| Головна сторінка | INDEX 7-8 КВІТНЯ 2001 року |

Найсильніша команда березня зазнала нищівного розгрому в Іспанії

КУБОК УЕФА

Іван ГЕЛЕМЕЙ

© ПОСТУП
Два боки однієї медалі під назвою “футбол” побачили глядачі у двох перших півфінальних матчах Кубка УЄФА.

У зустрічі грандів уперта і виснажлива боротьба “Барселони” та “Ліверпуля” завершилася нульовою нічиєю, яка залишає обом командам практично рівні шанси на вихід до фіналу, а от дебютант єврокубків, скромний іспанський “Алавес”, на своєму полі у феєричному стилі розправився з досвідченим німецьким “Кайзерслаутерном” – найсильнішою, за версією Міжнародної організації футбольної статистики, командою світу минулого місяця! Перемога 5:1 на 99% гарантує несамовитим іспанцям місце у фіналі Кубка УЄФА.

“Барселона” (Іспанія) – “Ліверпуль” (Англія) – 0:0.

Перед цим матчем головний тренер “Ліверпуля” Жерар Ульє говорив, що рахунок 5:5 значно реальніший, аніж 0:0. І справді, наставник англійського клубу мав усі підстави для таких заяв. Обидві команди славляться могутніми лініями нападу й украй ненадійною грою в захисті. Однак реальність виявилась іншою: фінальний свисток арбітра зафіксував саме нульову нічию. Крім того, жодній із команд не вдалося створити по-справжньому гострого моменту. Практично весь час ініціативою володіла “Барселона”, та всі атаки каталонського клубу виявилися безплідними. У перші 45 хвилин гри могли запам’ятатися глядачам лише більш-менш небезпечні удари лідерів “Барси” Луїса Енріке та Рівалдо, але й вони чомусь не запам’яталися... Перерва мало що змінила на полі. Англійці цього разу надзвичайно чітко грали в обороні й не дозволяли каталонцям розвернутись у своєму штрафному майданчику. На 9-й хвилині другого тайму після передачі Луїса Енріке вдарити Серхі завадив захисник, тим самим закінчився епізод із участю Клюйверта через хвилину. Трохи пізніше все той же Клюйверт і Хаві втратили ще по одній можливості “розпакувати” ворота Вестерфельда. Ліверпульці теж мовби забули свій атакуючий потенціал в Англії.
Крім удару Фаулера після передачі Джерарда, вирізнити що-небудь путнє в передній лінії вихованців Жерара Ульє досить складно. Уже в доданий час м’яч усе-таки влетів у ворота англійців після удару Рівалдо, та за мить до того пролунав свисток судді, оскільки в офсайді опинився Клюйверт.

“Алавес” (Іспанія) – “Кайзерслаутерн” (Німеччина) – 5:1.

Голи: Контра, 20 (з пенальті), 31 (з пенальті), Кройф, 43, Алонсо, 56 (з пенальті), Моселін, 81 – Кох, 66 (з пенальті).

Іспанський “Алавес” практично забезпечив собі вихід до фіналу Кубка УЄФА, розгромивши німецький “Кайзерслаутерн” із рахунком 5:1. Уже з перших хвилин матчу іспанці кинулися в атаку, та Алонсо і Тельєс втратили дві слушні нагоди відкрити рахунок у зустрічі. Однак уже після перших півгодини гри “Алавес” вів 2:0. Румун Козмін Контра двічі з одинадцятиметрової позначки переграв воротаря гостей Георґа Коха. А незадовго до перерви Хорді Кройф довів рахунок до великого – 3:0. На початку другого тайму головний арбітр матчу норвежець Руне Педерсен призначив третій пенальті у ворота “Кайзерслаутерна” за фол проти Кройфа. Цього разу до м’яча підійшов Іван Алонсо і теж не промахнувся.
Через 10 хвилин Педерсен учетверте (!) в матчі вказав на одинадцятиметрову позначку, щоправда, вже у штрафному майданчику господарів, і Гаррі Кох відіграв один м’яч. Але на 81-й хвилині чудовий удар із гострого кута Магно Моселіна, який вийшов на заміну, перетворив матч-відповідь на цілковиту формальність.