BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 10-11 КВІТНЯ 2001 року |

Банки почали довіряти селянам

АПК

Іванка ПОПОВИЧ

“Обсяг кредитних ресурсів, наданих комерційними банками українським сільгоспвиробникам для проведення весняної посівної кампанії, станом на
1 квітня становить 1,1 млрд. грн., – повідомив журналістам на прес-конференції перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Ярослав Гадзало. – Своєю чергою, Львівщина отримає кредитів на 57 мільйонів гривень. На сьогодні сільськогосподарських товаровиробників уже прокредитовано на 29,4 мільйона гривень. Треба зазначити, що є області, котрі отримають більші кредити, але ці суми є обґрунтованими і пропорційними до обсягів угідь та можливостей цих областей. Скажімо, наші найближчі сусіди – Івано-Франківська, Рівненська й Тернопільська області отримають у порівнянні з нами значно менший кредит”.

Позитивною тенденцією Ярослав Гадзало назвав той факт, що цього року керівництва львівських та регіональні представництва українських банків самі звертаються із пропозиціями про надання кредитів аграріям. На його думку, це зумовлено тим, що стовідсотково повернуто усі минулорічні кредити, а це сприяє довірі банків до аграрного сектора.

Ярослав Гадзало зазначив, що уряд України продовжив практику кредитування аграріїв за пільговою схемою, а це передбачає компенсацію дисконтної ставки Національного банку України за кредитами у розмірі 50-70%. Згідно із прогнозами спеціалістів Мінагрополітики, дія механізму пільгового кредитування дозволить у 2001 році залучити в аграрний сектор додатково 2,5-3 млрд. грн.

Однією з умов кредитування є той факт, що кошти можуть бути використані лише на придбання паливно-мастильних матеріалів, мінеральних добрив та запасних частин до необхідної техніки і в жодному разі не на заробітну плату чи придбання нової техніки. А для молокозаводів та м’ясокомбінатів лише на закупівлю сировини. І хоча випадків нецільового використання є надзвичайно мало, все ж створено спеціальну комісію, що контролює використання цих кредитів.

Також Ярослав Гадзало заторкнув одну із найболючіших проблем у сільськогосподарському секторі – контроль за ввозом в область імпортного м’яса та завозу живого поголів’я. “Ще минулого року ми закупили сучасну лабораторію, котра коштувала 500 тисяч гривень, щоби мати можливість робити цілу низку аналізів, – говорить Ярослав Гадзало. – Також посилили контроль на митницях та м’ясокомбінатах за сировиною, що використовується для виготовлення продукції, і запровадили масові щеплення худоби. Я хочу наголосити, що у Львівській області ветеринарна служба, що здійснює цей контроль, є висококваліфікованою, і це визнали навіть міжнародні ветеринарні служби, з якими ми співпрацюємо”.

POSTUP - ПОСТУП
№56 (714),
10-11 КВІТНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Весняні ігри опозиції

ПОГЛЯД
·У пошуках нового ворога
·Гірничим рятувальникам роботи не бракує
·Львівщина готується до повені
·Правила вуличної політики

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Дівчина потрапила під трамвай
·Нападника на кантори спіймано?
·Ювілярка мріє зробити місто кращим
·Банки почали довіряти селянам
·Молодь переймає традиції
·Відкрився ще один жіночий клуб
·КІЛЬКА СЛІВ

НАША СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·Що згуртує міську громаду?
·Доларова ін"єкція для Львова

ПОСТУП З КРАЮ
·Президент клястися не став
·Весняні ігри демократичної опозиції
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·У фіналі - Толедо та Гарсіа
·Боротьба за незалежність телеканалу
·Японська мафія і політика

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Місію виконати неможливо
·Енергетична приватизація у Чехії
·Європа спрощує тарифи
·СВІТ

АРТ-ПОСТУП
·Бути чотирнадцятим
·Мегаломанські фанаберії селюхів
·Українські пісенні старожитності
·Юні музиканти на філармонійній сцені

ЛИСТИ ДО ПОСТУПУ
·ШАНОВНА РЕДАКЦІЄ!

СПОРТ-ПОСТУП
·"Львівська Політехніка" у плей-оф гратиме з "Пульсаром"
·Несподівана традиція "Кайзерслаутерна"
·Африка ставить на коліна футбольну гордість України
·Подвиг "Мотора"

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Київські традиції - переконувати тих, хто давно вже переконаний
·Найпоширеніше у світі слово