BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 12-18 КВІТНЯ 2001 року |

УБОЗ допоміг утекти бандитові?

Новий міністр внутрішніх справ може спричинити черговий скандал навколо правоохоронних органів...

ЗРАДНИКИ

Зоряна ІЛЕНКО

Призначення на посаду керівника МВС України Юрія Смирнова і досі викликає легку паніку в кулуарах. Багато хто мимоволі згадує розвінчування зрадників Смирнова, яке відбулося у правоохоронних органах восени. А статистика, оприлюднена ним особисто, просто вражає: “До дисциплінарної відповідальності притягнуто 2072 співробітники столичної міліції, у тому числі 159 звільнено через негативні мотиви, стосовно 10 порушено кримінальні справи... “.

Утім, заява Юрія Смирнова про існування фактів “прямої зради інтересів служби” була знаком перетасування колоди посадових карт. Тепер про зраду говориться менше, однак усе частіше чути в засобах масової інформації про завершення службового розслідування в органах МВС після подій 9 березня. Юрій Смирнов навряд чи дасть спокій захисникам правопорядку. Адже це саме та людина, котра радше силоміць вирішуватиме якісь проблеми, не “панькаючись” із тими, хто з тих чи інших причин опинився у так званому “ворожому таборі”.

Зараз більшість спостерігачів дивиться ще на опозицію, яка хоче якогось компромісу, проте, зважаючи на Юрія Смирнова, котрий пообіцяв зробити власні висновки, годі чекати однозначної відповіді. Про результати службового розслідування буде відомо вже наступного тижня. Але чи буде їх оприлюднено повністю?

Красномовності Юрієві Смирнову не бракує. І як приклад, наведемо події, які трапилися восени, коли Головне управління у боротьбі з організованою злочинністю України після деяких “побажань” Юрія Смирнова ще довго не могло оговтатися. Дехто жартує, що УБОЗ і досі перебуває в шоці...

Які ж події передували такому миттєвому скам’янінню? Виявляється, це чистка міліцейських рядів, яку провів тоді ще начальник Київського Головного управління МВС Юрій Смирнов. Апогею вона сягла у той час, коли шеф столичної міліції звинуватив деяких своїх підлеглих у зраді. Неблагонадійними, на думку Смирнова, виявилися співпрацівники київського УБОЗу, котрих старе керівництво чомусь зазвичай ставило за приклад. Загалом вийшов казус, здатний не на жарт пересварити одностайне “ментовське” братерство. Справа навіть не лише в самій заяві про “зрадників”, а у використаних формулюваннях і реакції на них інших генералів.

У “першій версії” цього звинувачення, яку інформаційні агентства поширили 20 вересня, Юрій Смирнов констатував недієздатність УБОЗу, виявлену протягом 2000 року. Така заява нехай столичного, але усе ж начальника стосовно керівництва Управління у боротьбі з організованою злочинністю вивела з рівноваги навіть начальника всього керівного складу, котрий за службовою ієрархією перебуває дещо вище від Смирнова.

Із джерел, близьких до керівництва УБОЗу України (про це повідомило Інтернет-видання ProUA), стало відомо, що Микола Джига розвів руками і прокоментував фразу свого колеги-генерала приблизно так: “Це нагадує початок негласного протистояння”. Буквально відразу ж по українських інформагентствах пройшло уточнення: зазначену фразу Юрія Смирнова варто розуміти інакше.

Говорячи про “недієздатність УБОЗу”, він буцімто мав на увазі промахи лише самого київського керівництва. Але навіть це спростування все одно не давало шансу на полегшення ситуації. Та, як відомо, слово – не горобець, вилетить – не спіймаєш...

Протягом того часу в Києві відбулася фактично тільки одна голосна подія – серпневий розстріл джипу “Мерседес”, у якому перебувало троє осіб, у тому числі й відомий у відповідних колах злочинний авторитет “Рибка”. Авторитет не постраждав і непомітно зник із країни, утім, так само, як і з’явився в ній.

За чутками, із 1992 року він постійно мешкає в Голландії, де з успіхом виконує функції менеджера зірок українського боксу.

Саме на користь цього авторитета, судячи із заяви Юрія Смирнова, працювали поки що невідомі співробітники столичного УБОЗу. “Вони інформували бандита “Рибку” про те, що його шукають”, – таку фразу, визнаю, дивно чути з уст кадрового офіцера МВС. “Рибка” і сам міг здогадатися, що розстріл автомобіля – це не що інше, як замах на його життя. Тому на якийсь час варто покинути країну. Для схованки він обрав Голландію. Принаймні так кажуть. А чим це все закінчиться, побачимо, будемо сподіватися, вже незабаром...

POSTUP - ПОСТУП
№57 (715),
12-18 КВІТНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·"Дзвони грають, вітають, воскресає весна"
·100,000

ПОГЛЯД
·Перед Богом народи рівні
·Покликання вчителя

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Французи вірять в українську революцію
·Доля заарештованих не відома їхнім батькам
·Голова спекулював на екології
·Сказ не є рідкісною хворобою
·Тарифи на воду зростуть
·КІЛЬКА СЛІВ

ПОСТУП З КРАЮ
·Юлію Тимошенко вб"ють 22 квітня?
·Країна боїться ящуру
·США вказали Україні на її місце
·УНА-УНСО починає процедуру імпічменту Президента

ВЕЛИКОДНІЙ ПОСТУП
·Символіка української паски
·Великодні рецепти від Дарії Цвек

ПОСТУП У СВІТ
·Плем"я, яке ніколи не бачило білих
·Добровільну смерть узаконено
·Польський центр - в Унії чи на Платформі?

КРИМІНАЛЬНИЙ ПОСТУП
·УБОЗ допоміг утекти бандитові?
·За чужу дівку із війська вигнали
·Таксист-грабіжник

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

ПОСТУП КОМП"ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
·Samsung: надлегкий ноутбук NV5000
·Windows вмерли. Хай живуть Windows?
·Стереоскопічні окуляри за 15USD
·PC-NEWS

АРТ-ПОСТУП
·Сакральне мистецтво в сучасному інтер"єрі

СПОРТ-ПОСТУП
·Стероїди в сейфі у тренера
·Ігри-2002: готуйтеся до зими влітку
·Так можна й у "вишку" потрапити...
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·У Готьє шаленіє мереживо та шкіра
·Найвідоміша у світі мавпа