BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 10-11 КВІТНЯ 2001 року |

Українські пісенні старожитності

ГАСТРОЛІ

Галина КАНАРСЬКА

Три роки тому, на фестивалі “Ярилові ігрища”, влаштованому театром
ім. Л. Курбаса, справжнім відкриттям став чернівецький театр “Голос” під керівництвом заслуженого діяча мистецтв України Петра Колісника. Голоси його вихованців летіли до львівських куполів, примушуючи перехожих зупинитися і прислухатись до всеохоплюючого співу.

Ці діти, здавалося, не втомлювались, вони готові були співати двадцять чотири години на добу. Їхня вистава “Українські пісенні старожитності”, в якій було поєднано два завершені обрядові дійства – весілля та Івана Купала – вражала.
Автентичний спів звучав у ній як одкровення, дитячі голоси летіли до нас сонячним промінням, лагідним і лукавим водночас. У цій виставі не було шаблонності етнографії, це була вистава як відкриття – відкриття і світу цих юних виконавців, і української пісні, яку, здавалося, ви чуєте вперше у своєму житі. Петро Колісник творив виставу, в якій відбувався майже непомітний вплив пісні на кожного виконавця і, відповідно, – кожного виконавця на пісню. Здається, що ще й досі ця пісня лунає в серці.

Фестивалю “Ярилові ігрища” не вдалося досягнути певної циклічності, але директор театру ім. Л. Курбаса вирішив зробити львів’янам великодній подарунок, запросивши театр “Голос” до Львова на гостьові вистави. Тож львів’ян 28 та 29 квітня чекає справжнє театральне свято з театром “Голос”.
На жаль, лише на два дні можуть чернівецькі гості вирватися до Львова, бо на більшість юних акторів чекає в понеділок навчання у школі та університеті.
Але за ці два дні вони намагатимуться показати нам, львів’янам, якомога більше вистав. Тож 28 квітня, у суботу, на сцені театру ім. Л. Курбаса на вас чекає зустріч із чернівецьким театром “Голос” (“Українські пісенні старожитності”): вистава, яка захопила львів’ян три роки тому, за цей час змінилася, бо фантазія Петра Колісника не дає йому спокою, підростають діти-актори, приходять нові, і ці віднайдені світи Колісник-режисер вплітає у своє творіння, тож на виставу варто прийти і тим глядачам, які її вже бачили, бо на них чекають нові відкриття. У цей же вечір театр “Голос” запросить львів’ян на виставу “Вино з трояндових пелюсток”, де поезія і проза Василя Симоненка переплітаються з оригінальною музичною канвою.

А тих, хто мріє про щось екзотичне на театральній сцені, запрошуємо 29 квітня, в неділю, на “фатальні пристрасті” театру “Голос”. Чернівецька критика ще ніяк не визначиться з останньою прем’єрою театру “Голос”, але черги за квитками свідчать про те, що театр приготував достойний подарунок до свого шестиліття, яке припало на початок березня.

Розповідь про виставу “Вино з трояндових пелюсток” мені вдалося почути влітку на відпочинку в Косові: двоє молодих людей захоплено розповідали про виставу своїм друзям. Тоді залишалось хіба що заздрісно поглядати на цих щасливих глядачів, а тепер і ми живемо у передчутті театрального свята.

POSTUP - ПОСТУП
№56 (714),
10-11 КВІТНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Весняні ігри опозиції

ПОГЛЯД
·У пошуках нового ворога
·Гірничим рятувальникам роботи не бракує
·Львівщина готується до повені
·Правила вуличної політики

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Дівчина потрапила під трамвай
·Нападника на кантори спіймано?
·Ювілярка мріє зробити місто кращим
·Банки почали довіряти селянам
·Молодь переймає традиції
·Відкрився ще один жіночий клуб
·КІЛЬКА СЛІВ

НАША СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·Що згуртує міську громаду?
·Доларова ін"єкція для Львова

ПОСТУП З КРАЮ
·Президент клястися не став
·Весняні ігри демократичної опозиції
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·У фіналі - Толедо та Гарсіа
·Боротьба за незалежність телеканалу
·Японська мафія і політика

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Місію виконати неможливо
·Енергетична приватизація у Чехії
·Європа спрощує тарифи
·СВІТ

АРТ-ПОСТУП
·Бути чотирнадцятим
·Мегаломанські фанаберії селюхів
·Українські пісенні старожитності
·Юні музиканти на філармонійній сцені

ЛИСТИ ДО ПОСТУПУ
·ШАНОВНА РЕДАКЦІЄ!

СПОРТ-ПОСТУП
·"Львівська Політехніка" у плей-оф гратиме з "Пульсаром"
·Несподівана традиція "Кайзерслаутерна"
·Африка ставить на коліна футбольну гордість України
·Подвиг "Мотора"

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Київські традиції - переконувати тих, хто давно вже переконаний
·Найпоширеніше у світі слово