BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 7-8 КВІТНЯ 2001 року |

Оригінальні маршрутки для Львова

Львівські перевізники відмовляються від "Пежо" та "Газелей" на користь місцевої продукції

ТРАНСПОРТ

Зоряна ОНИШКЕВИЧ© ПОСТУП
Найближчі два-три роки у Львові зростатиме попит на автобуси малої та середньої місткості, які перевізники звично використовують у режимі маршрутного таксі. Вже цього року очікується поновлення рухомого складу автобусів, які придбані кілька років тому, і після посиленої експлуатації по важких львівських дорогах починають виходити з ладу. Це також спричинить додаткові витрати коштів перевізників, які зробили цей вибір. За оцінками експертів, витрати перевізників на придбання та оновлення рухомого складу сягатимуть близько 10 мільйонів гривень.

Це, безперечно, значна сума для Львівщини, і втрачати її, купуючи маршрутки за кордоном, недоцільно. Іноземні фірми є, звичайно, фінансово значно потужніші і мають змогу працювати за фінансовим лізингом. Така схема є надзвичайно вигідна для перевізників, які купують автобуси з відтермінуванням оплати на два-три роки та, інтенсивно використовуючи їх на маршрутах, мають змогу за цей термін оплатити повну їхню вартість. Як розповів кореспондентові “Поступу” начальник управління промисловості, транспорту і зв’язку Львівської облдержадміністрації Ростислав Сорока, подібну схему виробництва автобусів середньої місткості розроблено і на Львівщині. Для цього, за рішенням сесії обласної ради, з обласного бюджету буде виділено 3 млн. 200 тис. гривень і скеровано у новостворений “Фонд сприяння пріоритетам промислового розвитку та забезпечення виконання регіональних програм”. Враховуючи, що у 2001 році автобусобудування визначено як пріоритетну галузь, кошти із бюджету поступатимуть на рахунок Фонду, розпорядником якого є обласна рада, а депутати здійснюватимуть контроль за ефективним використанням коштів.
Наступними кредиторами проекту виступатиме один із банків, а також перевізники, які вже заздалегідь надіслали листи-замовлення на придбання цих транспортних засобів.

Усі кредитори, а також виробник, який буде визначений на конкурсній основі, стануть співзасновниками структури, що виготовлятиме автобуси. Нещодавно оголошено тендер (ВАТ ЛАЗ і “Укравтобуспром” уже надіслали пропозиції) на виготовлення автобусів середньої місткості.

“ У 2001 році ми вже не маємо часу на проведення розробок нової проектно-конструкторської документації, – розповідає Ростислав Сорока. – Це має бути виріб, який сертифікований та пройшов апробацію, має позитивні відгуки користувачів”. Програма передбачає виготовити у цьому році мінімум 60 автобусів, оптимально – 100. Уже у квітні на дороги нашого міста повинні вийти десять автобусів, виготовлених за проектом, що зініціювала обласна влада. Перші львівські маршрутки стануть експериментальними – саме на цих автомобілях будуть вивчати експлуатаційні можливості, аби внести необхідні зміни. Таким чином легше визначити рентабельність перевезень та здійснювати контроль під час експерименту.

До речі, за умовою програми вартість автобусу не повинна перевищувати
100 тисяч гривень. На момент придбання транспортного засобу перевізники платитимуть 20% вартості, тобто 20 тисяч гривень за автобус. Пізніше щомісяця виплачуватимуть 5% від вартості автобуса. Коштів Фонду вистачить на чотири місяці фінансування проекту, а починаючи з другого місяця, уже почнуть надходити кошти від перевізників. Завдяки такому способу ці гроші залучатимуться до фінансування програми на наступні місяці. А для того, щоби програму виконати у стислі терміни, доведеться скористатися й послугами банку (за програмою, передбачено позику розміром 1 млн. 400 тис. грн.).

Перевізники, які висловили бажання придбати автобуси місцевого виробництва та, водночас, є засновниками виробника, гарантуватимуть, що кошти не пропадуть, а автобуси нормально експлуатуватимуться та відповідатимуть певним вимогам. “Виробництво здійснюватиметься під конкретного споживача, – додає Ростислав Сорока. – На кожну гривню, яка буде профінансована з бюджету, очікуємо 2-3 гривні додаткових інвестицій. Можливо, окремі перевізники навіть самі почнуть фінансувати виробництво вже без нашої участі”.

Голова Асоціації перевізників Роман Лобода розповів, що перевізники дали попередню згоду придбати автобуси, але поставили умови щодо їхньої якості, а також висловили бажання взяти участь у затвердженні моделі. “Ми не можемо купувати кота в мішку”, – резонно зазначив Роман Лобода.

POSTUP - ПОСТУП
№55 (713),
7-8 КВІТНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Новий фаворит Кремля?
·У Львові зафіксовано першу смерть від "коров"ячого сказу"

ПОГЛЯД
·Михайло Гладій: Я за правду
·Фортеця в облозі

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Дітям бракує грошей
·Василь Куйбіда розчарований "професіоналізмом" своїх підлеглих
·Мерія хоче 24 млн. USD
·Оригінальні маршрутки для Львова
·КІЛЬКА СЛІВ

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Україну спробували налякати
·Левко Лук"яненко: Ми разом з соціалістами, бо ми проти Кучми
·Серед опозиції з"явилися "диверсанти"?

ПОСТУП У СВІТ
·Ахмад Шах Масуд - у Європарламенті
·Ізральтяни стають агресивнішими
·Морі таки подав у відставку
·Безкоштовна вища освіта - для всіх
·СВІТООГЛЯД

ЗДОРОВИЙ ПОСТУП
·Якщо збільшився лімфовузол?
·Життя після години смерті
·Підступність герпетичної інфекції
·У єгипетської мумії виявили... протез
·Віагра може викликати сліпоту

ПОСТУП НАУКИ І ТЕХНОЛОГІЙ
·Британія ловитиме вітра в морі
·Космічні кроки України
·"Неправильний" матеріал
·Найбагатша мумія

МЕДІАТЕХНОЛОГІЇ В ПОСТУПІ
·Міккі-Маус на службі у Геббельса
·"Великий Брат" проти "Двох Світів"

ПОСТУП В ІСТОРІЮ
·Мирон Кордуба як політик державницького напрямку
·Світ театру Бориса Романицького

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Таліби розпродують Будд у розсип
·Святкування року Верді: політика та страйк
·Викраденого Ренуара знайшли випадково
·Чорно-білий фовізм
·"Фенікс" підпалили навмисно

СПОРТ-ПОСТУП
·Сьогодні "Динамо" - "Шахтар"
·Пекло для "Червоних дияволів"
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕДНАР
·Максим