| Головна сторінка | INDEX 10-11 КВІТНЯ 2001 року |

Подвиг "Мотора"

ГАНДБОЛ

Ольга ФОК

Кубок кубків. Матч-відповідь. Запоріжжя.

“Мотор” (Україна) — “Сілкотуб” (Румунія) — 28:17 (результат першого матчу 20:29).

Мало хто в Україні вірив, що після першої незаслужено великої поразки у Румунії український клуб зможе ліквідувати різницю у дев’ять м’ячів.

Нагадаємо, що в Румунії македонські судді та молдавський інспектор у другому таймі просто “знищили” “Мотор” постійними вилученнями та суддівськими помилками. На щастя, справедливість взяла гору.

У матчі в Запоріжжі вже не було ані упередженого суддівства, ані молдавського інспектора. І це відразу дало свої результати. Румунки вже не виглядали такими впевненими у своїй загальній перемозі. Та все ж таки перевага у дев’ять м’ячів давала їм шанс. Однак вони його так і не використали. А от дівчата Леоніда Євтушенка, немов ураган, знесли румунський захист. Причому після першого тайму українки перемагали з різницею лише у два м’ячі – 14:12.

Але те, що сталося у другому таймі, румунки пам’ятатимуть усе життя. Інколи румунські гандболістки не розуміли, що коїться на майданчику, чому вони нічого не можуть вдіяти. Не допомагали ні тайм-аути їхнього наставника, ні умовляння суддів. Цього разу “халява” румункам не пройшла. Так і не отямившись від фантастичної гри українок, румунки загалом здобули у другому таймі “аж” п’ять м’ячів, тоді як українки — чотирнадцять. Зрозуміло, що з такою грою “Сілкотубу” залишалося лише констатувати свою беззаперечну поразку.

Що ж, схоже, що тріумф українських ігрових видів спорту триває. Проте тепер це вже не лише успіхи національних збірних, а й окремих клубів. Після волейбольного дива “Динамо-Дженстра” ми маємо гандбольне чудо “Мотора”. Хоча, звичайно, не могло б бути цього успіху, якби запоріжанок не очолював Леонід Євтушенко — такий собі маленький Ігор Турчин, який уже знає, як здобувати великі перемоги. І тепер “Мотору” залишилося зробити лише один найважливіший крок — здобути Кубок кубків. До речі, у фіналі українкам протистоятиме “Нурдстарнд” з Норвегії, який у півфіналі за сумою двох матчів здолав французький “Безансон”.

А у фіналі Ліги чемпіонів зустрінуться “Виборг” (Данія) та “Крім” (Словенія), а у Кубку Європейської гандбольної федерації – “Подравка” (Хорватія) та “Монтекс” (Польша).

Чемпіонат України. Жінки. Вища ліга “А”

“Галичанка” (Львів) — “Транспортник” (Бровари) — 28:28
6 квітня. Львів. Палац спорту “Будівельник”. 200 глядачів.

Найрезультативніша у “Галичанки” Ганна Якова – 18 м’ячів.
“Галичанка” — “Транспортник” — 28:25

7 квітня. Львів. Палац спорту “Будівельник”. 250 глядачів.

Найрезультативніша у “Галичанки” Ганна Якова — 14 м’ячів.

Цей матч мав надзвичайну вагу для обох команд, адже визначав фаворита у боротьбі за бронзові нагороди. Забігаючи наперед, зазначу, що у двох матчах майже все зробила одна гандболістка – Ганна Якова. Уявляєте, у першому матчі Ганна сама закинула 18 м’ячів, тоді як усі інші гандболістки львівського клубу — “аж” 10 м’ячів! А ще кажуть, що один у полі не воїн... Як бачимо, всяке буває. До речі, у першій зустрічі господарки були за крок від поразки.

Адже протягом усієї зустрічі команда з Броварів була попереду. Та наприкінці матчу господарки таки врятували нічию. А вже наступного дня львів’янки здобули таку бажану перемогу. Схоже, Львів знову має шанс отримати нагороди в ігрових видах спорту. А поки що лідером чемпіонату є “Спартак” (до речі, через участь “Мотора” у матчі Кубка Кубків зустріч між лідерами українського гандболу була перенесена), який має в активі 44 очки, 2. “Мотор” — 36, 3. “Галичанка” — 29, 4. ”Транспортник” — 26. Наступний свій матч “Галичанка” проведе у Львові 20 та 21 квітня проти “Мотора”.