BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 7-8 КВІТНЯ 2001 року |

Левко Лук"яненко: Ми разом з соціалістами, бо ми проти Кучми

Голова республіканської партії вірить, що не працює на передвиборну кампанію Олександра Мороза

ПРЯМА МОВА© ПОСТУП
– Левку Григоровичу, ваша опозиційність від самого початку була прогнозована, натомість того, що ви працюватимете разом із партіями, які сповідують ліву ідею, ніхто навіть не припускав. Ви увійшли в громадський комітет “Україна без Кучми!” і на всіх акціях, організованих ним, ідете попереду колони під червоними прапорами Соцпартії. Знаєте, це багатьох обурює, вражає...

– По-перше, я не ввійшов у комітет “Україна без Кучми!”, я цей комітет створював. Я працював над планом дій, який ми згодом і втілили в життя, розбиваючи наметові містечка, влаштовуючи пікети і т. д. Себто я хочу сказати, що не я приєднався до соціалістів, а ми разом створили комітет.
По-друге, згадайте історію: коли перед світом постала загроза гітлерівського фашизму, то дві кардинально протилежні системи – комуністичний Союз і Сполучені Штати Америки – об’єдналися у боротьбі проти неї, уклали відповідний договір. Я бачу тут пряму аналогію. Після того, як Мельниченко оприлюднив свої записи, Україна розкололася на тих, хто захищає Президента Кучму і тих, хто хоче замінити його і оточення. УРП оцінило ситуацію і дійшло до того висновку, що також мусить домагатися усунення Кучми. Незалежно до такого ж висновку прийшли й інші політичні сили й організації, у тому числі й Соціалістична партія. У нас спільна мета – повалення режиму Кучми.

– Левку Григоровичу, об’єднання проти чогось може виявитися щонайменше неефективним, а може і шкідливим. Ви так не вважаєте?

– Ми чесні один перед одним і самі собі ілюзій теж не створюємо. Разом ми тільки до моменту повалення Кучми, далі – кожен окремо. Я чув думку, мовляв, УРП дожилося – працює на виборну кампанію Мороза. Але це не так. Ми відстежуємо процес і не допускаємо нічого такого, що працювало б на імідж якогось окремо взятого політика. А стосовно вашого питання, то, знаєте, ніякого “проти” не буває без “за”. Ми разом, бо ми проти Кучми. І я не бачу тут суперечностей між УРП і СПУ: соціалісти, як і ми, виступають проти усунення Кучми заради збереження демократичних перспектив.

– Нині актуальною є тема переговорів між владою і опозицією. Як учасник ГК”Україна без Кучми!” і один із лідерів Форуму національного порятунку, ви, ймовірно, братимете в них участь. Немає сумніву, що ці переговори будуть результативними тільки за наявності взаємного бажання сторін піти на компроміс. Чим, на ваш погляд, може дозволити собі поступитися опозиція?

– У цих переговорах мусять брати участь представники чотирьох організацій з боку опозиції: ФНП, ГК “Україна без Кучми!”, ГК “За правду!” і “Українська правиця”. З боку влади добре було б, якби це був сам Президент. Що ж стосується поступок, то я особисто обмежився би тим, що гарантував би Кучмі його безпеку після відставки з президентського поста. Але це моя особиста думка, інші учасники опозиції, підозрюю, готові поступитися більшим.
Середовище опозиції далеко не однорідне, але сподіваюся, що спільні наради, дискусії і обговорення допоможуть нам дійти до єдиної позиції, яку ми займемо під час цих переговорів. Найдразливіше питання – чи можна залишити Кучмі посаду Президента, обмеживши його владні повноваження. Тоді коли ФНП і “Україна без Кучми!” навіть не допускають дискусії на цю тему, “Українська правиця” (туди я теж входжу) , за моїми спостереженнями, схильна вирішити це питання позитивно.

– Така різниця у поглядах може спричинити послаблення об’єднаної опозиції, а може і розкол, тим паче, що такі процеси неминуче провокуватимуть іззовні...

– Не думаю. Нинішня опозиція складається із кількох потужних загонів, до кожного з яких входить ціла низка політичних партій, громадських організацій і просто фізичних осіб. Якщо хтось і вирішить відійти вбік, якщо якась партія вийде з опозиції, то цього ніхто навіть не помітить... Опозиція зараз – могутній потік, хай не надто однорідний у поглядах, але єдиний у бажанні усунути Кучму.

– Палке бажання усунути Кучму у вас наразі чітко прослідковується, а от те, що ви робитимете далі, після його відставки, виглядає дуже розмито...

– Чому розмито? Все чітко. Кучма складає повноваження, виконуючим обов’язки Президента стає Прем’єр-міністр і призначається дата дострокових виборів.
Єдиним кандидатом на ці вибори від нас може бути Віктор Ющенко. Але якщо ні – то трагедії не станеться. Не треба зациклюватися на одній особі. Україна наплодила чимало розумних, талановитих людей, яскравих особистостей, які здатні керувати країною, і будь-який із них буде кращим за Кучму.

Розмовляла Тетяна НАГОРНА

POSTUP - ПОСТУП
№55 (713),
7-8 КВІТНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Новий фаворит Кремля?
·У Львові зафіксовано першу смерть від "коров"ячого сказу"

ПОГЛЯД
·Михайло Гладій: Я за правду
·Фортеця в облозі

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Дітям бракує грошей
·Василь Куйбіда розчарований "професіоналізмом" своїх підлеглих
·Мерія хоче 24 млн. USD
·Оригінальні маршрутки для Львова
·КІЛЬКА СЛІВ

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Україну спробували налякати
·Левко Лук"яненко: Ми разом з соціалістами, бо ми проти Кучми
·Серед опозиції з"явилися "диверсанти"?

ПОСТУП У СВІТ
·Ахмад Шах Масуд - у Європарламенті
·Ізральтяни стають агресивнішими
·Морі таки подав у відставку
·Безкоштовна вища освіта - для всіх
·СВІТООГЛЯД

ЗДОРОВИЙ ПОСТУП
·Якщо збільшився лімфовузол?
·Життя після години смерті
·Підступність герпетичної інфекції
·У єгипетської мумії виявили... протез
·Віагра може викликати сліпоту

ПОСТУП НАУКИ І ТЕХНОЛОГІЙ
·Британія ловитиме вітра в морі
·Космічні кроки України
·"Неправильний" матеріал
·Найбагатша мумія

МЕДІАТЕХНОЛОГІЇ В ПОСТУПІ
·Міккі-Маус на службі у Геббельса
·"Великий Брат" проти "Двох Світів"

ПОСТУП В ІСТОРІЮ
·Мирон Кордуба як політик державницького напрямку
·Світ театру Бориса Романицького

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Таліби розпродують Будд у розсип
·Святкування року Верді: політика та страйк
·Викраденого Ренуара знайшли випадково
·Чорно-білий фовізм
·"Фенікс" підпалили навмисно

СПОРТ-ПОСТУП
·Сьогодні "Динамо" - "Шахтар"
·Пекло для "Червоних дияволів"
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕДНАР
·Максим