BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 12-18 КВІТНЯ 2001 року |

Ігри-2002: готуйтеся до зими влітку

WWW© ПОСТУП
Король помер – хай живе новий король. Зовсім недавно в Сіднеї завершилася Олімпіада-2000, яка стала справжнім святом для любителів спорту. Щойно настала весна – а мільйони вболівальників з усього світу рахують дні до початку Зимових ігор-2002.

Біла Олімпіада-2002 відбудеться в американському місті Солт-Лейк-Сіті, столиці штату Юта. Офіційний сайт організаторів – http://www.slc2002.org. Тут ви знайдете практично будь-яку інформацію про прийдешні Ігри. До речі, один із керівників оргкомітету Ігор – Альберт Гор, нещодавній кандидат у президенти США.

Як це не сумно, проте саме Солт-Лейк-Сіті опинився в епіцентрі, мабуть, найнеприємнішого скандалу з тих, що потрясали олімпійський рух упродовж останніх десятиліть. У підсумковій доповіді комісії, яка займалася розслідуванням цієї історії, виявилася така кількість документально підтверджених непривабливих епізодів, що спортивний світ, звичний до найрізноманітніших скандалів, здригнувся. Як з’ясувалося, столиця Юти одержала право прийняти Ігри багато в чому завдяки хабарам, отриманим членами МОК. Серед обвинувачених у хабарництві був і президент олімпійського комітету Росії Віталій Смірнов, однак він зміг довести свою невинність. Багато ж його колег були з ганьбою відправлені у відставку.

Однак, незважаючи на всі викриття, питання про перенесення Ігор-2002 із Солт-Лейк-Сіті навіть не піднімалося. До речі, на http://www.infonet.ee/ ви дізнаєтеся про те, які міста претендують на проведення Зимових Ігор-2006.
Організацією всіх Олімпіад займається Міжнародний олімпійський комітет, коротко – МОК. На http://www.olympic.org можна знайти купу різної інформації, яка стосується Ігор. А на http://www.olympic.org/ioc/e/org/noc/noc_list_e.html – національні олімпійські комітети від Австрії до Японії.

Треба відзначити, що Зимові Ігри є втіленням гасла, згідно з яким участь важливіша за перемогу. Дуже незвично дивитися на лижників – представників Центральної Африки. Утім, чорношкірий голкіпер свого часу не без успіху захищав кольори збірної США з хокею. Національний Олімпійський Комітет США – http://www.usolympicteam.com.

Які ж ігри без талісмана? Талісманами Зимових Олімпійських ігор-2002 стали зайчиха, койот і ведмежа (на світлині), їх імена (Пудра, Мідь і Вугілля) відображають шахтарську історію штату Юта і всесвітньо відомий сніг-пудру в горах штату, який незмінно зачаровує ентузіастів зимового спорту.

Споконвічний бич світового спорту, який із кожним роком набуває дедалі більшої актуальності, – проблема допінгу. На http://www.wada-ama.org ви дізнаєтеся про тих, хто намагається боротися із застосуванням заборонених препаратів. Правда, тішить те, що зимові види спорту уражені цією недугою порівняно менше.

На http://www.museum.olympic.org/ ви можете познайомитися з Олімпійським музеєм. За розповідями очевидців, феноменально цікаве місце. А на http://esport.atrus.ru ви дізнаєтеся про те, із чого, власне, починалися Олімпіади.

Ви збираєтеся в Солт-Лейк-Сіті, щоби насолодитися змаганнями борців і волейболістів, плавців і фехтувальників? Дарма збираєтеся! На http://www.slc2002.org/sloc/sports/index.html – коротка розповідь про види спорту, що входять у програму Зимових Ігор.

Ну, тепер знаєте, на що хочете подивитися? На http://www.tickets.com/olympics/initial.html ви можете замовити квитки на будь-який захід, що відбудеться в рамках Ігор. Покваптеся! Але спочатку подумайте, чи вистачить у вас грошей на те, щоби побачити фінал хокейного турніру, глядачам якого доведеться викласти до 425 доларів. Місця на змаганнях ковзанярів коштують 175 доларів, стрибунів із трампліна – від 110 до 190 доларів. А якщо ви хочете потрапити на урочисту церемонію відкриття або закриття Білої Олімпіади-2002, доведеться розщедритися за повною програмою. Адже безкоштовних квитків не буде взагалі (http://www.open.by/1999102018.html).

Ви шалено любите мити посуд? Підмітати вулиці? Розгрібати сніг? І зовсім не бажаєте отримувати за це гроші? А на дорогу готові витратитися? Якщо всі відповіді – позитивні, то на http://www.slc2002.org/sloc/get_involved/volunteers/volunteers_index.html ви можете записатися у волонтери. Напевно, це чудово.

Ну, гарних вам Ігор! Будемо сподіватися, що за якийсь час зимову Олімпіаду-2002 будуть згадувати не у світлі скандалу, пов’язаного з корупцією, а лише як справжнє Свято спорту. Хочеться вірити, що не чужими на цьому Святі будуть і українські спортсмени.

К. С.

POSTUP - ПОСТУП
№57 (715),
12-18 КВІТНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·"Дзвони грають, вітають, воскресає весна"
·100,000

ПОГЛЯД
·Перед Богом народи рівні
·Покликання вчителя

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Французи вірять в українську революцію
·Доля заарештованих не відома їхнім батькам
·Голова спекулював на екології
·Сказ не є рідкісною хворобою
·Тарифи на воду зростуть
·КІЛЬКА СЛІВ

ПОСТУП З КРАЮ
·Юлію Тимошенко вб"ють 22 квітня?
·Країна боїться ящуру
·США вказали Україні на її місце
·УНА-УНСО починає процедуру імпічменту Президента

ВЕЛИКОДНІЙ ПОСТУП
·Символіка української паски
·Великодні рецепти від Дарії Цвек

ПОСТУП У СВІТ
·Плем"я, яке ніколи не бачило білих
·Добровільну смерть узаконено
·Польський центр - в Унії чи на Платформі?

КРИМІНАЛЬНИЙ ПОСТУП
·УБОЗ допоміг утекти бандитові?
·За чужу дівку із війська вигнали
·Таксист-грабіжник

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

ПОСТУП КОМП"ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
·Samsung: надлегкий ноутбук NV5000
·Windows вмерли. Хай живуть Windows?
·Стереоскопічні окуляри за 15USD
·PC-NEWS

АРТ-ПОСТУП
·Сакральне мистецтво в сучасному інтер"єрі

СПОРТ-ПОСТУП
·Стероїди в сейфі у тренера
·Ігри-2002: готуйтеся до зими влітку
·Так можна й у "вишку" потрапити...
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·У Готьє шаленіє мереживо та шкіра
·Найвідоміша у світі мавпа