BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 12-18 КВІТНЯ 2001 року |

Сказ не є рідкісною хворобою

ПРОБЛЕМА

Вікторія ПРИХІД© ПОСТУП
Схоже, що історія з реєстрацією смерті львів’янина, спричиненої хворобою Кройтцфельда-Якоба (людський відповідник коров’ячого сказу), про який згадувалося в суботньому номері “Поступу”, матиме продовження.

Цією проблемою вже серйозно зацікавилися на високому державному рівні.

Незабаром для детального вивчення цього випадку буде створено спеціальну комісію, до складу якої увійдуть представники органів охорони здоров’я, паталогоанатомів та неврологів. Припускають, що ця комісія розглядатиме також минулорічний випадок, коли відомий паталогоанатом, доцент кафедри патанатомії і судової медицини Юрій Бісярін причиною смерті 50-річної померлої мешканки Львівщини також назвав хворобу Кройтцфельда-Якоба.

А що стосується випадку, описаного в “Поступі”, то він починає нагадувати детектив. Як пояснив паталогоанатом Володимир Вовк, попередній медичний висновок, у якому йшлося про те, що смерть спричинило захворювання Кройтцфельда-Якоба, видали родичам померлого, аби ті змогли поховати померлого. Згодом, після детального гістологічного і морфологічного аналізу, паталогоанатоми дійшли висновку, що смерть настала внаслідок гіпоксії, яка була результатом тромбозу сонної артерії. Володимир Вовк каже, що назвав власне цю причину, бо якихось змін, характерних для захворювання Кройтцфельда-Якоба, при клітинному аналізі виявлено не було.

Натомість лікарі-неврологи вважають, що власне ці зміни, які паталогоанатоми описали у своєму діагнозі, і свідчать про захворювання на сказ. За словами доцента кафедри нервових хвороб – лікаря, котрий лікував померлого, – Тетяни Негрич, на це вказують типова клінічна картина захворювання й типові зміни на електроенцефалограмі (ЕЕГ). Її позицію підтримує і колега лікаря Лідія Мар’єнко, яка радить спиратися на досвід західних учених, котрі пропонують за допомогою ЕЕГ робити певні висновки про цю хворобу.

Очевидно, що в цій ситуації остаточного діагнозу зробити не може ніхто, бо наразі жодної техніки чи методики, яка могла б виявити загадкові збудники цього захворювання, немає. Це визнають обидві сторони. Та й за кордоном ця процедура є доволі коштовною.

Стосовно запевнень чиновників, що хвороби Кройтцфельда-Якоба в нас немає, то лікарі в подібних заявах вельми сумніваються. Бо, за світовою статистикою, є нормальним, коли у світі в середньому на 1 млн. мешканців припадає 1 такий хворий. В Ізраїлі, наприклад, серед 1 млн. жителів є 31 хворий. “У нашій області, згідно з цією статистикою, постійно є 1 хворий, – розповідає доцент кафедри патанатомії і судової медицини Юрій Бісярін. – Тобто спорадичні, поодинокі випадки цієї хвороби є. Єдине що – такі захворювання майже не діагностуються. Такі хворі здебільшого вмирають удома. Ніхто не досліджує їхній головний мозок при розтині, тому нам не відомий реальний рівень захворюваності”.

POSTUP - ПОСТУП
№57 (715),
12-18 КВІТНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·"Дзвони грають, вітають, воскресає весна"
·100,000

ПОГЛЯД
·Перед Богом народи рівні
·Покликання вчителя

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Французи вірять в українську революцію
·Доля заарештованих не відома їхнім батькам
·Голова спекулював на екології
·Сказ не є рідкісною хворобою
·Тарифи на воду зростуть
·КІЛЬКА СЛІВ

ПОСТУП З КРАЮ
·Юлію Тимошенко вб"ють 22 квітня?
·Країна боїться ящуру
·США вказали Україні на її місце
·УНА-УНСО починає процедуру імпічменту Президента

ВЕЛИКОДНІЙ ПОСТУП
·Символіка української паски
·Великодні рецепти від Дарії Цвек

ПОСТУП У СВІТ
·Плем"я, яке ніколи не бачило білих
·Добровільну смерть узаконено
·Польський центр - в Унії чи на Платформі?

КРИМІНАЛЬНИЙ ПОСТУП
·УБОЗ допоміг утекти бандитові?
·За чужу дівку із війська вигнали
·Таксист-грабіжник

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

ПОСТУП КОМП"ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
·Samsung: надлегкий ноутбук NV5000
·Windows вмерли. Хай живуть Windows?
·Стереоскопічні окуляри за 15USD
·PC-NEWS

АРТ-ПОСТУП
·Сакральне мистецтво в сучасному інтер"єрі

СПОРТ-ПОСТУП
·Стероїди в сейфі у тренера
·Ігри-2002: готуйтеся до зими влітку
·Так можна й у "вишку" потрапити...
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·У Готьє шаленіє мереживо та шкіра
·Найвідоміша у світі мавпа