BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 10-11 КВІТНЯ 2001 року |

Доларова ін"єкція для Львова

Шанси отримати американські кошти на реформування комунального господарства у нашого міста доволі великі

РЕФОРМА

Іванка ПОПОВИЧ© ПОСТУП
Міністр економіки України Василь Роговий і директор місії американського Агентства з міжнародного розвитку (США) Кристофер Краулі
30 березня цього року в Києві підписали меморандум про взаєморозуміння між урядами України і США щодо участі в заходах стосовно реформування тарифів на комунальні послуги і реструктуризації комунальних підприємств в Україні.

“Я вважаю, що Львівщина як найбільша з областей Західної України має великі шанси потрапити в перелік тих областей України, де буде запроваджено реформування комунальних підприємств”, – повідомив “Поступові” Василь Роговий. За його словами, основна мета підписаного меморандуму – надання Україні допомоги в підвищенні якості комунальних послуг. “Це стосується тепла, води, відведення стічних вод, одним словом, – усіх комунальних послуг, яких надають міським споживачам, – говорить Василь Роговий. – З цією метою, як відзначається в меморандумі, необхідно насамперед удосконалити чинне законодавство, що регулює надання комунальних послуг і питання реструктуризації комунальних підприємств для поліпшення їхнього фінансового становища”.

На превеликий жаль, керівники львівських комунальних служб і досі не чули про підписаний меморандум і пояснюють це тим, що в більшості випадків офіційні документи такого типу надходять зі значним затриманням.

Підписаний документ передбачає участь у проекті Мінекономіки, Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики (Держбуд), низки українських міст та підрядної організації, яку найме АМР США. Також АМР США підпише окремий меморандум про взаєморозуміння з українськими містами, які братимуть участь у цих заходах після того, як їх виберуть у процесі конкурсного відбору. Ці заходи провадитимуться у співпраці із Міжвідомчою комісією з реалізації реформи житлово-комунального господарства, Міністерством фінансів, Національною комісією з регулювання електроенергетики, Держкомітетом з енергозбереження, Антимонопольним комітетом, комітетами Верховної Ради з питань самоврядування, бюджету та паливно-енергетичного комплексу, Асоціацією міст України, Асоціацією підприємств теплокомуненерго, Центром підтримки житлово-муніципальної реформи та організаціями захисту прав споживачів. Ці заходи сприятимуть реформуванню законодавчої та нормативної бази, яка регулює надання комунальних послуг та діяльність підприємств теплокомуненерго і водоканалів.

Передбачені в меморандумі заходи розраховані на п’ять років (2000-
2005 роки) і здійснюватимуться у два етапи. На першому етапі (2000-2002 роки) увага буде зосереджена на співпраці між урядом України й організаціями-донорами з метою реформування нормативно-правової бази, що регламентує комунальні послуги і встановлення тарифів, відпрацювання тарифної методології і поліпшення тепло- і водопостачання споживачам із низьким рівнем доходів шляхом адресних програм дотацій. На місцевому рівні планується провести навчання і подавати технічну допомогу тим пілотним містам, які будуть визначені відразу після підписання меморандуму, для поліпшення роботи їхніх комунальних підприємств, підвищення енергоефективності системи, випробування тарифної методології. Другий етап (2003-2005 роки) передбачає поширення досвіду, набутого під час реалізації першого етапу, в інших містах України. Матеріальні цінності, які необхідно буде ввозити в Україну в рамках цих заходів, включатимуть персональні комп’ютери, програмне забезпечення, телекомунікаційне обладнання та інше необхідне обладнання й інструменти. Крім цього, необхідно буде придбати різне енергоефективне обладнання (насоси, вимірювачі витрат води й тепла, прилади для вимірювання тиску, лічильники споживання води та електроенергії) для міст, які будуть вибрані для участі в цих угодах.

POSTUP - ПОСТУП
№56 (714),
10-11 КВІТНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Весняні ігри опозиції

ПОГЛЯД
·У пошуках нового ворога
·Гірничим рятувальникам роботи не бракує
·Львівщина готується до повені
·Правила вуличної політики

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Дівчина потрапила під трамвай
·Нападника на кантори спіймано?
·Ювілярка мріє зробити місто кращим
·Банки почали довіряти селянам
·Молодь переймає традиції
·Відкрився ще один жіночий клуб
·КІЛЬКА СЛІВ

НАША СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·Що згуртує міську громаду?
·Доларова ін"єкція для Львова

ПОСТУП З КРАЮ
·Президент клястися не став
·Весняні ігри демократичної опозиції
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·У фіналі - Толедо та Гарсіа
·Боротьба за незалежність телеканалу
·Японська мафія і політика

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Місію виконати неможливо
·Енергетична приватизація у Чехії
·Європа спрощує тарифи
·СВІТ

АРТ-ПОСТУП
·Бути чотирнадцятим
·Мегаломанські фанаберії селюхів
·Українські пісенні старожитності
·Юні музиканти на філармонійній сцені

ЛИСТИ ДО ПОСТУПУ
·ШАНОВНА РЕДАКЦІЄ!

СПОРТ-ПОСТУП
·"Львівська Політехніка" у плей-оф гратиме з "Пульсаром"
·Несподівана традиція "Кайзерслаутерна"
·Африка ставить на коліна футбольну гордість України
·Подвиг "Мотора"

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Київські традиції - переконувати тих, хто давно вже переконаний
·Найпоширеніше у світі слово