BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 10-11 КВІТНЯ 2001 року |

У пошуках нового ворога

Учасники львівського мітингу на підтримку Віктора Ющенка розділилися на ворогів Кучми і ворогів Мороза

ОПОЗИЦІЯ

Ксенія ЗАГОРОДНЮК

Минулої неділі у Львові на площі перед пам’ятником Тарасові Шевченкові відбулася заздалегідь планована акція на підтримку прем’єр-міністра України Віктора Ющенка. Мітинг, на який прийшло орієнтовно 5-7 тисяч львів’ян, було організовано обласними організаціями партій УНР та СНПУ, однак приєднатися до нього вирішили й учасники Громадських Комітетів “Україна без Кучми!” та “За правду!” і кілька лідерів Форуму національного порятунку, як-от: Зореслава Ромовська, Тарас Стецьків, Тарас Чорновіл та інші.

Ця акція стала логічним завершенням регіонального етапу програми захисту прем’єр-міністра, на якого, попри все, опозиція покладає великі надії, і якому в процесі парламентських слухань, запланованих на 17-19 квітня, загрожує відставка. Однак під час недільних виступів окремих опозиціонерів чітко простежувалася й інша, трохи несподівана мета зібрання – засудити дії, слова і вчинки лідера Соціалістичної партії, народного депутата Олександра Мороза. Критичні випади в бік Олександра Олександровича дозволили собі голова ЛОО УНР Олекса Гудима та лідер СНПУ Олег Тягнибок, які згодом пояснили свою позицію журналістам тим, що переконані в тому, що у Верховній Раді Мороз голосуватиме за відставку Ющенка. Мовляв, почитайте програму його партії і вам усе стане зрозуміло.

Натомість один із лідерів опозиційного руху Тарас Стецьків, який теж брав участь у мітингу, в інтерв’ю радіо “Свобода” сказав, що Гудима і Тягнибок, виголошуючи, замість антикучмівських, антиморозівські гасла, виконували пряме замовлення влади, для якої розкол об’єднаної опозиції є чи не найлегшим виходом із кризового стану. “Це виглядало як заздалегідь спланована спроба під час акції на підтримку Ющенка провести контракцію проти Мороза. З Олександра Олександровича хотіли зробити вівцю для ритуального заклання, але їм це не вдалося, – люди не сліпі і не глухі. Вони чітко стоять на позиціях за Ющенка і проти Кучми...”, – прокоментував ситуацію “Поступові” заступник голови партії “Батьківщина” Олег Білорус, який спеціально приїхав до Львова для участі в мітингу.

Як би там не було, основна мета недільного мітингу – виявити загальну підтримку регіону до курсу, який провадить Віктор Ющенко, й до нього особисто – залишилася незмінна. Усі виступаючі зосередилися на достоїнствах “першого в історії незалежної України ефективного прем’єра” й закликали львів’ян долучитися до тих акцій на його захист, які відбудуться 17 та 19 квітня (у день звіту уряду у ВРУ та в день голосування з цього звіту народних депутатів) у столиці. При цьому організаторів “програми захисту прем’єра” абсолютно не кремпує той факт, що сам Віктор Андрійович уже кілька разів публічно визнав таку їхню діяльність радше шкідливою, ніж корисною для себе.
“Політика – складний лабіринт. Ющенко тепер балансує на межі прямого конфлікту з Президентом, і коли він каже, що своєю підтримкою ми йому шкодимо, то, значить, він так мусить казати. Але ми підтримуватимемо його навіть тоді, коли він нам це заборонить”, – заявив Олег Білорус, який, до речі, вважає “словесною анестезією” і “чистим лукавством” слова Леоніда Кучми про те, що він зробить усе від нього залежне, щоби не допустити відставки Ющенка. “Якби Кучма справді був на стороні нинішнього прем’єра, то просто відхилив би слухання звіту уряду на той час, коли політична криза в Україні була б вичерпана”, – сказав він.

POSTUP - ПОСТУП
№56 (714),
10-11 КВІТНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Весняні ігри опозиції

ПОГЛЯД
·У пошуках нового ворога
·Гірничим рятувальникам роботи не бракує
·Львівщина готується до повені
·Правила вуличної політики

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Дівчина потрапила під трамвай
·Нападника на кантори спіймано?
·Ювілярка мріє зробити місто кращим
·Банки почали довіряти селянам
·Молодь переймає традиції
·Відкрився ще один жіночий клуб
·КІЛЬКА СЛІВ

НАША СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·Що згуртує міську громаду?
·Доларова ін"єкція для Львова

ПОСТУП З КРАЮ
·Президент клястися не став
·Весняні ігри демократичної опозиції
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·У фіналі - Толедо та Гарсіа
·Боротьба за незалежність телеканалу
·Японська мафія і політика

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Місію виконати неможливо
·Енергетична приватизація у Чехії
·Європа спрощує тарифи
·СВІТ

АРТ-ПОСТУП
·Бути чотирнадцятим
·Мегаломанські фанаберії селюхів
·Українські пісенні старожитності
·Юні музиканти на філармонійній сцені

ЛИСТИ ДО ПОСТУПУ
·ШАНОВНА РЕДАКЦІЄ!

СПОРТ-ПОСТУП
·"Львівська Політехніка" у плей-оф гратиме з "Пульсаром"
·Несподівана традиція "Кайзерслаутерна"
·Африка ставить на коліна футбольну гордість України
·Подвиг "Мотора"

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Київські традиції - переконувати тих, хто давно вже переконаний
·Найпоширеніше у світі слово