BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 10-11 КВІТНЯ 2001 року |

Юні музиканти на філармонійній сцені

КОНЦЕРТИ

Ярослав БАСИСТА

Це одна з традицій, без якої годі собі уявити музичне життя Львова, – виступи вихованців Львівської середньої спеціальної музичної школи ім. С. Крушельницької на сцені концертного залу ім. С. Людкевича.

Із філармонійних афіш видно, що юні солісти концертують упродовж цілого сезону. З одного боку, це свідчить про легку доступність академічної естради (хоч для школярів це – безсумнівний позитив), а з іншого – про відсутність самостійної репертуарної політики цього концертного закладу, який основною стратегією діяльності обрав торгівлю сценою. Та хай би там що, але все ж упродовж року є кілька гала-концертів, яким забезпечено повний аншлаг. Це творчі звіти учнів музичної одинадцятирічки. Причому звіт колективів, якими славиться ця школа, стає справжнім святом для львівських меломанів.

Ось і напередодні великодніх канікул львів’яни змогли почути грандіозний концерт, учасниками якого стали такі колективи, як хор середніх класів і хор молодших класів (кер. О. Гоба), ансамбль бандуристів (кер. І. Мельник), струнний ансамбль
(кер. Л. Говорун), струнний квартет
(кер. Ю. Сковронський). Камерний оркестр М. Гуневич, який виконав I прелюдію
з I тому “ДТК” та “Скерцо” Й. С. Баха (соліст В. Веретельник), був підсилений двома кларнетистами, двома флейтистами, а також відомими в місті арфісткою і віолончелістом, які свого часу навчалися в ЛСМШІ ім. С. Крушельницької.

По-джазовому налаштований дует скрипалів (сестри Бурі) виступив у супроводі камерного оркестру ЛМА під керуванням А. Микитки (студенти академії – також колишні випускники цієї школи). Цей вічний рух у пориванні до вершин професійності засвідчив і славетний Perpetuum mobile у виконанні ансамблю скрипалів У. Бачинської.

Та найбільше припала до душі слухачам друга частина концерту. Адже після антракту музикознавець Л. Назар запросила на сцену симфонічний оркестр під керівництвом Т. Лисенко! У виконанні цього колективу прозвучали перша частина концерту №5 В’єтана для скрипки з оркестром ( соліст С. Вільчинський), Концерт для фортепіано з оркестром Сен-Санса (соліст І. Говорун) та Сен-Сансове “Рондо-капричіозо” (соло на скрипці Н. Пилатюк). Завершила звіт під несамовито шалені оплески публіки увертюра до опери Вагнера “Рієнці”, яку симфонічному оркестру допомагав готувати до концерту профе-
сор Ю. Луців.

Сьогодні на сцені філармонії знову виступатимуть учні ЛСМШІ ім. С. Крушельницької. Цього разу в програмі “Таланти III тисячоліття”, яку започаткував камерний ансамбль “Віртуози Львова” (художній керівник С. Бурко). Шостий з черги концерт цього проекту представляє скрипаля Ігоря Коцабу (Прелюдія і Алегро Ф. Крейслера), Андрія Остапчука (Концерт №1 для скрипки з оркестром В. А. Моцарта), лауреата міжнародного конкурсу Віталія Яремія (концерт для альта з оркестром Й. Х. Баха), лауреата міжнародного конкурсу Юрія Літуна (Концерт Й. Гайдна для гобоя з оркестром) та лауреата міжнародного конкурсу Тараса Демчишина (Концерт №1 для кларнета з оркестром К. М. фон Вебера).

POSTUP - ПОСТУП
№56 (714),
10-11 КВІТНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Весняні ігри опозиції

ПОГЛЯД
·У пошуках нового ворога
·Гірничим рятувальникам роботи не бракує
·Львівщина готується до повені
·Правила вуличної політики

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Дівчина потрапила під трамвай
·Нападника на кантори спіймано?
·Ювілярка мріє зробити місто кращим
·Банки почали довіряти селянам
·Молодь переймає традиції
·Відкрився ще один жіночий клуб
·КІЛЬКА СЛІВ

НАША СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·Що згуртує міську громаду?
·Доларова ін"єкція для Львова

ПОСТУП З КРАЮ
·Президент клястися не став
·Весняні ігри демократичної опозиції
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·У фіналі - Толедо та Гарсіа
·Боротьба за незалежність телеканалу
·Японська мафія і політика

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Місію виконати неможливо
·Енергетична приватизація у Чехії
·Європа спрощує тарифи
·СВІТ

АРТ-ПОСТУП
·Бути чотирнадцятим
·Мегаломанські фанаберії селюхів
·Українські пісенні старожитності
·Юні музиканти на філармонійній сцені

ЛИСТИ ДО ПОСТУПУ
·ШАНОВНА РЕДАКЦІЄ!

СПОРТ-ПОСТУП
·"Львівська Політехніка" у плей-оф гратиме з "Пульсаром"
·Несподівана традиція "Кайзерслаутерна"
·Африка ставить на коліна футбольну гордість України
·Подвиг "Мотора"

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Київські традиції - переконувати тих, хто давно вже переконаний
·Найпоширеніше у світі слово