BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 12-18 КВІТНЯ 2001 року |

Windows вмерли. Хай живуть Windows?

M$

Юрко БАНЗАЙ

Прощавай, Windows 95

Корпорація Microsoft оголосила про припинення продажів операційної системи Windows 95. Тепер її можна отримати лише з піратського диска або замовивши в деяких фірм у складі нової машини. Водночас було “прикрито” службу технічної підтримки, що консультувала користувачів, у яких виникали якісь проблеми з цією ОС. Однак Microsoft усе-таки консультуватиме користувачів, які за 5 років існування системи так і не змогли в ній розібратися, за окрему платню ;о). На заміну цій ОС вже прийшла ціла купа свіженьких систем: Windows 98, Windows 98 SE, Windows ME, Windows NT Workstation 4.0 та Windows 2000 Professional. Ось чому пацієнтові залишалося жити лічені години. До речі, новий Office, кажуть, уже не придатний до роботи під цією ОС. Усе. Тепер, як сказав мудрець, про мертвих – або добре, або ніяк.

Боротьба з піратами чи з користувачами?

Здається, що компанія дядька Білла загналася. Може, й не так уже й сильно, але все ж загналася. Маю на увазі новий прибамбас від безпеки, що називається Product Actіvation. Він тестувався в Office 2000 (SP-1) та SP-2 для користувачів США та ще жменьки країн. Керівник групи ліцензування корпорації Аллен Німан на це пихато заявив: “Завдяки роз’ясненню клієнтам політики корпорації, та ще завдяки технологічним рішенням – таким, як Product Actіvation, ми зможемо надати покупцям, що обрали програмне забезпечення Microsoft, прекрасні програмні продукти з достойним рівнем технічної підтримки та своєчасним обновленням”.

Що ж діється насправді? Раніше (хоч це й порушувало ліцензійну угоду) з одного дистрибутива можна було без перешкод встановити необмежену кількість копій програми. Тепер же – тільки дві. На звичайний ПК і на портативний.

Разом із дистрибутивом користувач отримує попередній реєстраційний код та код, що генерується шляхом аналізування конфігурації машини. Оці два коди потрібно через Інтернет чи телефоном повідомити у M$, і лише тоді користувач одержить активізуючий код. До його отримання програми, що входять до Office, можна запустити в сумі до 50 разів.

Кульпарків

Якщо говорити про технічний бік питання, то в процесі активації на основі апаратної конфігурації (без урахування периферійних пристроїв) за певним алгоритмом генерується унікальне число. При цьому жодного сканування вмісту вінчестера чи реєстрації встановленого програмного забезпечення на комп’ютері не відбувається. Це число й вимінюється на код активації. Очевидне питання: що ж буде після upgrade вашої машини? Компанія дядька Біллі каже, що якщо модернізувати відразу не більше трьох компонентів, нічого не станеться. Якщо ж поміняти процесор, “мамку”, звукову картку та відео, потрібно буде реєструватися ще раз. Якщо ж до цього списку долучити ще й вінчестер, то реєструватися доведеться двічі. Трохи незручно, але кажуть, що мало би працювати. А якщо я захочу поміняти цілу машину (до речі, буржуї так і роблять, щоби не возитися з окремими елементами)? У такому разі потрібно звернутися в Ґейтсову контору зі спеціальним запитом, і якщо вам ПОВІРЯТЬ, активацію доведеться проводити на новій машині ще раз. Ніхто не заперечує необхідності боротьби з піратством, але ж, панове, без фанатизму!

Законослухняний юзер, що заплатив кревні за ліцензійний софт, має бембатися з ним, як останній дятел, – замість того, щоби спокійно займатися своїми справами.

Чи не краще звернутися до конкурентів – і не мати жодних проблем? Здається, Microsoft зловживає популярністю своїх продуктів. Якщо ж ні, то переконайте мене у протилежному!

Хай живе Windows?

У лютому нові версії ОС та Office 10 отримали нарешті свої імена: Windows XP та Office XP (від eXPerienced, тобто досвідчений, бувалий). Версії для домашнього вжитку очікуються до кінця поточного року (якщо нічого, боронь Бо’, не станеться). Серед новинок – покращений (на думку M$) інтерфейс і покращена довідкова система та розширення підтримки мультимедійних даних.

Окрім того, мав би з’явитися новий варіант ґудзика Start, що практично не мінявся від часу Windows 95. Office XP, натомість, не вирізняється нічим особливим. Ще незабаром обіцяють нову 6.0 версію популярного броузера Internet Explorer, але про це якось іншим разом.

POSTUP - ПОСТУП
№57 (715),
12-18 КВІТНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·"Дзвони грають, вітають, воскресає весна"
·100,000

ПОГЛЯД
·Перед Богом народи рівні
·Покликання вчителя

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Французи вірять в українську революцію
·Доля заарештованих не відома їхнім батькам
·Голова спекулював на екології
·Сказ не є рідкісною хворобою
·Тарифи на воду зростуть
·КІЛЬКА СЛІВ

ПОСТУП З КРАЮ
·Юлію Тимошенко вб"ють 22 квітня?
·Країна боїться ящуру
·США вказали Україні на її місце
·УНА-УНСО починає процедуру імпічменту Президента

ВЕЛИКОДНІЙ ПОСТУП
·Символіка української паски
·Великодні рецепти від Дарії Цвек

ПОСТУП У СВІТ
·Плем"я, яке ніколи не бачило білих
·Добровільну смерть узаконено
·Польський центр - в Унії чи на Платформі?

КРИМІНАЛЬНИЙ ПОСТУП
·УБОЗ допоміг утекти бандитові?
·За чужу дівку із війська вигнали
·Таксист-грабіжник

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

ПОСТУП КОМП"ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
·Samsung: надлегкий ноутбук NV5000
·Windows вмерли. Хай живуть Windows?
·Стереоскопічні окуляри за 15USD
·PC-NEWS

АРТ-ПОСТУП
·Сакральне мистецтво в сучасному інтер"єрі

СПОРТ-ПОСТУП
·Стероїди в сейфі у тренера
·Ігри-2002: готуйтеся до зими влітку
·Так можна й у "вишку" потрапити...
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·У Готьє шаленіє мереживо та шкіра
·Найвідоміша у світі мавпа