BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 10-11 КВІТНЯ 2001 року |

КРАЙ

ТАРИФИ НА ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЮ ЗРОСТУТЬ?

Кабінет міністрів України на позачерговому засіданні минулої суботи схвалив постанову Національної комісії регулювання і енергетики (НКРЕ) про методику визначення тарифів на передачу електроенергії, повідомив перший віце-прем’єр Юрій Єхануров.

Як сказав віце-прем’єр Олег Дубина, прем’єр-міністр дав йому доручення узгодити з НКРЕ терміни впровадження нової методики.

Віце-прем’єри ухилилися від прямої відповіді на запитання, наскільки будуть підвищені тарифи для кінцевих споживачів після введення нової методики. “Там усе диференційоване настільки, що це неможливо описати”, — заявив Єхануров, нагадавши, що “з цим питанням ми зволікали і зволікали — воно порушувалося ще наприкінці минулого року”. “Це залежить від того, за скільки будуть продані обленерго,” — у свою чергу додав Дубина.

Голова Фонду державного майна Олександр Бондар також порадив не прив’язувати питання тарифів до процесу приватизації. “Це було просто одною з умов інвесторів. Це речі, не пов’язані між собою, і стосуються вони всіх обленерго,” — наголосив глава ФДМ.

Затвердження нової методики визначення тарифів на передачу електроенергії, яка забезпечить повернення інвестицій і прибуткову роботу обленерго, є одною з основних вимог учасників конкурсів з продажу обленерго. Нині середній тариф на передачу і постачання електроенергії в Україні становить близько 0,4 цента за 1 кВт/год.

КАДРОВІ ПЕРТУРБАЦІЇ В МІНПАЛИВЕНЕРГО

Міністр палива та енергетики Станіслав Сташевський поки що “не думав”, кого запропонувати на посаду свого першого заступника. Він вважає, що “кожна людина має право чинити і розпоряджатися так, як вважає за потрібне” і побажав Гайдуку великих успіхів на новій роботі.

Перший заступник міністра палива і енергетики України Віталій Гайдук подав заяву про відставку за власним бажанням. За словами Гайдука, його вчинок “не має протестного характеру”.

Коментуючи причини свого бажання піти у відставку, Гайдук повідомив, що не зможе “на 105%” допомогти вирішити проблем паливно-енергетичного комплексу з урахуванням нових функцій першого заступника міністра, визначених новопризначеним главою Мінпаливенерго Станіславом Сташевським. Водночас він наголосив, що погляди міністра на розв’язання проблем ПЕК не суперечать його власним.

УКРАЇНа В-МІНУС

Міжнародне рейтингове агентство Standard&Poor’s може присвоїти Україні борговий рейтинг на рівні В-мінус або навіть B. Такий прогноз дає французький банк Credit Agricole Indosuez (CAI) у своєму спеціальному огляді, присвяченому українським єврооблігаціям.

У цьому документі, складеному за підсумками візиту до Києва експертів банку 21-23 березня цього року та їхніх зустрічей з представниками міністерства фінансів України, зазначається, що Київ обговорює можливість присвоєння Україні рейтингу, який би відображав поліпшення економічної ситуації в країні.

На думку експертів CAI, нинішній рейтинг України на рівні Caa1, присвоєний агентством Moody’s в січні 2000 року, не відображає значного поліпшення макроекономічних показників країни і поновлення її міжнародного фінансування наприкінці минулого року після 15-місячної перерви.

На початку цього року агентство Moodys висловило сумніви в здатності і готовності України обслуговувати свої борги. Таким чином, воно аргументувало збереження для України одного з найнижчих кредитних рейтингів Caa1 з негативною перспективою, у тимчасовому проміжку від 18 до 24 місяців.

POSTUP - ПОСТУП
№56 (714),
10-11 КВІТНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Весняні ігри опозиції

ПОГЛЯД
·У пошуках нового ворога
·Гірничим рятувальникам роботи не бракує
·Львівщина готується до повені
·Правила вуличної політики

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Дівчина потрапила під трамвай
·Нападника на кантори спіймано?
·Ювілярка мріє зробити місто кращим
·Банки почали довіряти селянам
·Молодь переймає традиції
·Відкрився ще один жіночий клуб
·КІЛЬКА СЛІВ

НАША СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·Що згуртує міську громаду?
·Доларова ін"єкція для Львова

ПОСТУП З КРАЮ
·Президент клястися не став
·Весняні ігри демократичної опозиції
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·У фіналі - Толедо та Гарсіа
·Боротьба за незалежність телеканалу
·Японська мафія і політика

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Місію виконати неможливо
·Енергетична приватизація у Чехії
·Європа спрощує тарифи
·СВІТ

АРТ-ПОСТУП
·Бути чотирнадцятим
·Мегаломанські фанаберії селюхів
·Українські пісенні старожитності
·Юні музиканти на філармонійній сцені

ЛИСТИ ДО ПОСТУПУ
·ШАНОВНА РЕДАКЦІЄ!

СПОРТ-ПОСТУП
·"Львівська Політехніка" у плей-оф гратиме з "Пульсаром"
·Несподівана традиція "Кайзерслаутерна"
·Африка ставить на коліна футбольну гордість України
·Подвиг "Мотора"

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Київські традиції - переконувати тих, хто давно вже переконаний
·Найпоширеніше у світі слово