BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 12-18 КВІТНЯ 2001 року |

Країна боїться ящуру

Україна бореться за статус "країни, вільної від ящуру без вакцинації"

ЕПІЗООТІЇ

Ірина ПАВЛЕНОК, Київ© ПОСТУП
Керівники ветеринарних служб країн СНД і Балтії у Володимирі (Росія) проведуть нараду, на якій обговорять спільні дії, спрямовані на запобігання поширенню ящуру.

Заступник директора розташованого у Володимирі науково-дослідного інституту захисту тварин Валерій Захаров пояснив, що необхідність цього заходу пов’язана зі спалахом епізоотії ящуру в Європі. “Ми завжди очікували загрози зі Сходу, але тепер вона може прийти і з Заходу”, – зазначив він, додавши, що в цій ситуації необхідні узгоджені дії всіх ветслужб країн СНД і Балтії. За його словами, у зв’язку з поширенням ящуру в континентальній Європі в особливо складному становищі може опинитися Калінінградська область. Для проведення протиепідемічних заходів туди вже відправлено 120 тис. доз вакцини.

В Україні ситуація поки що – одна з найкращих: українські тварини вже давно не хворіли на ящур. Україна вже 8 років має статус “країни, вільної від ящуру без вакцинації”. Вигода від цього статусу полягає в тому, що країна, яка його має, може вільно експортувати м’ясо та м’ясні продукти. Проте, як каже головний ветеринарний лікар України Петро Вербицький, у разі вакцинації наша держава автоматично втрачає цей статус.

В Україні захворювання на ящур востаннє було виявлено у 1989 році – ще за часів СРСР, з 1992 року не проводиться щеплення тварин, а з 1998 року в Україні навіть не виробляють вакцину, бо це дуже дорого. Вона резервується зараз у Росії. Цей резерв у разі потреби можна забрати протягом доби. Але його вистачить лише для вакцинації тварин на прикордонних територіях. Це так звана буферна зона, яку – за правилами – необхідно створити, якщо у тварин країни-сусідки з’явився ящур. Останнім часом попит на вакцину зріс утричі. Володимирський науково-дослідний інститут тварин у березні відправив у Монголію 3,4 млн. доз вакцини. Туди планують відіслати ще близько 7 млн. доз, оскільки Монголія представляє найбільшу загрозу для Росії стосовно ящуру, тож дуже важливо не допустити поширення цього захворювання.

Загроза захворювання тварин на ящур існує і в Україні. Петро Вербицький називає основними чинниками загрози повернення перелітних птахів та весняну міграцію диких парнокопитних тварин. За його словами, на українському кордоні розробляються заходи для попередження поширення захворювання через колеса автомобілів та взуття приїжджих з-за кордону. До речі, подібні методи боротьби вже почала застосовувати Польща – і, між іншим, на українсько-польському кордоні також.

Крім контролю на кордоні, Україна вдається до протиепізоотичних заходів. Заборонено ввезення м’яса з європейських країн, в яких зафіксовано випадки ящуру, заборонено ввозити медичні препарати та косметику, що містять кісткове борошно. Як повідомляє Державний департамент ветеринарної медицини, в кожній області санітарні служби відслідковують продукцію, яка з’являється.

Тим часом у Великобританії за останні п’ять тижнів понад 1,5 мільйона людей стали вегетаріанцями. Ще близько 20 мільйонів осіб збираються утриматися від вживання м’яса. Вони перебувають під враженням від частої демонстрації по телебаченню сцен масового знищення худоби. За словами представників британського Вегетаріанського товариства, це вперше м’ясо стало асоціюватися у людей з убивством тварин.

*Автор – журналіст Радіо “Континент”

POSTUP - ПОСТУП
№57 (715),
12-18 КВІТНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·"Дзвони грають, вітають, воскресає весна"
·100,000

ПОГЛЯД
·Перед Богом народи рівні
·Покликання вчителя

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Французи вірять в українську революцію
·Доля заарештованих не відома їхнім батькам
·Голова спекулював на екології
·Сказ не є рідкісною хворобою
·Тарифи на воду зростуть
·КІЛЬКА СЛІВ

ПОСТУП З КРАЮ
·Юлію Тимошенко вб"ють 22 квітня?
·Країна боїться ящуру
·США вказали Україні на її місце
·УНА-УНСО починає процедуру імпічменту Президента

ВЕЛИКОДНІЙ ПОСТУП
·Символіка української паски
·Великодні рецепти від Дарії Цвек

ПОСТУП У СВІТ
·Плем"я, яке ніколи не бачило білих
·Добровільну смерть узаконено
·Польський центр - в Унії чи на Платформі?

КРИМІНАЛЬНИЙ ПОСТУП
·УБОЗ допоміг утекти бандитові?
·За чужу дівку із війська вигнали
·Таксист-грабіжник

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

ПОСТУП КОМП"ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
·Samsung: надлегкий ноутбук NV5000
·Windows вмерли. Хай живуть Windows?
·Стереоскопічні окуляри за 15USD
·PC-NEWS

АРТ-ПОСТУП
·Сакральне мистецтво в сучасному інтер"єрі

СПОРТ-ПОСТУП
·Стероїди в сейфі у тренера
·Ігри-2002: готуйтеся до зими влітку
·Так можна й у "вишку" потрапити...
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·У Готьє шаленіє мереживо та шкіра
·Найвідоміша у світі мавпа