BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 12-18 КВІТНЯ 2001 року |

Samsung: надлегкий ноутбук NV5000

29 березня Samsung випустить два ноутбуки з серії NV5000. N760-P502A побудовані на Mobile PIII-500 МГц, 12,1" TFT РК дисплей, 128 Мбайт, 20 Гбайт HDD і батарея на 2,5 години. Крім того, в стандартний комплект входить додаткова батарея на 5,5 години. Молодша модель, N760-C502A – Celeron 500 МГц, 12,1" TFT РК дисплей, 64 Мбайт, 10 Гбайт HDD. Розміри обох моделей 273x227x19,8 мм, вага 1,35 кг. Обидва комп’ютери обладнані дисководом 3.5", CD-R/RW на старшій моделі і CD-ROM – на молодшій. Ціна 1904 дол. за PIII, 1497 дол. за Celeron.

VIA представила новий процесор

Cyrix подала на CeBit новий процесор (!) C3 з частотами 733 і 750Mhz. Новинка побудована на ядрі Samuel II і раніше йшла під маркою Cyrix III. Використовується 128Кб кешу першого рівня, 64Кб другого рівня, процес 0.15 мікрон. Чіп буде вироблятися силами TSMC і споживати приблизно на 25% менше, ніж попереднє покоління процесорів Cyrix. При постачанні від 1000 штук C3 733MНz коштуватиме 54 дол.

Комп’ютери розумітимуть по-людському

Фірма ActiveBuddy заявила, що незабаром укладе угоду з неназваним порталом про постачання йому програмного забезпечення, яке дозволить базам даних відповідати на запитання кінцевих користувачів природною людською мовою. Для користувача це буде виглядати як звичайна бесіда через онлайновий комунікатор (як-от ICQ чи MSN Messenger Service), тільки “на іншому кінці дроту” буде не жива людина, а сам комп’ютер, який і відповідатиме на запитання про погоду, курси валют чи значення слова за словником.

Ці технології, які отримали назву IM-технологій (від instant-messaging, миттєве пересилання), реалізовані на SQL-сервері під Linux з використанням спеціального скрипта BuddyScript. Розробникам IM-служб треба буде розв’язати ще безліч технічних питань (зокрема – про сумісність і уніфікацію), але глава ActiveBuddy Пітер Левітан сповнений оптимізму. Фактично, йдеться про альтернативу традиційним бровзерам, і, за словами Левітана, IM-технології мають відчутні переваги як над навігацією незліченними html-сторінками, яка забирає безліч часу, так і над використанням пошукових машин, що видають на запити безліч “сміття”. Вартість IM-устаткування для цілого порталу становить від 500 тисяч до мільйона доларів.

Гри немає, а патч є

За інформацією TribalWar (http://www.tribalwar.com/), вже існує патч для Tribes 2 (див. минуле число “Поступу комп’ютерних технологій”), призначений передусім для власників плат на чіпах 3dfx. Це дуже приємний факт, але от що прикро: гра ще досі не потрапила до магазинів. Виходить, що патч уже є, а гри ще немає. Це навіть не альфа-версія демо-версії патчу для бета-версії гри.
Аналогічна ситуація з Hostile Waters. Якщо хтось уже роздобув гру, можна стягнути патч із сайта розробника (http://www.rage.com/flash/support/patches/hostile.zip).

POSTUP - ПОСТУП
№57 (715),
12-18 КВІТНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·"Дзвони грають, вітають, воскресає весна"
·100,000

ПОГЛЯД
·Перед Богом народи рівні
·Покликання вчителя

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Французи вірять в українську революцію
·Доля заарештованих не відома їхнім батькам
·Голова спекулював на екології
·Сказ не є рідкісною хворобою
·Тарифи на воду зростуть
·КІЛЬКА СЛІВ

ПОСТУП З КРАЮ
·Юлію Тимошенко вб"ють 22 квітня?
·Країна боїться ящуру
·США вказали Україні на її місце
·УНА-УНСО починає процедуру імпічменту Президента

ВЕЛИКОДНІЙ ПОСТУП
·Символіка української паски
·Великодні рецепти від Дарії Цвек

ПОСТУП У СВІТ
·Плем"я, яке ніколи не бачило білих
·Добровільну смерть узаконено
·Польський центр - в Унії чи на Платформі?

КРИМІНАЛЬНИЙ ПОСТУП
·УБОЗ допоміг утекти бандитові?
·За чужу дівку із війська вигнали
·Таксист-грабіжник

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

ПОСТУП КОМП"ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
·Samsung: надлегкий ноутбук NV5000
·Windows вмерли. Хай живуть Windows?
·Стереоскопічні окуляри за 15USD
·PC-NEWS

АРТ-ПОСТУП
·Сакральне мистецтво в сучасному інтер"єрі

СПОРТ-ПОСТУП
·Стероїди в сейфі у тренера
·Ігри-2002: готуйтеся до зими влітку
·Так можна й у "вишку" потрапити...
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·У Готьє шаленіє мереживо та шкіра
·Найвідоміша у світі мавпа