BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 10-11 КВІТНЯ 2001 року |

Президент клястися не став

Опозиція готується не до переговорів, а до нових акцій протесту

ПІКЕТ

Наталя ПАВЛЮКОВА, Львів, Дмитро ШУРХАЛО, Київ© ПОСТУП
Учора о 15.00 у Києві під стіни Адміністрації Президента України підійшли учасники “Походу правди”, що був організований громадським комітетом опору “За правду!”. Маніфестанти вимагали, щоби Леонід Кучма поклявся на Конституції України в тому, що він не замовляв убивства журналіста Георгія Ґонґадзе. Таким чином, на думку опозиціонерів, буде нарешті реалізовано заяву Президента, що він ладен поклястися на Конституції у непричетності до замовлення вбивства журналіста, і доведено, що Леонід Кучма – не голослівний глава держави. ”Кучмі було б надзвичайно вигідно сюди вийти, – сказав один з лідерів Громадського комітету опору “За правду” Тарас Чорновіл, – тоді б він дістав серйозний аут у виступах проти нього. Президент щомиті робить неадекватні кроки. Він не координує не тільки ситуацію в державі, але й своїх власних слів та вчинків”.

Акція розпочалася ще в п’ятницю з того, що “заправдівці” надіслали листа Президентові з повідомленням про свої наміри та проханням вийти до них. Уже в понеділок розпочався похід. Спочатку відбувся інформаційний мітинг та роздача листівок по вузах. За словами організаторів, загалом було охоплено близько 16 навчальних закладів, а щодо кількості учасників походу, то інформація офіційних джерел та очевидців є дуже різною. Так, за повідомленням агентства “Інтерфакс”, участь у поході взяло близько тисячі студентів.

Очевидці стверджують, що учасників акції було принаймні в чотири рази більше. У багатьох навчальних закладах представники адміністрації вузу закликали студентів не полишати аудиторії. Як розповів співкоординатор комітету “За правду!” Сергій Бащук, в одному з вузів викликали міліцію.

Реакція правоохоронців була досить несподіваною. “Вони приїхали, подивились, що роздаються листівки, і попросили, щоб не залишали після себе сміття, – говорить Сергій Бащук, – а потім порадили зважати на те, щоби до колони не приєднались провокатори, – і побажали успіху”. Львівських учасників акції “пасли” від самого вокзалу – тільки у тунелі, що веде до колій, працювало дві відеокамери. У поїзді “Трускавець-Київ” двоє працівників транспортної міліції попросили провідника скласти список усіх пасажирів, які сіли у Львові і їдуть до Києва.

А взагалі, кажуть, що міліція поводиться аж надто обережно. На думку Сергія Бащука, події місячної давності таки далися взнаки. Особливо після обіцянки комітету “За правду!”, що якби сталося щось подібне, студенти будуть 9 числа кожного місяця приїжджати до Києва. Заступник начальника головного управління міністерства внутрішніх справ у м. Києві Олександр Савченко оцінив кількість учасників акції протесту у 350-400 чоловік, а кількість міліціонерів, що забезпечували порядок, і того менше. Зі спецкором “Поступу” розмовляти взагалі не став і теж побажав успіху. Що ж до кількості правоохоронців, то тільки в одному парку біля Верховної Ради стояло сім автобусів з міліцією.

Колона почала рух від Червоного корпусу Київського державного університету.

Далі маршрут пролягав Хрещатиком, а потім – вгору до Адміністрації Президента. Сергій Смірнов, прес-секретар громадського комітету опору “За правду!”, розповів із місця події: “Мітинг на Банковій тривав близько півгодини. Виступили лідери “Походу правди”, а всі учасники хором прочитали статті з Конституції про права людини”. І саме за цей час учасники акції зрозуміли, що Президент не вийде і клятви не даватиме. На згадку про себе для Президента було залишено чернетку ще одного листа, який розпочинався словами: “Я, Леонід Кучма, подаю у відставку...”.

Тому вже 10 квітня студенти також збираються провести акцію “За Україну без Кучми і олігархів”, яка відбудеться біля Верховної Ради, а також мітинг на Софійській площі.

POSTUP - ПОСТУП
№56 (714),
10-11 КВІТНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Весняні ігри опозиції

ПОГЛЯД
·У пошуках нового ворога
·Гірничим рятувальникам роботи не бракує
·Львівщина готується до повені
·Правила вуличної політики

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Дівчина потрапила під трамвай
·Нападника на кантори спіймано?
·Ювілярка мріє зробити місто кращим
·Банки почали довіряти селянам
·Молодь переймає традиції
·Відкрився ще один жіночий клуб
·КІЛЬКА СЛІВ

НАША СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·Що згуртує міську громаду?
·Доларова ін"єкція для Львова

ПОСТУП З КРАЮ
·Президент клястися не став
·Весняні ігри демократичної опозиції
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·У фіналі - Толедо та Гарсіа
·Боротьба за незалежність телеканалу
·Японська мафія і політика

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Місію виконати неможливо
·Енергетична приватизація у Чехії
·Європа спрощує тарифи
·СВІТ

АРТ-ПОСТУП
·Бути чотирнадцятим
·Мегаломанські фанаберії селюхів
·Українські пісенні старожитності
·Юні музиканти на філармонійній сцені

ЛИСТИ ДО ПОСТУПУ
·ШАНОВНА РЕДАКЦІЄ!

СПОРТ-ПОСТУП
·"Львівська Політехніка" у плей-оф гратиме з "Пульсаром"
·Несподівана традиція "Кайзерслаутерна"
·Африка ставить на коліна футбольну гордість України
·Подвиг "Мотора"

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Київські традиції - переконувати тих, хто давно вже переконаний
·Найпоширеніше у світі слово