BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 7-8 КВІТНЯ 2001 року |

Ахмад Шах Масуд - у Європарламенті

АФГАНІСТАН

Мирослав ПЕРУН

Ахмад Шах Масуд, лідер Північного альянсу – коаліції, що протистоїть афганському рухові “Талібан”, виступив перед Європейським парламентом у Страсбурзі і закликав надати очолюваній ним коаліції допомогу.

Він також зустрівся з комісаром ЄС із зовнішніх зв’язків Крісом Паттеном.
Перед тим Масуд відвідав Париж, де провів переговори з міністром закордонних справ Франції Юбером Ведріном. Своєю чергою, рух “Талібан” засудив країни Західної Європи за прийом Масуда. На їхню думку, підтримка Масуда іноземними державами призведе лише до подальшого загострення ситуації в Афганістані.

Досі Ахмад Шах Масуд відвідував лише країни Центральної Азії та Іран. Однак варварські дії “Талібану”, який наказав знищити в Афганістані сотні пам’яток доісламської культури, змусили європейців діяти активніше. Те, що партнером для діалогу з європейцями було обрано саме Масуда, не випадково. Він володіє реальною силою і спроможний протистояти талібам – протягом минулої зими йому вдалося сформувати регулярну армію чисельністю 20 тисяч осіб.

З часу, коли сили Масуда у 1996 р. були вибиті з Кабула, “Талібан” почав свій переможний наступ, захопивши понад 90 відсотків території Афганістану. Раніше Франція утримувалася від контактів із Масудом. Але тепер Париж зробив ставку саме на Ахмад Шаха Масуда, за яким за мужність у боротьбі проти радянських військ закріпилося прізвисько “пандшерського лева”. Голова Європейського парламенту, француженка Ніколь Фонтен заявила, що Франція повинна надати підтримку тим силам в Афганістані, які чинять опір фанатикам-талібам. Після зустрічі з Ахмад Шах Масудом вона назвала афганський рух “Талібан” загрозою для всього регіону і зажадала від Пакистану припинення надання йому допомоги.

Останнім часом поширилася інформація про те, що сили антиталібської коаліції мають намір розгорнути широкі бойові дії. Відповідно до цих планів, повстання розпочнеться відразу в кількох районах країни. За неофіційними даними, бої в Афганістані між військовими формуваннями “Північного альянс у” і рухом “Талібан” розпочалися уже тиждень тому. Силам “Талібану” цього року конче необхідно здобути перемогу над Масудом, вони змушені також поспішати у зв’язку із введенням у дію санкцій ООН.

Європа дуже пильно стежить за Афганістаном ще з тієї причини, що там, під захистом “Талібану”, переховується терорист номер один у світі Осама Бін Ладен. До речі, минулого четверга спецпідрозділи італійської поліції заарештували 5 осіб і розшукують ще п’ятьох громадян Алжиру і Тунісу, яких підозрюють у причетності до терористичної організації, що підпорядковується цьому мільярдеру зі Саудівської Аравії. За даними італійської влади, заарештована група іноземців, що працювала недалеко від міста Мілана, стояла за проваленим терактом у Страсбурзі, який планувався наприкінці минулого року, а також готувала теракт проти посольства США в Римі в січні цього року.
На думку спеціалістів, політичний центр цих груп, які фінансує Осама Бін Ладен, розташований в Алжирі, оперативний центр – у Лондоні, а організаційне ядро зосереджувалося в Італії. Подібні акції поліція провела одночасно й у Німеччині, Англії, Франції та Бельгії.

POSTUP - ПОСТУП
№55 (713),
7-8 КВІТНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Новий фаворит Кремля?
·У Львові зафіксовано першу смерть від "коров"ячого сказу"

ПОГЛЯД
·Михайло Гладій: Я за правду
·Фортеця в облозі

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Дітям бракує грошей
·Василь Куйбіда розчарований "професіоналізмом" своїх підлеглих
·Мерія хоче 24 млн. USD
·Оригінальні маршрутки для Львова
·КІЛЬКА СЛІВ

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Україну спробували налякати
·Левко Лук"яненко: Ми разом з соціалістами, бо ми проти Кучми
·Серед опозиції з"явилися "диверсанти"?

ПОСТУП У СВІТ
·Ахмад Шах Масуд - у Європарламенті
·Ізральтяни стають агресивнішими
·Морі таки подав у відставку
·Безкоштовна вища освіта - для всіх
·СВІТООГЛЯД

ЗДОРОВИЙ ПОСТУП
·Якщо збільшився лімфовузол?
·Життя після години смерті
·Підступність герпетичної інфекції
·У єгипетської мумії виявили... протез
·Віагра може викликати сліпоту

ПОСТУП НАУКИ І ТЕХНОЛОГІЙ
·Британія ловитиме вітра в морі
·Космічні кроки України
·"Неправильний" матеріал
·Найбагатша мумія

МЕДІАТЕХНОЛОГІЇ В ПОСТУПІ
·Міккі-Маус на службі у Геббельса
·"Великий Брат" проти "Двох Світів"

ПОСТУП В ІСТОРІЮ
·Мирон Кордуба як політик державницького напрямку
·Світ театру Бориса Романицького

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Таліби розпродують Будд у розсип
·Святкування року Верді: політика та страйк
·Викраденого Ренуара знайшли випадково
·Чорно-білий фовізм
·"Фенікс" підпалили навмисно

СПОРТ-ПОСТУП
·Сьогодні "Динамо" - "Шахтар"
·Пекло для "Червоних дияволів"
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕДНАР
·Максим