BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 12-18 КВІТНЯ 2001 року |

За чужу дівку із війська вигнали

АРМІЯ

Зоряна ІЛЕНКО

Двох прапорщиків було звільнено зі Збройних Сил ще до закінчення службового розслідування ситуації, в яку обидва вони потрапили. Під час звільнення було порушено деякі відомчі інструкції та положення. Однак згодом суддя військового суду Львівського гарнізону О. Мирутенко скасував наказ командувача військами Західного оперативного командування і відновив їх на службі.

...23-річний Юрій Олійник та 26-річний Євген Жолнович служили у військовій частині А-2595. Вище командування характеризувало їх позитивно, щоправда, Жолнович мав два стягнення. Так тривало до 2 жовтня минулого року.

Того дня, маючи вихідний, вони вирішили завітати на весілля, яке відбувалося на хуторі Мандичі Бродівського району, розташованому неподалік від їхньої частини. Було вже за північ, коли Юрій до чергового танцю запросив дівчину.

Однак вона, як потім розкаже на суді Олійник, на пропозицію його колеги відповіла нецензурною лайкою. А її обранець накинувся на офіцера з кулаками, повалив на землю і заходився гамселити. На допомогу приятелеві кинувся Жолнович. Зав’язалася бійка, до якої, не довго думаючи, долучилися ще й батьки дівчини і хлопця.

Після всього, що сталося, мати дівчини занесла заяву у Бродівський райвідділ міліції із вимогою за хуліганські дії притягнути двох прапорщиків до кримінальної відповідальності. Міліція передала матеріали справи у військову прокуратуру Тернопільського гарнізону.

Але в частині чомусь не стали чекати на висновки розслідування. Командир полковник В. Пастухов поспішив надіслати подання командувачеві Західного оперативного командування про звільнення з військової служби обох офіцерів за службовою невідповідністю. 5 листопада командувач такий наказ підписав. Таким чином, обидва офіцери опинилися в запасі.

Військова прокуратура справу, щоправда, закрила, оскільки свідки розповіли, що ініціаторами злощасної бійки були дівчина та її хлопець. А розпалили інцидент ще й батьки “потерпілих”, котрі згодом вимагали грошей, бо, виявляється, їхні діти збиралися незабаром побратися. До суду звернулися офіцери, які вирішили заступитися за прапорщиків, адже самі прапорщики мали намір і надалі служити у війську.

Командир військової частини навіть на процесі заявив, що, звільнивши обох офіцерів, учинив правильно. Однак головуючий на суді – майор юстиції О. Мирутенко – мав іншу думку. У ході слідства з’ясувалося, що командування частини провело поверхове та однобічне адміністративне розслідування.

Засідання атестаційної комісії було проведено до закінчення цього розслідування, тому рішення командування слід вважати необґрунтованим.

Офіцерів, як цього вимагає закон, ніхто не попередив за місяць про дострокове розірвання контракту. Причому подання про звільнення було відправлено 23 жовтня – під час перебування Жолновича на стаціонарному лікуванні, відтак бесіду з ними було проведено формально.

Суд дійшов висновку, що командування частини грубо порушило ст. 8 Закону України “Про соціальний та правовий захист військовослужбовців і членів їх сімей”, п. 47 ч. 2 “Тимчасового положення про проходження військової служби прапорщиками і мічманами” та п. 51 “Інструкції про порядок застосування у Збройних Силах України “Тимчасового положення про проходження військової служби прапорщиками і мічманами”. Але це зовсім не означає, що відтепер усі командири будуть дотримуватися згаданих законів і правил. Тому військовослужбовці ще не раз відстоюватимуть свої права в суді.

POSTUP - ПОСТУП
№57 (715),
12-18 КВІТНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·"Дзвони грають, вітають, воскресає весна"
·100,000

ПОГЛЯД
·Перед Богом народи рівні
·Покликання вчителя

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Французи вірять в українську революцію
·Доля заарештованих не відома їхнім батькам
·Голова спекулював на екології
·Сказ не є рідкісною хворобою
·Тарифи на воду зростуть
·КІЛЬКА СЛІВ

ПОСТУП З КРАЮ
·Юлію Тимошенко вб"ють 22 квітня?
·Країна боїться ящуру
·США вказали Україні на її місце
·УНА-УНСО починає процедуру імпічменту Президента

ВЕЛИКОДНІЙ ПОСТУП
·Символіка української паски
·Великодні рецепти від Дарії Цвек

ПОСТУП У СВІТ
·Плем"я, яке ніколи не бачило білих
·Добровільну смерть узаконено
·Польський центр - в Унії чи на Платформі?

КРИМІНАЛЬНИЙ ПОСТУП
·УБОЗ допоміг утекти бандитові?
·За чужу дівку із війська вигнали
·Таксист-грабіжник

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

ПОСТУП КОМП"ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
·Samsung: надлегкий ноутбук NV5000
·Windows вмерли. Хай живуть Windows?
·Стереоскопічні окуляри за 15USD
·PC-NEWS

АРТ-ПОСТУП
·Сакральне мистецтво в сучасному інтер"єрі

СПОРТ-ПОСТУП
·Стероїди в сейфі у тренера
·Ігри-2002: готуйтеся до зими влітку
·Так можна й у "вишку" потрапити...
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·У Готьє шаленіє мереживо та шкіра
·Найвідоміша у світі мавпа