BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 10-11 КВІТНЯ 2001 року |

У фіналі - Толедо та Гарсіа

ПЕРУ

Юрій ГАНУЩАК

У неділю, 8 квітня, у Перу обирали президента. Згідно з результатами, оприлюдненими виборчою комісією країни, перуанці не змогли з першої спроби визначитися, хто ж має вивести країну з політичної та економічної кризи, яка поглибилася за більш ніж 10-річне правління Альберто Фухіморі.

До другого туру виборів, який відбудеться за місяць, пройшло двоє кандидатів – 55-річний Алехандро Толедо (36% голосів), у якого в травні минулого року шляхом фальсифікації “вкрав” перемогу Фухіморі, та 50-річний Алан Гарсія (24,3% голосів) – президент Перу у 1985-1990 роках. Перша в історії країни жінка-кандидат на пост глави держави – 41-річна Лурдес Флорес Нано (22,8% голосів) – розташувалася на почесному третьому місці, але до наступного туру не пробилася.

Нагадаємо, що це дострокові вибори президента Перу. Їх оголосили після того, як у листопаді минулого року парламент прийняв відставку Фухіморі, замішаного у ряді корупційних скандалів навколо найвищих посадових осіб держави.
Найгучніший з них має стосунок до колишнього шефа таємної поліції країни Владіміро Монтесіноса. Цього “перуанського Лазаренка” і наближених до нього осіб звинувачують у присвоєнні близько одного мільярда доларів державних коштів. Зараз Монтесінос, згідно з чутками, якими рясніють латино-американські ЗМІ, зробив пластичну операцію на обличчі і переховується у Венесуелі.

У колишнього головного контррозвідника добрі зв’язки із військовими цієї країни, які там при владі. Сам Фухіморі також покинув країну, якою керував ціле десятиліття, і зараз знаходиться у Японії, звідки походять його батьки.
Подейкують навіть, що екс-диктатор відкрив у країні предків власний ресторан.

Корупція у владних структурах Перу при Фухіморі пустила глибокі корені, тож викорінити її буде не легко будь-кому з переможців президентських перегонів (звісно ж, якщо переможець вважатиме за потрібне це робити).

А поки що політологи намагаються оцінити шанси на перемогу кандидатів, які вийшли до другого туру. Попри відрив Алехандро Толедо у 12% голосів, гарантувати йому перемогу не наважується ніхто. Хоча шанси цього індіанця з дипломом доктора економіки Стенфордського університету США, який очолював рух опору диктатурі Альберто Фухіморі, оцінюється вище.

Вважається, що на минулих виборах у травні 2000 р. Фухіморі нечесним шляхом, сфальсифікувавши результати, позбавив Толедо заслуженої перемоги, тож багато виборців дотримується думки, що вже й цієї причини досить, щоб він зайняв президентський пост.

Для багатьох оглядачів вихід Алана Гарсія, який лише в листопаді минулого року повернувся до країни після восьми років вимушеного остракізму, виявився цілковитою несподіванкою.

Він, нагадаємо, уже займав пост глави держави у 1985-1990 рр., причому невдало. З його правлінням пов’язують гіперінфляцію у Перу, значне скорочення обсягів виробництва, процвітання корупції у владних ешелонах. Проте зараз антиімперіалістична демагогія та популістські заяви принесли Гарсія славу народного трибуна, а з нею – майже чверть голосів виборців.

Тож, попри перевагу Толедо над Гарсія, уся боротьба за крісло президента Перу ще попереду, і схоже, що долю перемоги вирішуватимуть виборці, які в неділю голосували за Лурдес Флорес.

POSTUP - ПОСТУП
№56 (714),
10-11 КВІТНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Весняні ігри опозиції

ПОГЛЯД
·У пошуках нового ворога
·Гірничим рятувальникам роботи не бракує
·Львівщина готується до повені
·Правила вуличної політики

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Дівчина потрапила під трамвай
·Нападника на кантори спіймано?
·Ювілярка мріє зробити місто кращим
·Банки почали довіряти селянам
·Молодь переймає традиції
·Відкрився ще один жіночий клуб
·КІЛЬКА СЛІВ

НАША СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·Що згуртує міську громаду?
·Доларова ін"єкція для Львова

ПОСТУП З КРАЮ
·Президент клястися не став
·Весняні ігри демократичної опозиції
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·У фіналі - Толедо та Гарсіа
·Боротьба за незалежність телеканалу
·Японська мафія і політика

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Місію виконати неможливо
·Енергетична приватизація у Чехії
·Європа спрощує тарифи
·СВІТ

АРТ-ПОСТУП
·Бути чотирнадцятим
·Мегаломанські фанаберії селюхів
·Українські пісенні старожитності
·Юні музиканти на філармонійній сцені

ЛИСТИ ДО ПОСТУПУ
·ШАНОВНА РЕДАКЦІЄ!

СПОРТ-ПОСТУП
·"Львівська Політехніка" у плей-оф гратиме з "Пульсаром"
·Несподівана традиція "Кайзерслаутерна"
·Африка ставить на коліна футбольну гордість України
·Подвиг "Мотора"

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Київські традиції - переконувати тих, хто давно вже переконаний
·Найпоширеніше у світі слово