИХІД, Зоряна ОНИШКЕВИЧ© ПОСТУП
На першому пленарному засіданні 13 сесії депутати міської ради обговорювали свій план роботи з квітня до червня. За цей період вони мають намір розглянути питання про створення комунального підприємства з експлуатації дощової каналізації та інженерних штучних споруд, про надання “Львівелектротрансу” пільг на сплату земельного податку, про вдосконалення організації та функціонування місць паркування транспортних засобів, про збереження зелених насаджень у Львові та багато інших.

Проте велике здивування в депутатського об’єднання “Нове місто” викликало те, що питання про додаткові заходи щодо підвищення соціального захисту вчителів міста не було внесено до переліку питань, які мають розглянути депутати, хоча про це вже було проголосовано минулої сесії. На що головуючий на сесії сказав, що пропозиції, які викладені в ухвалі, не відповідають ані політичній, ані економічній платформі ПРП та Руху, а скоріше підходять для позицій комуністів. Звичайно, таке твердження влади обурило депутатів, які нагадали, що в місті освіта є пріоритетною галуззю. Володимир Гірняк поцікавився: чи питання про соціальне забезпечення громадян міста є пріоритетом комуністів? І чи вважати тих 49 депутатів, які бажають обговорення ухвали, комуністами?

У результаті дебатів на голосування було винесено аж чотири подібні питання, одне з яких буде обговорюватися найближчим часом: “Про підвищення соціального статусу працівників освіти”, “Про реформи в освіті”, “Про підвищення соціального статусу працівників освіти, охорони здоров’я, комунальних служб, держслужбовців та інших громадян міста” та “Про ситуацію, яка склалася в освіті”. Більшістю голосів пройшло останнє питання. Адже, зважаючи на страйки вчителів, було б дивно взагалі не обговорювати цього питання та не вживати заходів. У результаті звернення до уряду з проханням зважити на вчительські сльози було прийняте.

Самі ж учителі настроєні більш ніж песимістично. Вони вважають, що подібне звернення мало би бути прийняте ще минулого року. Тепер же його слід розцінювати лише як наслідок страйку вчителів Шевченківського району. Ще деякі освітяни взагалі не очікують якихось реальних змін від цього звернення. Тому ідея загальноміського страйку залишається в силі. Найближче до нього підійшли страйккоми Франківського і Галицького районів. Наразі, зі слів їх представників, підготовка до страйку просувається надто повільно. Ускладнюють роботу численні маніпуляції, до яких вдаються представники влади, дирекції шкіл. Голова страйккому Галицького району Василь Олійник розповів, що директори багатьох шкіл відмовляють шкільний техперсонал від участі у зборах страйкових комітетів. Тиснуть на вчителів, поширюючи чутки про нелегітимність страйку. Але найбільшим фактором, який стримує протест, є виплата авансу з 25-відсотковою обіцяною доплатою. Тому поки що взяти участь у страйку виявили бажання лише три школи Галицького району. Але Василь Олійник каже, що робити якісь висновки ще рано. Ймовірно, що страйкувати освітяни будуть відразу цілим містом.

З іншого боку вчителі, заперечують поширений останнім часом вислів “Страйк заради страйку”. “Від переговорів ми ніколи не відмовлялися”, – каже голова координаційної ради страйкарів Львова Ігор Шлапак. Та останнього разу головам страйкових комітетів пропонували зустрітися із представниками уряду й сісти за стіл переговорів, коли відбувався попереджувальний страйк Шевченківського району. “Таким чином хотіли просто зірвати нашу акцію, – продовжує Ігор Шлапак, – але ніяк не дійти до порозуміння з учителями. Після свят з’ясується, як далі відстоювати свої права”.

POSTUP - ПОСТУП
№58 (716),
14-15 КВІТНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Великоднє диво

ПОГЛЯД
·Великоднє диво
·Вітаємо усіх з нагоди світлого Христового Воскресіння!
·Керівники області вітають із Великоднем
·Мир у Господі!

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·За воду, якої не отримали, платитимемо далі
·Самбір хоче грошей
·Студенти судитимуться між собою?
·Депутати підтримали освітян
·КІЛЬКА СЛІВ

НАША СТОЛИЦЯ
·Екологи садитимуть дерева й навчатимуть
·"Хаммери" модернізуватимуть у Львові
·Старі й нужденні отримали подарунки
·Електротранспорт може зупинитися

ПОСТУП З КРАЮ
·Хронічне розчарування
·Парламент готовий звільнити Ющенка
·Радіо "Континент" таки позбавили ліцензії
·Українських дітей навчатимуть патріотизму
·Україна - найбідніша. Ну то й що?

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Чорний хаос у Цинциннаті
·Страту покажуть по телебаченню
·Убивство під час ефіру

ЗДОРОВИЙ ПОСТУП
·Інфаркт лікуватимуть клітинами мозку
·Лікуємо ячмінь самотужки
·Весна та її наукове пояснення
·Варденафіл замість віагри
·Як вибирати окуляри?
·Хворий залишився без донорської нирки

ПОСТУП НАУКИ І ТЕХНОЛОГІЙ
·Звідки взялося золото
·Глобальне потепління - неминуче
·Кажан і муха - спецагенти
·Телефонний аналог Інтернету
·Доісторична... бормашина

ДУХОВНИЙ ПОСТУП
·Наслідки переслідувань Церкви в Україні
·Коли має бути Свято міста святого Юра?

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Поп-арт під різними соусами
·"Розп"яття" Джотто повертається
·Помер лідер Modern Jazz Quartet

СПОРТ-ПОСТУП
·"Шахтар" знову приїде до Києва
·Кривдника "Динамо" дискваліфікували
·Чемпіонка України налаштована принести "золото" "Львівській Політехніці"
·НХЛ: великий чеський слід
·СПОРТ-БЛІЦ
·"Ромі" погрожують судом

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР